Baterie słoneczne - Energetyka słoneczna - str. 2
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
REKLAMA
REKLAMA

Baterie słoneczne

Awatar użytkownika
Michał Choromański

Czy można prosić o case study jakiejś przykładowej inwestycji.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
George Fereday-Jaskowski

Szanowny panie Choromanski,

Czy moglby pan sprecyzowac na jaka wielkoscia instalcji (a raczej wynikow finansowych) jest Pan zainteresowany?

Czy ma pan na mysli instalacja dla uzytkownikow indiwidualnych rzedu 1kWp do 4kWp czy wieksze?

Ostatnio edytowane 03.03.2011 przez elektroonline.pl. Powód: post nieczytelny
cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
JAN DYM

 

Szanowny panie Jaskowski to przeciesz logiczne ze wielkosc zainstalowanych paneli bateri fotovoltaicznych jest wprost proporcjonalna do zysku jesli sie wezmie pod uwage elementy wchodzace w skład całej instalacji to jest regulatory pradu ilosci kabli , szaf  lub rozdzielni  elektrycznych inwerterów i bateri akumulatorów ale  najwazniejszym czynnikiem spajajacym ten obraz lub wynik ekonomiczny  jest doswiadczony w tych systemach człowiek krótko mówiac  specjalista praktyk a nie teoretyk .

 

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
George Fereday-Jaskowski

Niestety nie bardzo rozumie pana odpowiedz. Jestem wlascielem firmy instalujacej systemy fotowoltaiczne w Wielkiej Brytanii. Uprzedzajac pana przypuszczenia posiadam takze wszelkie kwalifikacje zawodowe wymagana przez rzad brytyjski aby projektowac i montowac te urzadzenia. Jestem takze uzytkownikiem systemow do ocieplania wody i produkcji elektrycznosci zainstalowanych we moim domu. Odpowiadajac na pytanie pana Choromaskiego chcialem mu pomoc a nie otwierac dyskusje .....

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
JAN DYM

                           Witam Panie Jaskowski 

Zle mnie pan zrozumiał  nie miałem miałem zamiaru otwierac dyskusji  ale jako długoletni praktyk z zakeresu Elektotechniki i Elektroenergetyki  ze wszystkimi uprawnieniami elektroenergetycznymi czyli SEP i nie tylko , takze na elektrownie wiatrowe i systemy fotovoltaiczne wiem z doswiadczenia ze w gre wchodza naprawde bardzo duze pieniadze nie

tylko jak na warunki europejskie łacznie z dotacjami bankowymi czy  rzadowymi poszczególnych krajów lub programami dotacji jakie oferója poszczególne panstwa okreslone precyzyjnymi przepisami  dotyczacymi zródeł odnawialnej energi .

znam te tematy bo pracowałem i wykonywałem instalacje w wielu krajach poczawszy od NORWEGII  co moze wydac sie zastanawiajace  poprzez  DANIE  HOLANDIE NIEMCY

etcetera a konczac na CHISZPANII .

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
George Fereday-Jaskowski

Bardzo sie ciesze ze ma pan tak duze doswiadczenie ale nie bardzo rozumiem co to wszytko ma do mojej checi pomocy panu Choromanskiemu w opisaniu przykladowych kosztow jakis inwestycji i zwrotu kosztow?

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
JAN DYM

 

Witam panie Jaskowski 

Prosze mnie zle nie zrozumiec  to dobrze ze ma pan taka chec  aby pomóc ale poda pan relacje kosztów i cen jakie sa na terenie WIELIEJ BRYTANI i nie beda one adekwatne , to tylko taka moja dygresja myslowa . A co checi to jest to chwalebne i godne nasladowania . 

 A co do relacji cenowych w Polsce a tym bardziej do relacji  Niemieckich , Belgijskich czy Duńskich gdzie sa dotacje  rzadowe  siegajace nawet do 70 % kosztów inwestycji proekologicznej to biznesplan powinien byc opracowany pod katem gdzie bedzie realizowana inwestycja w jakim kraju . To tylko takie moje skromne zdanie .

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
George Fereday-Jaskowski

Ma pan racje do pewnego stopnia. Koszty materialow (czy kupowane w Anglii, czy kupowane wprost od producenta w Chinach, Indiach, Arabii Saudyjskiej, Korei czy Japonii) beda sie zasadniczo roznily. Koszty innych materialow (kabli, wylacznikow DC i AC, inverterow, licznikow itp itd) i robocizny takze ale to po prostu znaczy ze instalacja ktora moze byc dosc kosztowna np  Anglii czy Niemczech nie musi kosztowac az tyle np w Polsce.

Ma Pan zupelna racje ze nie mam pojecia o kosztch wewnetrznych w Polsce ale to juz sprawa pana Choromaskiego. Wiem natomiast z doswiadczenia ze koszt instalacji PV nie musi byc wcale tak wysoki ze 'zwykli' ludzie nie moga sobie na to pozwolic. Wszytkie installacje ktore zalozylismy do tej pory sa wykonane za pieniadze indywidualnych uzytkownikow a nie za jakies 'dotacje z Uni Europejskiej'.

Calkowicie sie zgadzam z pana uwagami na temat business plan'u. Chociaz tutaj takze zasady sa te same w kazdym kraju. Moga sie troche roznic oprawa ale cel jest ten sam - udowodnic ze ma sie pomysl i ze ten pomysl przyniesie dochod.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
JAN DYM

 

Witam ponownie  Panie Jaskowski

 

Zgadzam sie z panem ale tylko czesciowo  bo  jesli sie załozy ze nadrzędna jest jakosc materiałow  bo to warunkuje  długi czas uzytkowania u inwestora to tak jest sie załozy ze ze dochód moze byc generowany z roznicy kosztów mateiałow , to ok  zgadzam bo jesli kupimy elementy które spełniaja jakies miedzy narodowe normy techniczne a bedzie przy zachowaniu jakosci róznica w cenie to jak najbardziej , ale jeden czynnik jest stały i mysle ze najwazniejszy i niepodlegajacy zmianom czyli odpowiedzialna kadra trchniczna która sie na tym zna ale nie jest tez wasko wyspecjalizowana lecz powinna byc bardzo elastyczna i wielokierunkowa zawodowo ale zachowujac ramy tej samej branży pisze to na swoim przykładzie i doswiadczeniu zwodowym

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Włodek

Podacie panowie jakąś konkretna odpowiedź, bo również interesuje mnie jakieś 5 do 10 kW ze słoneczka?

cytuj zgłoś nadużycie
Brak awataru
George Fereday-Jaskowski

Szanowny Panie Wlodku,

Prosze podac o jakie instalalcje panu chodzi: czy chinskie panele czy niemieckie czy angielskie?

Moge podac panu ceny materialow i ceny installacji w Anglii. Nie potrawie panu powiedziec ile polska firma liczy za zalozenie systemu. Nie wiem takze jakie sa przepisy prawne a raczej uregulowania prawne z firmami ktore przesylaja elektrycznosc? Chodzi mi o zgode na przylaczenie do sieci itp.

Z pwazaniem

George

 

cytuj zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Przemysław Waszak
Włodek
 

Podacie panowie jakąś konkretna odpowiedź, bo również interesuje mnie jakieś 5 do 10 kW ze słoneczka?

10kW na paneli  i falownik to ok 65-70 tys PLN netto za sprzęt. 

cytuj zgłoś nadużycie
Brak awataru
Włodek
Przemysław Waszak
 
Włodek
 

Podacie panowie jakąś konkretna odpowiedź, bo również interesuje mnie jakieś 5 do 10 kW ze słoneczka?

10kW na paneli  i falownik to ok 65-70 tys PLN netto za sprzęt. 

Panie Przemku

Dziękuję za szybką i konkretną odpowiedź.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
JAN DYM

WITAM PANIE WŁODKU 

POZDRAWIAM WSZYSTKICH
PANIE WŁODKU JESLI CHCE PAN ZAINSTALOWAC TAKI SYSTEM TO JEST TO JAK NAJBARDZIEJ REALNE I NIE W WYGÓROWANYCH CENACH POD WARUNKIEM ZE PRACE DEKARSKIE WYKONA PANU JAKIS ZNAJOMY DEKARZ JESLI MYSLI PAN O INSTALACJI  DACHOWEJ JESLI NA KONSTRUKCJI WSPORCZEJ NA ZIEMI TO TEZ NIE JEST TO WYGUROWANY KOSZT JAK PODAJA TO INNI WYPOWIADAJACY SIE FORUMOWICZE PROSTE WYLICZENIE :
INVENTER - KOSZT OK 1800 EU  BRUTTO - TYP O MOCY 6500 WATT  O BEZPOSIEREDNIM ZASILANIU I AUTOMATYCZNYM DOPASOWANIU CZESTOTLIWOSCI WYJSCIOWEJ I NAPIECIA DO ISTNIEJACEJ  INSTALACJI  ELEKTRYCZNEJ .
PANEL FOTOVOLTAICZNY TO ZALEZY JAKA MOC PANELA I JAKI PRODUCENT TEGO PANELA ALE SREDNIO TRZEBA LICZYC KWOTE OD JAKICHS 330  EUR DO 450 EUR  ZA PANEL 195 Wp   do  230 Wp do tego kable i złaczki oraz trójniki BO BEDZIE TO UKŁAD MIESZANY POŁCZEN TO ZNACZY SZEREGOWO- RÓWNOLEGŁY

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
JAN DYM

WITAM PANA JASKOWSKIEGO

DAWNO TUTAJ MNIE NIE BYŁO   I CIEWAW JESTEM CO SIE TUTAJ WYDAZYŁO I CO CIEKAWEGO PAN TERAZ ROBI KO;EGO JASKOWSKI CZY DALEJ PAN PAN MONTYJE JAKES CIEKAWE  PROJEKTY .

POZDRAWIAM

 

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
odpowiedz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl