Grafika, procesor,wyświetlacz - Komputery, sprzęt komputerowy
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna GRUPY Komputery, sprzęt komputerowy Grafika, procesor,wyświetlacz
REKLAMA
REKLAMA

Grafika, procesor,wyświetlacz

Awatar użytkownika
Artur Kulikowski

Witam forumowiczów,

O ile wydawało mi się, że co nieco wiem na temat laptopów tym razem rozkładam ręce. Sprzęt jest dość stary bo ma 4 lata ale konfiguracja jest przyzwoita. w ciągu ostatniego miesiąca pojawiło się sporo problemów a dokładnie:

1 Procesor:

Pomimo zajętości procesora na poziomie 20-30% (według wskazań MZW ctrl+alt+del) wentylator procesora działa na 100% wydajności a jego temperatura waha się w zakresie 28-34°C. Ten programik pokazujący wydajność procesora we właściwościach systemu pokazuje 3,5 chociaż jeszcze niedawno było chyba 4,9 albo 5,0 nie pamiętam, 

2 Grafika:

Ostatnio aktualizacje automatyczne zmieniły mi sterownik karty graficznej na nowszy, szkoda żę od innego modelu, grafika sprzętowa to GF go7900GTX a zaktualizowało mi do sterownika jakiegoś quadro NVS 510M. Z tym problem rozwiązałem instalując jakiśstary sterownik ale:

od czasu do czasu pojawia mi się na ekranie tęcza pasków pionowych i poziomych zamazująca to co jest pod spodem, resetuję komputer albo wstrzymuję , włączam/budzę i jest ok.

nie znam się na elektronice samej w sobie ale wiem że urządzenie jest dość stare. Z tego co wiem to rezystancja styków wraz z długą pracą zmienia się , utleniają się styki. W stacjonarnych komputerach takie objawy towarzyszą spuchniętym kondensatorom na płycie głównej a tu? 

Zwaliłem winę początkowo na sterowniki i na Windowsa ale format właściwe w niczym nie pomógł.

 

Konfiguracja laptopa:

C2D t7400 2,16GHz

4GB DDR2 667MHz

GF go7900GTX 512Mb/256Bit

matryca WUXGA+ 1920x1200

Windows 7 ultimate x64

 

Płyta wygląda tak moze ktoś sięczegoś dopatrzy 

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Jacek Krawczyk

Jeżeli chodzi o wentylator to klasyczny problem. Rozwiązanie. rozebrać wentylator, dotrzeć to radiatora i usunąć dywanik kurzu, który zapewne tam zalega, a nie jest widzialny po otworze. w sklepach proponują usuwanie kurzu za pomocą sprężonego powietrza, jednak z doświadczenia wiem, aby dobrze wyczyścić trzeba rozebrać. A co do drugiego, to może być wina taśmy łączącej matrycę. Rozwiązaniem może być rozebranie obudowy matrycy, przeczyszczenie styków, lub po prostu wyjęcie i włożenie styków do gniazda. Tylko to na razie przychodzi mi na myśl. Pozdrawiam J.K.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
odpowiedz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl