Słupy energetyczne na działce - Akty prawne, normy
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna GRUPY Akty prawne, normy Słupy energetyczne na działce
REKLAMA
REKLAMA

Słupy energetyczne na działce

Awatar użytkownika
Maciej Kurzyk

WItam,

ponieważ jestem posiadaczem działki (pow. 7ha) w Dobrzyniewie (woj. podlaskie) przez którą przebiega linia napowietrzna 110kV. Czy należy mi się jakaś rekompensata za to ze praktycznie fragment działki jest wyłączony z eksploatacji? Jeżeli tak to od kogo czy od zakładu energetycznego czy Skarbu Państwa?

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Mariusz Kłokowski

A stałeś się posiadaczem tej działki razem ze słupami?

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Maciej Kurzyk

Tak - odziedziczyłem po dziadku ziemię, na której były już słupy energetyczne

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Mariusz Kłokowski

to będzie lekki problem, ponieważ nabyłeś działkę z "tym" dobrodziejstwem, czyli zgodziłeś się; problem jest stary jak świat-można rozmawiać ze starostwem o wypłatę odszkodowania za ograniczone użytkowanie działki, ale ciężko będzie Ci to udowodnić, bo niby w czym linia ogranicza użytkowanie? hm.. trudno będzie, bo właścicielem 110 są PSE.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Maciej Kurzyk

No właśnie w tym cały problem - w gminie rączki umywają a PSE nie chce ze mną rozmawiać. Odsyłają mnie do urzędu. Czy jest jakaś regulacja prawna, coś czego się ktoś z nich przestraszy? Próbowałem sprzedać działki ale nikt nie chce ich ode mnie kupić przez te słupy, przynajmniej za rynkową cenę nik nie chce, tylko proponują jakieś śmieszne kwoty

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Anna Wróblewska

Daj znać jak pojawi się jakieś konkretne rozwiązanie - moi znajomi mają taki sam problem. Powodzenia

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
odpowiedz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl