Kolektory słoneczne wspomagające CO - Energetyka słoneczna
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna GRUPY Energetyka słoneczna Kolektory słoneczne wspomagające CO
REKLAMA
REKLAMA

Kolektory słoneczne wspomagające CO

Awatar użytkownika
Sławek M

Witam,  czy ktoś wykonuje lub spotkał się z instalacją centralnego ogrzewania wspomaganą kolektorami słonecznymi?

Jakie kolektory należy dobrać? Na jakiego rzędu oszczędności można liczyć?

 

 

 

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Sylwia De

Witam,

na forum muratora jest dział kolektory - wymiana doświadczeń.

Pozdrawiam

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Sławek M

Sylwia, dzięki.W międzyczasie znalazłem ciekawy tekst na temat wspomagania centralnego ogrzewania kolektorami i opłacalności tego rozwiązania... poczytałem i chyba sobie na razie odpuszcze :)

http://www.kolektorek.pl/index.php?view=article&catid=2%3Aartykuly&id=29%3Awspomaganie-ogrzewania-co-fakty-i-mity&option=com_content&Itemid=39

Ostatnio edytowane 02.02.2012 przez Sławek M. Powód: link
cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Mariusz Kłokowski

Witam, to ja dorzucę kilka słów w temacie, od roku czasu jestem szczęśliwym posiadaczem kolektorów do grzania wody-ogrzewanie w całości elektryczne i powiem tak... gdyby nie dotacja w wysokości 45% to pewnie bym sobie darował, ale po kilkukrotnym podejściu do dotacji udało się. Mamy zimę i przy ostatnich temperaturach rzędu -20-25stopni solar dogrzewa mi wodę w zasobniku do 45-50 stopni (4 panele na dachu) czy to dużo, czy mało-trudno powiedzieć ale przez tydzień nie musiałem włączać grzałki w zasobniku, a grzanie wody zacząłem dopiero na początku listopada. Latem i w słoneczne dni to wiadomo.... pozdrawiam

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Jarosław Żółtowski

Jestem pod wrażeniem sprawności twojej instalacji. Ale czy ty piszesz o podgrzewaniu ciepłej wody użytkowej (cwu) czy w centralnym ogrzewaniu (co)?

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Mariusz Kłokowski

No tak... trochę się pospieszyłem. Oczywiście chodzi o cwu, a nie co! Póki co nie spotkałem się jeszcze z kimś,kto wykorzystywałby solary do co-życia za mało aby się instalacja zwróciła...

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
odpowiedz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl