Baterie słoneczne - Energetyka słoneczna - str. 3
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
REKLAMA
REKLAMA

Baterie słoneczne

Brak awataru
George Fereday-Jaskowski

Dzien dobry Panie Dymy,

Musze przyznac ze nie wiem co sie dzieje w Polsce na rynku fotovoltaicznym natomiast musze przyznac ze w Anglii jest wszystko OK.

Po pobycie w Niemczech i na Intersolar w Monachium potwierdzilem moja opinie ze Sanyo HIT sa najlepszymi panelami (jakies 45% wszystkich naszych installacji). W dalszym ciagu instalujemy SMA Sunnyboy w wiekszosci systemow.

A co u Pana? Jak sie rozwija rynek w Polsce?

Z powazaniem

George

 

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
JAN DYM

WITAM SERDECZNIE PANIE JASKOWSKI 

W POLSCE ZACZYNA SIE POMALUTKU ROBIC JAKIS  RUCH TYM KIERUNKU

JA OBECNIE ZAKONCZYŁEM KONTRAKT NA SARDYNII ELEKTROWNIA 8 MWp rozbudowa istniejacej , zaproszono mnie do Belgii na 3 tygodnieby pokazac jak sie montuje instalacje na dachach pochyłych metody montarzu i podłaczania układów mieszanych szeregowo- równoległych teraz belgowie sciagaja 5 ekip z polski do montazy 2 dekarzy i jeden przeszkolony elektryk  .

Teraz mam wolne z checia jesli niema pan nic przeciwko pogadał bym na ciekawe tematy zwiazane z branza wymieniajac sie e-mailami

 

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
George Fereday-Jaskowski

Szanowny Panie Dymy,

Ma pan racje. Najlatwiej to bedzie przez email: georgefereday@aol.co.uk.

 

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Ireneusz Ciesielski

Z tego co się orientuję, to rynek europejski producentów paneli fotowoltaicznych kuleje, zalewany tanimi towarami z Chin. Rynek instalatorów chwilowo nie narzeka, a w perspektywie kilku lat może znacząco się rozwinąć poprzez wprowadzenie obowiązku instalowania w nowym i remontowanym budownictwie odnawialnych źródel energii. Wskazywane są tu takie urządzenia jak: kolektory słoneczne, fotowoltaika, turbiny wiatrowe. Ten ostatni zestaw: turbiny z fotoogniwem podbił niemalże nasze nowe drogi do oświetlania przejść, znaków i nieszczęsnych wysepek. Teoretycznie rynek powinien się rozwinąć mocniej w najbliższej przyszłości tj.od 2015 roku, patrz artykół: http://www.forbes.pl/artykuly/sekcje/wydarzenia/od-2015-nowe-domy-tylko-z-z-kolektorami-slonecznymi,28140,1

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Maciej Kurzyk
Ireneusz Ciesielski
 

Z tego co się orientuję, to rynek europejski producentów paneli fotowoltaicznych kuleje, zalewany tanimi towarami z Chin. Rynek instalatorów chwilowo nie narzeka, a w perspektywie kilku lat może znacząco się rozwinąć poprzez wprowadzenie obowiązku instalowania w nowym i remontowanym budownictwie odnawialnych źródel energii. Wskazywane są tu takie urządzenia jak: kolektory słoneczne, fotowoltaika, turbiny wiatrowe. Ten ostatni zestaw: turbiny z fotoogniwem podbił niemalże nasze nowe drogi do oświetlania przejść, znaków i nieszczęsnych wysepek. Teoretycznie rynek powinien się rozwinąć mocniej w najbliższej przyszłości tj.od 2015 roku, patrz artykół: http://www.forbes.pl/artykuly/sekcje/wydarzenia/od-2015-nowe-domy-tylko-z-z-kolektorami-slonecznymi,28140,1

Unia Europejska "potrafi" regulować rynkiem więc wcale mnie to nie dziwi. Ostatni przykład - energooszczędne odkurzacze ;)

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
august
Ireneusz Ciesielski
 

Z tego co się orientuję, to rynek europejski producentów paneli fotowoltaicznych kuleje, zalewany tanimi towarami z Chin. Rynek instalatorów chwilowo nie narzeka, a w perspektywie kilku lat może znacząco się rozwinąć poprzez wprowadzenie obowiązku instalowania w nowym i remontowanym budownictwie odnawialnych źródel energii. Wskazywane są tu takie urządzenia jak: kolektory słoneczne, fotowoltaika, turbiny wiatrowe. Ten ostatni zestaw: turbiny z fotoogniwem podbił niemalże nasze nowe drogi do oświetlania przejść, znaków i nieszczęsnych wysepek. Teoretycznie rynek powinien się rozwinąć mocniej w najbliższej przyszłości tj.od 2015 roku, patrz artykół: http://www.forbes.pl/artykuly/sekcje/wydarzenia/od-2015-nowe-domy-tylko-z-z-kolektorami-slonecznymi,28140,1

No właśnie, ale kto się w zeszłym roku spodziewał, że sytuacja rozwinie się w ten sposób? :) http://www.elektroonline.pl/news/6503,Karne-clo-nalozone-przez-UE-na-chinskie-panele-zaszkodzi-polskim-instalatorom

Rynek reaguje bezlitośnie, nie można wszystkiego załatwić ustawą. Oby te przepisy, które mają wejść od 2015 r. nie przyniosły rezultatów odwrotnych od zamierzonych, jak np. spowolnienie w budowlance w ogóle.

Maciej Kurzyk
 

Unia Europejska "potrafi" regulować rynkiem więc wcale mnie to nie dziwi. Ostatni przykład - energooszczędne odkurzacze ;)

Tym bym się akurat nie martwił - skończy się tak, że Karcher wypuści dla pań domu jakąś ładną linię "odkurzaczy przemysłowych" i jeszcze na tym ładnie zarobią.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
odpowiedz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl