Skalowalne projekty zasilaczy upraszczają i przyspieszają opracowywanie systemów zasilania z układami z rodziny Xilinx Zynq UltraScale+ MPSoC - TEXAS INSTRUMENTS - FPGA - FARNELL ELEMENT14 - PROTOTYPOWANIE - XILINX - MPSOC - SYSTEM ON CHIP - INTEGRACJA MOCY
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Skalowalne projekty zasilaczy upraszczają i przyspieszają opracowywanie systemów zasilania z układami z rodziny Xilinx Zynq UltraScale+ MPSoC
drukuj stronę
poleć znajomemu

Skalowalne projekty zasilaczy upraszczają i przyspieszają opracowywanie systemów zasilania z układami z rodziny Xilinx Zynq UltraScale+ MPSoC

Skalowalne projekty zasilaczy upraszczają i przyspieszają opracowywanie systemów zasilania z układami z rodziny Xilinx Zynq UltraScale+ MPSoC
fot. Xilinx

Farnell element14 wprowadza projekty referencyjne firmy Texas Instruments by ułatwić tworzenie systemów zasilania w aplikacjach z układami Xilinx MPSoC oraz innymi układami SoC i FPGA. 

– Farnell element14, Dystrybutor Rozwiązań Rozwojowych, wspiera klientów, którzy nabyli układy z rodziny Xilinx® Zynq® UltraScale+™ MPSoC poprzez udostępnienie dwóch nowych projektów referencyjnych firmy Texas Instruments. Pozwalają one ułatwić opracowywanie rozwiązań z zakresu systemów zasilania klientom, którzy tworzą innowacyjne aplikacje oparte o wymienione podzespoły.

Każdy z projektów referencyjnych pozwala klientom na łatwe prototypowanie ich własnych rozwiązań, zanim jeszcze w pełni poznają swoje potrzeby odnośnie systemu zasilania. Projekty obejmują skalowalne zasilacze, zaprojektowane by dostarczać moc do układów Xilinx Zynq UltraScale+, należących do rodziny podzespołów MPSoC, opartych o FPGA. W trakcie tworzenia projektów TI przyjęto zasadę, że na ich wejście będzie doprowadzone napięcie ze standardowego zasilacza stałoprądowego i będą one dostarczać zasilanie do wszystkich linii układów Xilinx oraz pamięci DDR poprzez popularne złącza firmy Samtec.

Projekt referencyjny zintegrowanego zasilacza dla układów Xilinx Zynq UltraScale+ZU2CG−ZU5EV MPSoC jest skalowalny i może obsłużyć układy z serii ZU2CG-ZU3EG. Tymczasem projekt referencyjny zintegrowanego zasilacza dla układów Xilinx Artix®-7, Spartan®-7 FPGA i Zynq®-7000 SoC jest również skalowalny i pozwala zasilić najprostsze układy FPGA z serii Spartan-7, bardziej skomplikowane FPGA Artix-7, wyposażone w wielogigabitowe transceivery, a nawet podzespoły SoC z serii Zynq-7000 z dwoma rdzeniami ARM® Cortex®-A9.

Jako że oba projekty referencyjne bazują na tej samej koncepcji i płytce prototypowej, klienci mogą zastosować takie same obwody zasilania zarówno na potrzeby układów z rodziny Xilinx Zynq UltraScale+, jak i dla różnych, niedrogich podzespołów Xilinxa. W typowych rozwiązaniach, systemy zasilania dla układów FPGA wymagają zastosowania specjalizowanych układów scalonych lub wielu osobnych regulatorów mocy. Nowe rozwiązanie jest natomiast skalowalne i obejmuje konfigurowalny układ zarządzania mocą oraz komponenty indywidualnie dobierane do konkretnego projektu.

Rozmiar rozwiązania został zoptymalizowany pod kątem każdej konfiguracji, gdyż jego elementy mocy dobiera się w zależności od zasilanego podzespołu Xilinxa. Projekty referencyjne firmy Texas Instruments mogą być np. użyte na etapie wczesnego prototypowania, a w końcowym projekcie urządzenia można zastosować obwód zasilający o najmniejszych rozmiarach.

W efekcie uzyskano eleganckie i skalowalne rozwiązanie, które pozwala projektantom skorzystać zarówno z układów z rodziny Xilinx Zynq UltraScale+, jak i bardziej ekonomicznych podzespołów (Artix-7, Spartan-7 i Zynq-7000), by zbudować platformę zasilającą wielokrotnego użytku. Typowym przykładem zastosowania będzie system zasilający dla klientów budujących robota przemysłowego, opartego o układ ZU+, pracujący jako jednostka centralna oraz o kilka układów Spartan-7, użytych do sterowania silnikami poszczególnych osi. Omawiane rozwiązanie jest w stanie zasilać oba wymienione rodzaje układów.

Simon Meadmore, Global Head of semiconductors and SBC w Premier Farnell i Farnell element14 powiedział; „Jako Dystrybutor Rozwiązań Rozwojowych, Farnell element14 ma na celu zapewnić klientom sposoby na przyspieszenie swoich prac projektowych, a więc zaoszczędzenie czasu i pieniędzy w trakcie procesu, jakim jest przygotowywanie produktu do wprowadzenia na rynek. Nowe projekty referencyjne firmy Texas Instruments pozwalają klientom prototypować własne rozwiązania, zanim jeszcze w pełni określą, ile mocy będą potrzebować. Co więcej, można je dostosować do pracy ze wszystkimi układami Xilinxa – począwszy od rodziny Xilinx Zynq UltraScale+, a kończąc na innych, niedrogich układach FPGA. Jesteśmy w stanie dostarczyć te projekty naszym klientom dzięki silnym relacjom, jakie zbudowaliśmy z wiodącymi na rynku producentami i dostawcami. Zapewniając najlepsze dostępne rozwiązania, oferujemy realne korzyści naszym klientom.”

Aby dowiedzieć się więcej na temat referencyjnych projektów zasilających firmy Texas Instruments, należy odwiedzić stronę pl.farnell.com/fpga-power. Aby przejrzeć dostępne rozwiązania mocy marki TI dla układów FPGA firmy Xilinx, warto zajrzeć na stronę ti.com/powerfpga.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz

Farnell, An Avnet Company
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl