Niedziałający pendrive. - Komputery, sprzęt komputerowy
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
REKLAMA
REKLAMA

Niedziałający pendrive.

Brak awataru
Marek Przewodowski

Witam.

Mam problem z penem. Wgrałem sobie na niego jakąś rzecz z jednego kompa, odmontowałem i włożyłem do drugiego PC. A ten mimo iż PEN był wcześniej do niego włożony wypisuje, że trwa wykrywanie sprzętu. Wykrył go, zainstalował i git. Wchodzę w mój komputer chcę otworzyć go a Windows mi wywala, że należy sformatować pendrive. Wyjąłem go włożyłem ponownie do pierwszego PC i tam to samo (wykrywa i instaluje i nie może otworzyć tylko chce formatować). No dobra dałem mu formatowanie ale nie idzie. Ani pełnie ani szybkie. Zawsze przed końcem wywala, że system nie mógł dokończyć operacji.

W okienku formatowania w polu pokazującym wielkość formatowanego urządzenia pokazuje 8MB zamiast niecałe 1GB.

Myślałem, że może pod linuxem uda mi się go sformatować ale pingwin (Ubuntu) nawet go nie wykrywa.

Jakieś rady ? czy do kosza z nim ?:P

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Artur Kulikowski

Miałem, podkreślę miałem kiedyś pena 8 GB OCZ włożyłem go do laptopa 'znanej' firmy maxdata i już nie miałem pendrivea. objawy podobne tylko, że w ogóle go nie wykrywał, nieznane urządzenie i tyle. 

Wiem, że zdarza się spalić pendrive'a albo nawet płytę główną przez wyciąganie urządzeń bez " bezpiecznego wysunięcia". Z opisu choć tego nie piszesz wnioskuję że taka sytuacja miała miejsce - wyciąganie "na żywca".

W moim przypadku miałem pecha, bo wyciągałem go bezpiecznie a przy wkładaniu coś musiało zadziałać nie tak jak powinno.

Obawiam się porównując objawy, że będziesz szczęśliwym posiadaczem nowego pendrive'a. ;)

p.s. zaskakuje mnie tylko że wykrywa go jako 8mb. ( czy ma on coś w rodzaju cache przed właściwym modułem pamięci??)

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
odpowiedz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl