Farnell element14 zapobiega wyrzuceniu na wysypisko 83 ton odpadów dzięki udanemu programowi recyklingu - RECYKLING - RECYCLED - FARNELL ELEMENT14 - ELEKTRORECYKLING - NORD ELECTRONICS SOLUTIONS
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Farnell element14 zapobiega wyrzuceniu na wysypisko 83 ton odpadów dzięki udanemu programowi recyklingu
drukuj stronę
poleć znajomemu

Farnell element14 zapobiega wyrzuceniu na wysypisko 83 ton odpadów dzięki udanemu programowi recyklingu

Farnell element14 zapobiega wyrzuceniu na wysypisko 83 ton odpadów dzięki udanemu programowi recyklingu
fot. Program recyklingu Farnell element14 pozwala na bezpłatne odsyłanie pustych szpul i tacek zgodnych z normami JEDEC

Farnell element14, Dystrybutor Rozwiązań Rozwojowych, dzięki swojemu programowi recyklingu zmniejsza co roku o 10 ton ilość wytwarzanych odpadów, które musiałyby być poddane składowaniu na wysypisku. W ramach programu przetworzono dotąd niemal dwa miliony szpul i ponad 200 tysięcy tacek na układy, co sumuje się do 83 ton śmieci, które udało się poddać recyklingowi, odkąd program wszedł w życie w 2011 roku.

Ponad 250 klientów korzysta z programu recyklingu Farnell element14, który pozwala im na odsyłanie pustych szpul i tacek zgodnych z normami JEDEC, bezpłatnie, niezależnie z którego miejsca w Europie są wysyłane. Program ten jest unikalny w przemyśle komponentów półprzewodnikowych i prowadzi do zaoszczędzenia pieniędzy klientów oraz redukuję ilość śmieci, jakie trafiają na wysypiska i zwiększają emisję dwutlenku węgla.

Gdy szpule i tacki zostaną zebrane, Farnell element14, w ramach współpracy ze społeczną, kooperacyjną organizacją no-profit – Enabled Works oraz z brytyjskim więzieniem Humber, usuwa naklejki i przygotowuje opakowania do ponownego użycia. Tym samym zapewnia pracę osobom niepełnosprawnym i więźniom.

Robert Rospedzihowski, Regionalny Dyrektor Sprzedaży na Europę Wschodnią, Północną i Rynki Międzynarodowe w Farnell element14 powiedział: „Jako wiodący dystrybutor w branży elektroniki, Farnell element14 jest zaangażowany w redukcję ilości odpadów, jakie trafiają na wysypiska śmieci w wyniku działalności naszej firmy. Nasza polityka bezpłatnego recyklingu, dostępna dla klientów z całej Europy, jest jednym z przykładów tych starań, a jednocześnie pozwala oszczędzić pieniądze naszych klientów i pomaga im osiągnąć ich własne cele w zakresie ograniczenia wytwarzanych odpadów.”

Mateusz Leśniak z firmy Nord Electronics Solutions Sp. z o.o., która korzysta z omawianego programu, powiedział: „Współpraca z firmą Farnell element14 w zakresie recyklingu przynosi nam wiele korzyści. Dzięki temu, że lepiej zarządzamy odpadami, bardziej dbamy o środowisko i redukujemy nasze koszty. Myślę, że więcej firm, dystrybutorów i producentów powinno wdrożyć to rozwiązanie.”

Program recyklingu firmy Farnell element14 zdobył nagrodę Green Apple Award w 2013 roku.

Aby dowiedzieć się więcej na temat programu i zarejestrować w nim, prosimy odwiedzić stronę: http://pl.farnell.com/free-recycling-service 

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz

Farnell, An Avnet Company
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl