Problem z instalacją XP na laptopie z Vistą - Komputery, sprzęt komputerowy
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna GRUPY Komputery, sprzęt komputerowy Problem z instalacją XP na laptopie z Vistą
REKLAMA
REKLAMA

Problem z instalacją XP na laptopie z Vistą

Awatar użytkownika
Chris krajczyk

Próbowałem się pozbyć visty zastępując ją xp ale niestety nie jest to proste.

-włozyłem płytę LEGALNĄ XP  do napędu

-odpaliłem laptopa

- wszedłem do biosu ustawiaąc boot sektor na cd dvd

-zapisałem i dpaliłem laptopa

Niestety przeczytał płytę a potem uruchomił vistę

Po tym uruchomieniu próbowałem odpalić xp z panelu mój komputer- dvd odpalił.Pokazał się ekran xp ale nie można było klikąc " Zainstaluj xp" jest nie aktywny.

czekam na poradę bo wyskakujące okienka mnie osłabiają

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Artur Kulikowski

więc tak jeśli poprawnie zmieniłeś 1-wszy napęd bootujący na cd/dvd to zawsze przy instalacji xp jest komunikat białymi literkami "kliknij dowolny klawisza aby...." końcówka to chyba bootować z cd albo zianstalować nie pamiętam. zakładam, że to pominąłeś. Jeśli nie klikniesz (w ciągu 5s) guzika to bootuje nastepny napęd w Twoim przypadku na pewno HDD.

Jeśli nie ma tej informacji to sprawdź płytkęz Windowsem bo to jest zawsze

Koniecznie sformatuj partycję systemową, żeby nie nagrywać XP na vistę. Przed formatem zgraj wszystko z dysku c:

kontakty, ulubione - cały profil użytkownika, i takie rzeczy jak np arrchiwum outlooka jeśli używasz, archiwum gg jeśli potrzebne. Wszystko z folderów moja muzyka,moje dokumenty itd .

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Chris krajczyk

tak zmieniłem botowanie na cd ale nie pojawił się żaden komunkat pusty ekran .Gdzies czytałem że trzeba wykonać jakieś "myki" aby to zainstalować.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Artur Kulikowski

są różne alt+F10 alt+f8 w zalezności od producenta kombinacje klawiszy pozwalają np na przywrócenie systemu z ukrytej partycji tzw "recovery". Jeśli rusza Ci napęd czyli bootuje z niego i jak zacznie "kręcić" płytkę to wciskasz dowolny klawisz żeby zaczął instalować. jelsi nie pomoże sprawdź płytkęcyz na pewno dobra jest.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Chris krajczyk

Udało mi się uruchomić instalatora xp .Wszystko szło dobrze do momentu kiedy trzeba było wybrać partycję . Instalator pokazał brak dysków(partycji) do instalacji i zakończył pracę .

I co dalej? nie wiem

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Artur Kulikowski

Wiec prawdopodobnie masz wersję instalaki XP-ka bez zintegrowanych sterowników do dysków SATA ( który masz na 100%)  starsze płyty główne potrzebowały sterowników któe  siliconimage 3112 potem były wersje 3114 ale wszystko zależy od tego jakie  do twojej płyty. co ci od razu polecę:

- nie szukaj sterowników bo musiałbyś je potem zintegrować z obrazem płyty a tp też trochę zabawy. Na pewno da się z netu ściągnąć lub od kogoś pożyczyć płytę instalacyjną już zaktualizowaną o takie sterowniki. Chyba że masz jeszcze laptopa ze stacją hdd  ( na 99,99% nie masz).

Instalacja z nie swojej płytki to nie grzech ważna aby wersja systemu się zgadzała i klucz seryjny na który posiadasz licencję.

jakbyś się uparł aby szukać i dogrywać sterowniki ( co się wiązać będzie z dograniem do obrazu płytki kilku sterowników i wypaleniem na nowo obrazu Windowsa) to wpisz u Wujka Google  takie coś:

sterowniki sata do xp

i dopisz model laptopa powinno pomóc znaleźć Ci poprawną wersję sterowników

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Chris krajczyk

 Po wertowaniu różnych stron znalazłem coś co pomoże zrobić sobie własną płytę xp do laptopa. Poniższy link pokazuje jak krok po kroku można wykonać taką płytę .

http://forum.instalki.pl/viewtopic.php?f=43&t=14012

Ostatnio edytowane 28.04.2010 przez Artur Kulikowski. Powód: link
cytuj pomógł zgłoś nadużycie
odpowiedz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl