Sawyer – nowy robot współpracujący dostępny w Polsce - AUTOMATYZACJA PROCESÓW PRODUKCYJNYCH - AUTOMATYZACJA PRODUKCJI - RAMIĘ ROBOTA - KOBOTY - ROBOTY WSPÓŁPRACUJĄCE - RETHINK ROBOTICS - SAWYER
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Sawyer – nowy robot współpracujący dostępny w Polsce
drukuj stronę
poleć znajomemu

Sawyer – nowy robot współpracujący dostępny w Polsce

Sawyer – nowy robot współpracujący dostępny w Polsce
fot. Sawyer

Firma Elsta wprowadza do swojej oferty inteligentnego robota współpracującego Sawyer produkowanego przez amerykańską firmę Rethink Robotics. To najłatwiejszy do wdrożenia robot na rynku, zaprojektowany, aby w szybki sposób umożliwić użytkownikom automatyzację wielu procesów produkcyjnych.

Sawyer stanowi zintegrowane i kompletne rozwiązanie, na które składają się oprogramowanie Intera, kamery wizyjne, system raportowania Intera Insights oraz chwytaki typu plug&play z rodziny ClickSmart. Sawyer posiada ramię o 7 stopniach swobody i zasięgu 1260mm, potrafiące operować z dokładnością do +/- 0.1mm.  Wbudowane czujniki siły pozwalają robotowi na podejmowanie decyzji w zależności od zmiennych warunków w trakcie wykonywania zadań oraz na bezpieczne działanie tuż obok pracujących ludzi.

Sawyer oparty jest o inteligentną aplikację Intera, która pozwala użytkownikom indywidualnie programować robota poprzez uczenie go zadań do wykonania. Polecenia można wprowadzać bezpośrednio na ramieniu robota, poprzez dwa panele sterujące, bądź zdalnie na laptopie, korzystając z programu Intera Studio. Interfejs Sawyera nie wymaga zaawansowanej wiedzy informatycznej. Robot jest wyposażony w system wizyjny, którego zadaniem jest śledzenie otoczenia i automatyczne dostosowanie działań robota w zależności od miejsca, w którym się znajduje. Chwytaki ClickSmart redukują znacznie koszty wdrożenia robota i są  gotowe do pracy od razu po podłączeniu. Sawyer jest również wyposażony w program Intera Insights, który umożliwia raportowanie w czasie rzeczywistym.

 – Z usług Sawyera korzysta już wiele światowych firm, takich jak: DHL, Siemens, General Electric czy L’Oréal. Jesteśmy przekonani, że Sawyer znajdzie również pracę w polskich firmach. Jego przewagą w porównaniu z innymi robotami współpracującymi jest łatwość użytkowania przy jednoczesnym zachowaniu efektywności kosztowej. Globalny system wsparcia dodatkowo ułatwia użytkownikom wykorzystanie pełnych możliwości robota – mówi Mateusz Filipiak, Product Manager w Elsta.

Robot współpracujący Sawyer

Roboty współpracujące są zaprojektowane tak, aby współdziałać z ludźmi i realizować monotonne prace w fabryce. Przedsiębiorstwa na świecie borykają się z poważnymi niedoborami siły roboczej. Dzięki umieszczeniu Sawyera na hali produkcyjnej, firmy mogą wypełnić te luki i przenieść swoich pracowników do bardziej odpowiedzialnych i skomplikowanych zadań.

Sawyer jest produkowany przez amerykańską firmę Rethink Robotics założoną w 2008 roku przez pioniera robotyki Rodneya Brooksa - byłego dyrektora Laboratorium Informatyki i Sztucznej Inteligencji Uniwersytetu MIT.

Dane techniczne:

Udźwig

4 kg

Waga robota

19 kg

Zasięg ramienia

1260 mm

Zasilanie

100-240 VAC,
47-63 Hz, 4A Max

Poziomy zakres roboczy

900 mm

Porty wej./wyj. (Kontroler)

8 wejść cyfrowych,
8 wyjść cyfrowych

Dokładność

±0,1 mm

Komunikacja

Modbus TCP, TCP/IP

Prędkość narzędzia

1,5 m/s

Klasa bezpieczeństwa

PLd Kat. 3

Ilość stopni swobody

7

Klasyfikacja IP

IP 54

Zakres temperatury

0-40°C, 80% wilgotność względna

Standardy

ISO 10218-1:2011

Zasięgi przegubów

J0-J3 = 350°
J4-J5 = 340°
J6 = 540°

Porty wej./wyj.
(Ramię robota)

4 wejścia cyfrowe /
4 wyjścia cyfrowe /
2 wejścia analogowe / 24VDC 2A, wymagana końcówka ClickSmart Plate

 

Źródło: Elsta

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl