Nowe artykuły techniczne w serwisie element14 pomagają projektantom poszerzyć wiedzę i umiejętności - WĘGLIK KRZEMU - PROJEKTOWANIE SYSTEMÓW WBUDOWANYCH - SENSORY - FARNELL ELEMENT14 - BEZPIECZEŃSTWO FUNKCJONALNE - PROTOKÓŁ MQTT - PROJEKTOWANIE ELEKTRONIKI
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Nowe artykuły techniczne w serwisie element14 pomagają projektantom poszerzyć wiedzę i umiejętności
drukuj stronę
poleć znajomemu

Nowe artykuły techniczne w serwisie element14 pomagają projektantom poszerzyć wiedzę i umiejętności

Nowe artykuły techniczne w serwisie element14 pomagają projektantom poszerzyć wiedzę i umiejętności

Dział „Tech Spotlight” pomaga członkom społeczności w nauce z dziedzin, wykraczających poza ich własną specjalizację, by mogli wyznaczać nowe granice tego, co możliwe w projektowaniu elektroniki.

element14.com, największa na świecie społeczność elektroników-projektantów poinformowała dziś, że w jej dziale „Tech Spotlight”, w trybie dwumiesięcznym, będzie publikowana nowa seria artykułów, której celem jest pomoc inżynierom w zdobywaniu wiedzy z dziedzin, które wykraczają poza ich specjalizację.

Dział „Tech Spotlight” obejmuje przyjazne dla użytkowników, niezbyt długie artykuły techniczne, które pozwalają inżynierom szybko poszerzyć swoją wiedzę w dziedzinach kluczowych dla ich rozwoju zawodowego.

“Rozumiemy, że wszyscy – począwszy od uzdolnionych twórców, a kończąc na doświadczonych inżynierach – odczuwają potrzebę by być na czasie z najnowszymi technologiami i osiągnięciami w branży elektroniki, ale nie mają wystarczająco dużo czasu na wyszukiwanie informacji” – powiedziała Dianne Kibbey, Global Head of Community and Social Media w społeczności element14. „Przygotowaliśmy dział Tech Spotlight jako serię krótkich artykułów, które mogą być przeczytane i łatwo zrozumiane. Nieprzerwanie poszukujemy nowych sposobów, by pomóc naszej społeczności poszerzać swoje umiejętności i tworzyć rewolucyjne projekty, z których nasza społeczność jest znana.”

Obecnie w dziale „Tech Spotlight” można znaleźć m.in. artykuły odnośnie następujących tematów:

  • Fuzja danych z sensorów: Ten artykuł techniczny wyjaśnia szczegóły technologii fuzji danych z sensorów – rozwiązania, które pozwala pokonać ograniczenia pojedynczych czujników poprzez łączenie danych z wielu sensorów i zapewnia bardziej precyzyjny obraz środowiska fizycznego wokół urządzenia elektronicznego. Artykuł obejmuje przykłady, podział na kategorie fuzji danych z sensorów oraz podstawowe informacje na temat modelowania, algorytmów i aktualnych trendów.
  • Protokół MQTT: MQTT (Message Queueing Telemetry Transport) to protokół, który opracowano z myślą o potrzebach komunikacji w IoT. Już przy użyciu niewielkiej liczby bajtów pozwala na podłączenie się ze zdalną usługą, dzięki czemu można go z łatwością zaimplementować nawet na mikrokontrolerach z „dolnej półki”, pobierających małą ilość energii.
  • Technologia węgliku krzemu: Podzespoły mocy, oparte o tradycyjną technologię krzemową, osiągnęły już swój limit w zakresie napięcia przebicia, dopuszczalnej temperatury pracy i charakterystyki przełączania. W artykule dokonywany jest ogólny przegląd najnowszych osiągnięć w technologii SiC (węgliku krzemu), która pozwala podzespołom na pracę z wyższymi mocami, większymi napięciami, w wyższych temperaturach oraz przy większych częstotliwościach niż kiedykolwiek wcześniej.
  • Projektowanie pod kątem bezpieczeństwa funkcjonalnego: Tworzenie projektów pod kątem bezpieczeństwa funkcyjnego stało się popularnym tematem ze względu na rosnącą liczbę uregulowań prawnych oraz rozwój aplikacji ze sztuczną inteligencją. W artykule omawiane jest, w jaki sposób zapotrzebowanie na systemy bezpieczeństwa funkcjonalnego rośnie oraz w jaki sposób redukują one zagrożenia dla ludzi i sprzętu, w sytuacjach gdy nastąpi awaria urządzenia lub gdy w jego otoczeniu wydarzy się jakieś niepożądane zdarzenie.

Społeczność element14 to pierwsza taka grupa, stworzona specjalnie dla inżynierów. Liczy ponad pół miliona inżynierów, producentów, wynalazców i innowatorów. Wśród korzyści, które czerpią członkowie społeczności warto wymienić dostęp do niezależnego forum internetowego, gdzie użytkownicy mogą przez całą dobę, siedem dni w tygodniu, znaleźć wsparcie, współpracować i poszukać porad, pomocnych w mierzeniu się z trudnymi wyzwaniami projektowymi. Oprócz tego, zapewnia członkom dostęp do centrum projektowego, kompleksowego zbioru materiałów na temat najnowszych narzędzi deweloperskich, informacji technicznych prosto od dostawców, dyskusji w ramach społeczności, webinariów i czatów na żywo z zespołem wsparcia element14.

Aby dowiedzieć się więcej na temat działu „Tech Spotlight” społeczności element14, odwiedź stronę: https://www.element14.com/community/community/learning-center/the-tech-connection.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Farnell, An Avnet Company
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl