– Farnell element14, Dystrybutor Rozwiązań Rozwojowych, wspiera klientów, którzy nabyli układy z rodziny Xilinx® Zynq® UltraScale+™ MPSoC poprzez udostępnienie dwóch nowych projektów referencyjnych firmy Texas Instruments. Pozwalają one ułatwić opracowywanie rozwiązań z zakresu systemów zasilania klientom, którzy tworzą innowacyjne aplikacje oparte o wymienione podzespoły.
Każdy z projektów referencyjnych pozwala klientom na łatwe prototypowanie ich własnych rozwiązań, zanim jeszcze w pełni poznają swoje potrzeby odnośnie systemu zasilania. Projekty obejmują skalowalne zasilacze, zaprojektowane by dostarczać moc do układów Xilinx Zynq UltraScale+, należących do rodziny podzespołów MPSoC, opartych o FPGA. W trakcie tworzenia projektów TI przyjęto zasadę, że na ich wejście będzie doprowadzone napięcie ze standardowego zasilacza stałoprądowego i będą one dostarczać zasilanie do wszystkich linii układów Xilinx oraz pamięci DDR poprzez popularne złącza firmy Samtec.
Projekt referencyjny zintegrowanego zasilacza dla układów Xilinx Zynq UltraScale+ZU2CG−ZU5EV MPSoC jest skalowalny i może obsłużyć układy z serii ZU2CG-ZU3EG. Tymczasem projekt referencyjny zintegrowanego zasilacza dla układów Xilinx Artix®-7, Spartan®-7 FPGA i Zynq®-7000 SoC jest również skalowalny i pozwala zasilić najprostsze układy FPGA z serii Spartan-7, bardziej skomplikowane FPGA Artix-7, wyposażone w wielogigabitowe transceivery, a nawet podzespoły SoC z serii Zynq-7000 z dwoma rdzeniami ARM® Cortex®-A9.
Jako że oba projekty referencyjne bazują na tej samej koncepcji i płytce prototypowej, klienci mogą zastosować takie same obwody zasilania zarówno na potrzeby układów z rodziny Xilinx Zynq UltraScale+, jak i dla różnych, niedrogich podzespołów Xilinxa. W typowych rozwiązaniach, systemy zasilania dla układów FPGA wymagają zastosowania specjalizowanych układów scalonych lub wielu osobnych regulatorów mocy. Nowe rozwiązanie jest natomiast skalowalne i obejmuje konfigurowalny układ zarządzania mocą oraz komponenty indywidualnie dobierane do konkretnego projektu.
Rozmiar rozwiązania został zoptymalizowany pod kątem każdej konfiguracji, gdyż jego elementy mocy dobiera się w zależności od zasilanego podzespołu Xilinxa. Projekty referencyjne firmy Texas Instruments mogą być np. użyte na etapie wczesnego prototypowania, a w końcowym projekcie urządzenia można zastosować obwód zasilający o najmniejszych rozmiarach.
W efekcie uzyskano eleganckie i skalowalne rozwiązanie, które pozwala projektantom skorzystać zarówno z układów z rodziny Xilinx Zynq UltraScale+, jak i bardziej ekonomicznych podzespołów (Artix-7, Spartan-7 i Zynq-7000), by zbudować platformę zasilającą wielokrotnego użytku. Typowym przykładem zastosowania będzie system zasilający dla klientów budujących robota przemysłowego, opartego o układ ZU+, pracujący jako jednostka centralna oraz o kilka układów Spartan-7, użytych do sterowania silnikami poszczególnych osi. Omawiane rozwiązanie jest w stanie zasilać oba wymienione rodzaje układów.
Simon Meadmore, Global Head of semiconductors and SBC w Premier Farnell i Farnell element14 powiedział; „Jako Dystrybutor Rozwiązań Rozwojowych, Farnell element14 ma na celu zapewnić klientom sposoby na przyspieszenie swoich prac projektowych, a więc zaoszczędzenie czasu i pieniędzy w trakcie procesu, jakim jest przygotowywanie produktu do wprowadzenia na rynek. Nowe projekty referencyjne firmy Texas Instruments pozwalają klientom prototypować własne rozwiązania, zanim jeszcze w pełni określą, ile mocy będą potrzebować. Co więcej, można je dostosować do pracy ze wszystkimi układami Xilinxa – począwszy od rodziny Xilinx Zynq UltraScale+, a kończąc na innych, niedrogich układach FPGA. Jesteśmy w stanie dostarczyć te projekty naszym klientom dzięki silnym relacjom, jakie zbudowaliśmy z wiodącymi na rynku producentami i dostawcami. Zapewniając najlepsze dostępne rozwiązania, oferujemy realne korzyści naszym klientom.”
Aby dowiedzieć się więcej na temat referencyjnych projektów zasilających firmy Texas Instruments, należy odwiedzić stronę pl.farnell.com/fpga-power. Aby przejrzeć dostępne rozwiązania mocy marki TI dla układów FPGA firmy Xilinx, warto zajrzeć na stronę ti.com/powerfpga.
REKLAMA |
REKLAMA |
REKLAMA |