Nowe artykuły techniczne w serwisie element14 pomagają projektantom poszerzyć wiedzę i umiejętności - WĘGLIK KRZEMU - PROJEKTOWANIE SYSTEMÓW WBUDOWANYCH - SENSORY - FARNELL ELEMENT14 - BEZPIECZEŃSTWO FUNKCJONALNE - PROTOKÓŁ MQTT - PROJEKTOWANIE ELEKTRONIKI
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Nowe artykuły techniczne w serwisie element14 pomagają projektantom poszerzyć wiedzę i umiejętności
drukuj stronę
poleć znajomemu

Nowe artykuły techniczne w serwisie element14 pomagają projektantom poszerzyć wiedzę i umiejętności

Nowe artykuły techniczne w serwisie element14 pomagają projektantom poszerzyć wiedzę i umiejętności

Dział „Tech Spotlight” pomaga członkom społeczności w nauce z dziedzin, wykraczających poza ich własną specjalizację, by mogli wyznaczać nowe granice tego, co możliwe w projektowaniu elektroniki.

element14.com, największa na świecie społeczność elektroników-projektantów poinformowała dziś, że w jej dziale „Tech Spotlight”, w trybie dwumiesięcznym, będzie publikowana nowa seria artykułów, której celem jest pomoc inżynierom w zdobywaniu wiedzy z dziedzin, które wykraczają poza ich specjalizację.

Dział „Tech Spotlight” obejmuje przyjazne dla użytkowników, niezbyt długie artykuły techniczne, które pozwalają inżynierom szybko poszerzyć swoją wiedzę w dziedzinach kluczowych dla ich rozwoju zawodowego.

“Rozumiemy, że wszyscy – począwszy od uzdolnionych twórców, a kończąc na doświadczonych inżynierach – odczuwają potrzebę by być na czasie z najnowszymi technologiami i osiągnięciami w branży elektroniki, ale nie mają wystarczająco dużo czasu na wyszukiwanie informacji” – powiedziała Dianne Kibbey, Global Head of Community and Social Media w społeczności element14. „Przygotowaliśmy dział Tech Spotlight jako serię krótkich artykułów, które mogą być przeczytane i łatwo zrozumiane. Nieprzerwanie poszukujemy nowych sposobów, by pomóc naszej społeczności poszerzać swoje umiejętności i tworzyć rewolucyjne projekty, z których nasza społeczność jest znana.”

Obecnie w dziale „Tech Spotlight” można znaleźć m.in. artykuły odnośnie następujących tematów:

  • Fuzja danych z sensorów: Ten artykuł techniczny wyjaśnia szczegóły technologii fuzji danych z sensorów – rozwiązania, które pozwala pokonać ograniczenia pojedynczych czujników poprzez łączenie danych z wielu sensorów i zapewnia bardziej precyzyjny obraz środowiska fizycznego wokół urządzenia elektronicznego. Artykuł obejmuje przykłady, podział na kategorie fuzji danych z sensorów oraz podstawowe informacje na temat modelowania, algorytmów i aktualnych trendów.
  • Protokół MQTT: MQTT (Message Queueing Telemetry Transport) to protokół, który opracowano z myślą o potrzebach komunikacji w IoT. Już przy użyciu niewielkiej liczby bajtów pozwala na podłączenie się ze zdalną usługą, dzięki czemu można go z łatwością zaimplementować nawet na mikrokontrolerach z „dolnej półki”, pobierających małą ilość energii.
  • Technologia węgliku krzemu: Podzespoły mocy, oparte o tradycyjną technologię krzemową, osiągnęły już swój limit w zakresie napięcia przebicia, dopuszczalnej temperatury pracy i charakterystyki przełączania. W artykule dokonywany jest ogólny przegląd najnowszych osiągnięć w technologii SiC (węgliku krzemu), która pozwala podzespołom na pracę z wyższymi mocami, większymi napięciami, w wyższych temperaturach oraz przy większych częstotliwościach niż kiedykolwiek wcześniej.
  • Projektowanie pod kątem bezpieczeństwa funkcjonalnego: Tworzenie projektów pod kątem bezpieczeństwa funkcyjnego stało się popularnym tematem ze względu na rosnącą liczbę uregulowań prawnych oraz rozwój aplikacji ze sztuczną inteligencją. W artykule omawiane jest, w jaki sposób zapotrzebowanie na systemy bezpieczeństwa funkcjonalnego rośnie oraz w jaki sposób redukują one zagrożenia dla ludzi i sprzętu, w sytuacjach gdy nastąpi awaria urządzenia lub gdy w jego otoczeniu wydarzy się jakieś niepożądane zdarzenie.

Społeczność element14 to pierwsza taka grupa, stworzona specjalnie dla inżynierów. Liczy ponad pół miliona inżynierów, producentów, wynalazców i innowatorów. Wśród korzyści, które czerpią członkowie społeczności warto wymienić dostęp do niezależnego forum internetowego, gdzie użytkownicy mogą przez całą dobę, siedem dni w tygodniu, znaleźć wsparcie, współpracować i poszukać porad, pomocnych w mierzeniu się z trudnymi wyzwaniami projektowymi. Oprócz tego, zapewnia członkom dostęp do centrum projektowego, kompleksowego zbioru materiałów na temat najnowszych narzędzi deweloperskich, informacji technicznych prosto od dostawców, dyskusji w ramach społeczności, webinariów i czatów na żywo z zespołem wsparcia element14.

Aby dowiedzieć się więcej na temat działu „Tech Spotlight” społeczności element14, odwiedź stronę: https://www.element14.com/community/community/learning-center/the-tech-connection.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz

Farnell, An Avnet Company
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl