Inteligentne pirometry do automatyki przemysłowej Plug and Play - IP65 - PLUG AND PLAY - PIROMETRY - FLUKE PROCESS INSTRUMENTS - PIROMETR PUNTKTOWY - TERMOMETR BEZKONTAKTOWY - TERMOMETR NA PODCZERWIEŃ
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Inteligentne pirometry do automatyki przemysłowej Plug and Play
drukuj stronę
poleć znajomemu

Inteligentne pirometry do automatyki przemysłowej Plug and Play

Inteligentne pirometry do automatyki przemysłowej Plug and Play
fot. Fluke Process Instruments

Bezkontaktowe termometry na podczerwień cechują się dużą rozdzielczością optyczną i umożliwiają obniżenie kosztów serwisowania.

Firma Fluke Process Instruments wprowadza na rynek serię pirometrów punktowych Thermalert 4.0 do automatycznego bezkontaktowego monitorowania temperatury w zakresie od -40 do 2250°C.

Seria obejmuje obecnie 13 modeli o różnych odpowiedziach widmowych, w tym dedykowane czujniki do metali, szkła i produktów z tworzyw sztucznych. Dostępny jest duży wybór optyki dla długich i krótkich ogniskowych. Ze względu na szeroki zakres temperatur pracy od -20°C do 85°C, można wyznaczyć więcej punktów pomiarowych bez akcesoriów i mediów chłodzących. Eliminuje to niebezpieczeństwo wycieku i zanieczyszczenia krytycznych procesów.

Wytrzymałe termometry na podczerwień o stopniu ochrony IP65 wykazują najlepszą w swojej klasie powtarzalność, najkrótszy czas reakcji i największą dokładność. Oprogramowanie systemowe obsługuje zdalną konfigurację, monitorowanie, kalibrację w terenie i aktualizacje oprogramowania firmware. Funkcje te mogą znacznie obniżyć koszty usług oraz czas poświęcony na konfigurację i rozwiązywanie problemów. Funkcja Plug & Play dodatkowo ułatwia instalację i konserwację.

Czujniki zawierają galwanicznie izolowany interfejs analogowy i RS485. W sieci RS485 można podłączyć do 32 urządzeń. Producent będzie dodawał opcje fieldbus również w przyszłości. Modernizację istniejących punktów pomiarowych ułatwiono tak, jak to tylko możliwe. Nowe sensory można montować w oprawach do pirometrów Endurance, Raytek Thermalert TX i Raytek XR. Dostępne są adaptery do opraw Ircon Modline 4 i Raytek MM.

Źródło: Fluke Process Instruments

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Fluke Europe B.V.
ul. Kolejowa 5/7, Warszawa
tel.  +48 22 518 02 49
www.fluke.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl