Firma RS Components (RS) udzieliła wsparcia innowacyjnej spółce typu start-up, której misją jest produkcja protez kończyn wykonanych przy użyciu technologii hydraulicznej dla potrzebujących dzieci na całym świecie. Wynalazcą tego rozwiązania jest Ben Ryan, ojciec pewnego chłopca, który stracił kończynę w wieku niemowlęcym.
Firma RS dostarczyła cały filament do druku 3D, potrzebny do stworzenia prototypów hydraulicznych kończyn. Po tym, jak Ben Ryan uznał, że dostępne protezy kończyn dla niemowląt i małych dzieci są mało skuteczne, porzucił swoją pracę w szkole i poświęcił cały swój czas na opracowanie sztucznej ręki dla swojego syna Sola, który stracił ją w wyniku obrażeń ciała podczas porodu. Ben postanowił zapewnić innym dzieciom, będącym w podobnej sytuacji, dostęp do technologii, dlatego też założył spółkę Ambionics. Dotychczas spółka ta była finansowana głównie przez firmę RS, która okazała wsparcie i sponsorowała testowanie wersji próbnych przez 20 rodzin w różnych miejscach na świecie.
Misja Bena stała się inspiracją do filmu „Portret wynalazcy”, stworzonego przez RS.
– Dowiedziałam się z telewizyjnych wiadomości o poruszającej historii Bena i uznałam, że RS może się w jakiś sposób w to włączyć i pomóc. Skontaktowaliśmy się z Benem przez LinkedIn i nawiązaliśmy współpracę. Zainspirowała nas jego misja i śmiała wizja — szczególnie, że nie miał zupełnie żadnego doświadczenia w projektowaniu — i podjęliśmy decyzję o udzieleniu wsparcia firmie Ambionics – mówi Alison Hutchings, zastępca menedżera ds. druku 3D na rynku globalnym w RS.
– Dostarczenie filamentu do druku 3D oznacza, że Ben może skoncentrować się na testach wersji próbnych bez ograniczeń, jeśli chodzi o koszty produkcji. Projekt wzbudził duże zainteresowanie i udało się do tej pory uzyskać w drodze zbiórki przez Internet 23 000 GBP z łącznej potrzebnej kwoty 150 000 GBP. To projekt, który zasługuje na wsparcie i jesteśmy dumni, że możemy brać w tym udział – dodaje Alison Hutchings.
– Jestem bardzo zadowolony z postępów, jakie osiągamy w testach i procesie pracy nad kończynami marki Ambionics, które nie byłyby możliwe bez silnego wsparcia dla projektu udzielanego między innymi przez RS. Dostępne sztuczne kończyny dla niemowląt i małych dzieci są naprawdę uciążliwe w użytkowaniu, technologia czujników nie jest dostępna dla dzieci poniżej trzeciego czy czwartego roku życia i wiele z tych kończyn nie wygląda estetycznie. Moim celem, realizowanym przez firmę Ambionics, jest pomaganie dzieciom w każdym miejscu na świecie w adoptowaniu się do protez i korzystaniu z nich aż do wieku dorosłości. Bezpieczeństwo funkcjonowania, brak małych części i baterii, możliwość zastosowania u jak najmniejszych dzieci, to kluczowe aspekty do osiągnięcia tego celu – mówi Ben Ryan.
Wsparcie udzielane Ambionics umacnia pozycję marki produktów RS — główne przesłanie, jakie niesie ze sobą ta marka - „for the inspired”,świadczy o tym, że RS docenia osiągnięcia swoich klientów i dostawców. Jest także dowodem, że firma RS stawia sobie za cel wspieranie innowacji, promowanie przyszłościowych rozwiązań i stwarzanie możliwości ich realizacji.
Aby uzyskać więcej informacji na temat firmy Ambionics lub udzielić wsparcia dla projektu, odwiedź stronę http://www.ambionics.co.uk.
REKLAMA |
REKLAMA |
REKLAMA |