Spamer bluetooth - Systemy mikroprocesorowe
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
REKLAMA
REKLAMA

Spamer bluetooth

Awatar użytkownika
Bawor

Witam elektorników. Brak mi wiedzy i zdolnosci ale liczę na waszą pomoc. Ostatnio wchodzę do galerii i telefon mi w kieszeni brzeczy, patrzę a ktośmi cośprzez bluetoothe wysyła, moja siostra ma tak samo, odieramy a tam reklama jakiegoś kredytu.

Czy pomożecie mi zrobić taki spamer bluetooth?

działać miałoby to tak że każdy kto ma właczony bluetooth byłby w zasięgu urządzenia dostawałby plik tekstowy lub graficzny  jaki np byłby umieszczony w pamięci flash (pendrive/karta sd itp). I przykładowo siedzę na wigilii z włączonym urządzeniem w kieszeni i rodzinka dostaje jakieś życzenia albo śmieszne obrazki rozpraszające tą świąteczną atmosferę. Albo kumplom na wykładzie gołe laski bym rozsyłał ;).

 

To poważna prośba postepy będe tu sukcesywnie raportował. OStatnio odkryłem jak się do bazy wiedzy wpisy dodaje ale potrzebujesporo wsparcia i forum będzie jednak lepszym orzwiązaniem  

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Hardstyler

Hmm myślę ze można by było coś takiego nazwijmy to zbudować ale jest jedna wada byłaby to aplikacja pod dany model telefonu. Kolejnym czynnikiem jest to iż nie zawsze każdy ma funkcje BT włączona cały czas i w 99% przypadków aby połączyć się z innym urządzeniem z BT potrzeba je przypisać tak jak każdy nowy dysk oraz uzyskać dostęp poprzez hasło i tego musi dokonać i użytkownik chcący wysłać dane oraz drugi który odbiera. Także myślę ze każdy musiałby mieć Twoje urządzenie w bazie danych jego aparatu. innymi słowy miało prawdopodobne jest iż spamowanie miałoby jakiś wymierna korzyść. Prościej bluetooth jest technologia przesyłu danych na odległość bez konieczności łączenia urządzeń ( odbywa się to na podstawie fal radiowych) i tak jak w każdej metodzie zgoda na odbieranie i na wysyłanie danych musi być potwierdzona.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Adam Rychlewski

Tzn BT jest z tego co się orientuję standardem uniwersalnym więc nie trzeba budować nadajnika pod konkretny model (przecież możesz przesyłać np plik z nokii do SE). Natomiast fakt jest taki że urządzenie nie będzie spamować tylko pytać o zgodę na przesłanie informacji. Jak ktoś ją potwierdzi to dopiero otrzyma taką wiadomość. Ja tu widzę inny problem: wysyłanie wirusów tą drogą. Coraz więcej z nas ma smartfony, pod które można napisać fajne wirusy. Obawiam się że ludzie mogą traktować taką formę spamu jak niechciany mail z załącznikiem - wiadomo mail z niewiadomego pochodzenia z załącznikiem - LEPIEJ NIE OTWIERAJ!

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Hardstyler

Zgadzam się z Adamem wszystko jasne ale mnie chodziło o to by aplikacja spamującą była napisana pod dany model telefonu np. ja sam posiadam motorole milestone jeden z najnowszych smartfonów wykorzystujący OS Android 2.2 upgrade 1 i właśnie dla przykładu na ten fon dało by się utworzyć taka aplikacje i przesyłać przez szaro zębnego spam wirusy itd. ale problem leży w łączności można próbować obejść pytanie o zgodę modyfikując nieco firmware danego telefonu ale hmmm teoria utopijna bo nikt nie da Ci zmienić popularnego softu na Twój. Więc wydaje mi się ze BT spamer to "zabawka" jak na razie prawie niewykonalna. Ale możesz sam popróbować z 2 fonami czy w ogóle jest taka opcja żeby np. sms box wysłać na 2 telefon i go zarzucić sms-ami tak by się zawiesił.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Kamil Wróblewski

Z obrazkiem, to tak łatwo się nie da. Ale można wysyłać tekst. Wystarczy ustawić w nazwie urządzenia, które próbuje uzyskać połączenie, treść tego tekstu. Urządzenie, z którym będziemy próbowali się łączyć, wyświetli tekst mniej więcej o treści "Super kredyt dla każdego w banku XYZ próbuje uzyskać połączenie, czy chcesz na to pozwolić?". Kursywą napisałem tekst, który można umieścić w nazwie urządzenia. I wystarczy tylko napisać aplikację, która będzie co jakiś czas sprawdzała urządzenia w okolicy i próbowała się z nimi łączyć.

A takie utopie, że jakiś telefon można zhackować lub liczyć na odpowiednio zmodyfikowane oprogramowanie to bajki. Część telefonów na rynku na pewno ma dziury w oprogramowaniu BT, ale po pierwsze, to nie proste znaleźć taką dziurę i wykorzystać ją, po drugie, w ten sposób tylko nieliczne telefony "obsłużysz", a po trzecie, włamując się na telefon i podając swoją nazwę w reklamie sam się prosisz o kłopoty.

Kolejnym czynnikiem jest to iż nie zawsze każdy ma funkcje BT włączona cały czas [...]

 Ale zdziwiłbyś się ilu ludzi ma cały czas włączony BT.

Prościej bluetooth jest technologia przesyłu danych na odległość bez konieczności łączenia urządzeń ( odbywa się to na podstawie fal radiowych) i tak jak w każdej metodzie zgoda na odbieranie i na wysyłanie danych musi być potwierdzona.

 Bzdura, łączenie urządzeń jak najbardziej odbywa się i w tym przypadku. Tylko zamiast kabla używane są fale radiowe. W przypadku łączności przewodowej uwierzytelnieniem jest sam proces podłączania kabla (bo przecież nie podłączysz go do komórki pierszej lepszej osoby idącej ulicą), zaś w przypadku BT jest pytanie o pozwolenie na połączenie.

 

Ewentualnie zawsze można liczyć na to, że ktoś zaakceptuje nasze połączenie. W takiej galerii handlowej pewnie zawsze kilka nierozgarniętych osób by się znalazło...

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Bawor

Dzięki odpowiedzi:

" Ale zdziwiłbyś się ilu ludzi ma cały czas włączony BT."

To jest kluczowe zagadnienie i zgadzam się z tym, że bardzo dużo osób ma włączony BT, (w trybie oszczędnym dozwolona łączność tylko z jednym urządzeniem, lub bez oszczędności baterii wtedy możliwe jest połączenie z wieloma urządzeniami).

Bardzo dużo osób ma smartphone'y synchronizujące przez BT dane z komputerem i z lenistwa nie wyłączają, słuchawki BT i zestawy głośnomówiące BT do rozmowy podczas jazdy samochodem itp. Są jeszcze tacy jak ja że z lenistwa nie wyłączają chociaż do niczego specjalnego BT nie używają

"Ewentualnie zawsze można liczyć na to, że ktoś zaakceptuje nasze połączenie. W takiej galerii handlowej pewnie zawsze kilka nierozgarniętych osób by się znalazło..."

W galerii to już gorszy temat bo ludzie nauczą się, że dostają bzdurne reklamy-spam i będą takie połączenia odrzucali. Ale jak włączę to na wykładzie to 95% ludzi będących w zasięgu BT to odbierze:

  1. z nudów
  2. z ciekawości
  3. z nadzieją na gołe babki i inne głupoty w telefonie (wiecie jak to jest 250 facetów na roku i 3 dziewczyny??)

Zastanawiam się tylko czy nie skręcić z pomysłem w stronę aplikacji java bo na windows mobile znalazłem gotową aplikacją o nazwie FexmaxBluetoothMarketingSoftware2.00 nie ma natomiast nic na PC/laptopa czy telefony z Javą/androidem/bada OS/linux. 

No ale jest ono płatne a studencki budżet nie lubi słowa płacić.

Chyba optymalnym rozwiązaniem będzie odejście od pomysłu stworzenia układu a stworzenie aplikacji na telefon... tylko tu też jest problem. Trzeba się języka programowania nauczyć.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Hardstyler

Kamil bajki? Odpowiednia modyfikacja softu danego modelu telefonu obsługującego bluetooth jest możliwa szczególnie starszych modeli dla przykładu można podać modyfikacje do samsungów których jest pełno dla programistów a może częściej hobbystów stworzenie oprogramowania dla telefonu z rożnymi modami jest "bułka z masłem" patrz Polska i Rosja tego jest multum można tylko przebierać. A to co ja podałem to były tylko przykłady, dla zainteresowanych dla własnych doświadczeń. sam bym się tak pobawił ale nie ma na to czasu.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Kamil Wróblewski

A i owszem, bajki. Biorąc pod uwagę konsekwencje i ewentualne scenariusze, nie jest to takie proste. Po pierwsze, w wielu telefonach nie zmodyfikujesz oprogramowania. Mody o których piszesz, działają na innych warstwach oprogramowania. Gmeranie w kodzie obsługującym BT albo nie jest w ogóle możliwe (firmware jest szyfrowane), albo jest bardzo trudne (disassembler - reverse-engineering), a tylko w nielicznych przypadkach da się cokolwiek zrobić niedużym nakładem sił. I tu jest kolejny problem, bo wypuścisz takie oprogramowanie i zaraz ktoś się połapie że coś jest nie tak. I jesteś spalony. W najlepszym przypadku... Ale jeśli nawet uda Ci się coś takiego zrobić, to jaka funkcjonalność będzie takiego rozwiązania? Obsługa kilku modeli powiedzmy przytoczonego samsunga? Gra nie warta świeczki.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
odpowiedz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl