hdd po upadku nie startuje - Komputery, sprzęt komputerowy
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
REKLAMA
REKLAMA

hdd po upadku nie startuje

Awatar użytkownika
Rafał Zamojski

Witam problem mam z hdd. Dysk spadłz wysokości około 80cm na podłogę i nie statuje poniżejfilmik z pracy ( bo oczywiście go rozkręciłem):

Zaglądałęm jecze dośrodka i zauważyłem żętaka mała częśćz końca jednej igły jest urwana. zakłądam żę to jest przyczyną awarii.

1. Czy da się wymienićcały silnik krokowy z igłami?

2. skąd to załtwić mogę? podejmie się ktoś naprawy?

3. muszę zgrac dane dysk jest mało ważny. Jakie mam na to szanse?

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Chris krajczyk

Myślę ,że to jest niewarte zachodu naprawy we własnym zakresie lepiej będzie zlecić to specjalistycznej firmie zajmującej się odzyskiwaniem danych. Po pierwsze nie należało go rozkręcać kurz może bezpowrotnie uszkodzić dyski i spowodować ich całkowitą nie czytelność. Po drugie niszczy się uszczelki. Poniżej jest link firmy zajmującej się naprawą uszkodzonych hdd. Powodzenia .Napisz na forum czy i jak udało się go naprawić.

 

 

 

http://www.hdd-computers.pl/naprawadyskow.html

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Artur Kulikowski

750 netto za podmianę głowic w dysku?? sporo. Pokusiłbym się o taką podmiankę w domu ale muszę doczytać trochę o strukturze. Zakładam, że przekładka z takiego samego dysku byłaby kompatybilna jednakże 7200 obrotów na minutę podczas pracy musi wymagać pewnej precyzji i obawiam się, że moje chęci szybko zostaną zgaszone.

może ktoś próbował? będę wdzięczny za wskazówki. Nie gdybanie i odp w stylu "zostaw" albo "nie dotykaj". Czekam na fakty, za które z góry dziękuję.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
odpowiedz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl