Z obrazkiem, to tak łatwo się nie da. Ale można wysyłać tekst. Wystarczy ustawić w nazwie urządzenia, które próbuje uzyskać połączenie, treść tego tekstu. Urządzenie, z którym będziemy próbowali się łączyć, wyświetli tekst mniej więcej o treści "Super kredyt dla każdego w banku XYZ próbuje uzyskać połączenie, czy chcesz na to pozwolić?". Kursywą napisałem tekst, który można umieścić w nazwie urządzenia. I wystarczy tylko napisać aplikację, która będzie co jakiś czas sprawdzała urządzenia w okolicy i próbowała się z nimi łączyć.
A takie utopie, że jakiś telefon można zhackować lub liczyć na odpowiednio zmodyfikowane oprogramowanie to bajki. Część telefonów na rynku na pewno ma dziury w oprogramowaniu BT, ale po pierwsze, to nie proste znaleźć taką dziurę i wykorzystać ją, po drugie, w ten sposób tylko nieliczne telefony "obsłużysz", a po trzecie, włamując się na telefon i podając swoją nazwę w reklamie sam się prosisz o kłopoty.
Kolejnym czynnikiem jest to iż nie zawsze każdy ma funkcje BT włączona cały czas [...]
Ale zdziwiłbyś się ilu ludzi ma cały czas włączony BT.
Prościej bluetooth jest technologia przesyłu danych na odległość bez konieczności łączenia urządzeń ( odbywa się to na podstawie fal radiowych) i tak jak w każdej metodzie zgoda na odbieranie i na wysyłanie danych musi być potwierdzona.
Bzdura, łączenie urządzeń jak najbardziej odbywa się i w tym przypadku. Tylko zamiast kabla używane są fale radiowe. W przypadku łączności przewodowej uwierzytelnieniem jest sam proces podłączania kabla (bo przecież nie podłączysz go do komórki pierszej lepszej osoby idącej ulicą), zaś w przypadku BT jest pytanie o pozwolenie na połączenie.
Ewentualnie zawsze można liczyć na to, że ktoś zaakceptuje nasze połączenie. W takiej galerii handlowej pewnie zawsze kilka nierozgarniętych osób by się znalazło...