zasilacz sieciowy do wkrętarki 18v - TRANSFORMATORY TOROIDALNE I ZASILACZE LINIOWE
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
REKLAMA
REKLAMA

zasilacz sieciowy do wkrętarki 18v

Brak awataru
użytkownik usunięty

Zbudowałem zasilacz sieciowy do wkętarki na bazie trafo bezp. 250 W - przewinięte wtórne + mostek prost.

35 A + zespoł kondensatorów 4x2200 mikroF. Przy 17V za mostkiem na elektrolitach napięcie rośnie do 25V

bez obciążenia. Boję się, że 25V bez obciążenia nie wytrzyma włącznik /regulator obrotów/ wkrętarki. Przy

przełączeniu na inny odczep trafo np. 12V za mostkiem, na elektrolitach występuje 19V bez obciążenia.

Po włączeniu wkrętarki i przyhamowaniu wrzeciona, napięcie spada do ok. 12V - pobór prądu ok.15A.

Co zrobić aby utrzymać ok.  17V   pod obciążeniem, ale bez wzrostu do 25V bez obciążenia. Nie chcę 

stosować stabilizatora na tyrystorze ew. tranzystorach.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Włodek

Zmierz napięcie na obciążonym akumulatorze, na pewno też siada. 12 V razy 15 A to 180 W  poboru mocy, a jakiej mocy jest wkrętarka, żebyś jej nie spalił?

Ostatnio edytowane 04.12.2014 przez Włodek. Powód: zrobiłem błąd
cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
użytkownik usunięty

Mocy wkrętarki nie znam. Jest to HESTON 55HG018. Akumulator /zespół/ się skończył i wymontowałem z obudowy

i z tego względu nie jestem w stanie dokonać sugerowanego pomiaru na akumulatorze.

W obudowie zamontowałem zespół kondensatorów elektrolitycznych i służy ona również za wtyczkę do podłączenia

zasilacza do wrętarki. Czy jak zwiększę pojemność zespołu kondensatorów, np. do ok. 50 000 mikroF, będzie

występował również tak duży spadek napięcia pod obciążeniem /po przyhamowaniu wrzeciona/. Mam na myśli

spadek z 19 V do ok. 12 V.  Może tak ma być i należy zostawić zasilanie wkrętarki napięciem ok. 19 V bez

obciążenia?

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
odpowiedz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl