Strefa ppoż - Systemy Alarmowe
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
REKLAMA
REKLAMA

Strefa ppoż

Awatar użytkownika
Eryk SP

Na jednym z nadzorowanych zakładów mam akumulatorownie. Miejsce to według instrukcji ppoż jest strefą wybuchową. Jak się pozbyć tej strefy?
Czy jeżeli zmienimy akumulatory z tradycyjnych kwasiaków na zamknięte typu AGM będziemy mogli pozbyć się strefy wybuchowej?
cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
piotr rak

A czemu chcesz się pozbyć strefy? Wg mnie jest ona uzasadniona a pomieszczenie powinno mieć zapewniona wentylacje. Pomiary stężenia wodoru nie są takie proste. Kiedyś szukałam czujnika stacjonarnego do akumulatorni, ciężki temat. Aku będą się gazowaly w sposób nieliniowy, zależny od stopnia wyeksploatowania aku + % naładowania aku. Wodór jest lżejszy od powietrza i będzie tworzył czapkę wodorowa w pomieszczeniu. Wg mnie wykonanie pomiarów nawet jeżeli wyjdą dobrze nie oznacza, ze jest cacy.

http://ebudowanie.eu/instalacje-przeciwpozarowe-bezpieczenstwo-na-pierwszym-miejscu/

Poczytaj sobie o odpowiednich instalacjach przeciwpożarowych na tej stronie. Opisane jest tutaj o czym warto jest pamiętać w tym temacie. 

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
odpowiedz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl