Downgrade Visty na XP - Komputery, sprzęt komputerowy
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
REKLAMA
REKLAMA

Downgrade Visty na XP

Awatar użytkownika
Chris krajczyk

  Jak można zamienić w laptopie Vistę na xp prof. krok po kroku albo jak pozbyć się tych okienek wyskakujących z potwierdzeniami .Doprowadza mnie to  do...................Dziękuje

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Artur Kulikowski

alt

Wersje systemów Windows Vista Business oraz Windows Vista Ultimate są objęte prawami do korzystania ze starszych wersji produktu (Microsoft Windows XP Professional, Microsoft Windows XP Professional x64 Edition lub Microsoft Windows XP Tablet PC Edition).Klienci posiadający system


Zaopatrujesz się np. od kolegi, w dysk instalacyjny z Windows XP i instalujesz jedną w ww. wersji. Po instalacji aby po 30 dniach w pełni móc korzystać z systemu, niezbędna jest jego aktywacja. W tym celu uruchamiasz „Pomoc i obsługa techniczna” spod Startu.
W polu szukania pomocy wpisz „Kreator aktywacji”. Jedną z opcji będzie „Aktywowanie systemu Windows na tym komputerze”. Klikamy w to pole i w poradzie wybieramy „-> Kliknij, aby otworzyć usługę aktywacji systemu Windows”.
Po uruchomieniu się kreatora wybierz metodę aktywacji przez telefon do przedstawiciela. Klik Dalej.

Pojawi się „Tylko 4 kroki i gotowe”.
Krok 1 Wybierasz kraj – domyślnie Polska.
Krok 2 Powinny pojawić się 2 numery:
0 801 308 801 – wbrew opisowi nr jest płatny, lub 594 19 99.
Krok 3 - tu widnieje identyfikator instalacji o który później spyta przedstawiciel.
Dzwonisz.
Odezwie się pan lub pani automat, tzw IVR, czyli Interactive Voice Response.
Postępuj z instrukcjami wybierając tonowo odpowiednie opcje. Tak czy inaczej na końcu odezwie się człowiek.

Powiedz że chcesz zrobić downgrade (wymowa: dałngrejd) z Visty na XP.
Konsultant będzie pytał:
- o rodzaj komputera – odp. laptop lub desktop, zależy co masz,
- czy naklejka od Visty jest na obudowie – odp. ! Jest !,
- na ilu komputerach jest zainstalowany XP – odp. na 2.
Podaj konsultantowi identyfikator instalacji (Krok 3).
Jeżeli wszystkie narzędzia Microsoftu zadziałają poprawnie zostaniesz przełączony ponownie do IVR gdzie usłyszysz 7 blokowy (ABCDEFG) identyfikator potwierdzenia.
Wpisujesz ciąg znaków w odpowiednie pozycje w kreatorze. Klik Dalej. Gdy pojawi się monit „ Dziękujemy! Twoja kopia systemu Windows została pomyślnie uaktywniona” oznaczać będzie to że możemy teraz legalnie korzystać z XP mając licencje na Viste. Klik OK.

odpowiedź zaczerpnięta z forum vista.pl

cytuj zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Chris krajczyk

Czy można tak zrobic aby wyrzucić vistę a w to miejsce wgrać xp .Wiem że są jakieś trudności.Jeżeli tak to jak to bezboleśnie zrobić?

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Artur Kulikowski
Artur Kulikowski
 
...Zaopatrujesz się np. od kolegi, w dysk instalacyjny z Windows XP i instalujesz jedną w ww. wersji. ..
Instlujesz XP potem tlyko kwestia aktywacji!
cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Chris krajczyk

Próbowałem coś takiego zrobić mam 2 orginalne xp i żaden nie wszedł na vistę.ciągłe problemy z instalacją .te same xp-eki weszły na 3 moje stacjonarne.Może ktoś wie o co chodzi

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Artur Kulikowski

zakłądam ę to windowsy w wersji BOX bo OEMów legalnie nie możęsz sobie instalować gdzie popadnie. Nie instaluje się systemu jednego na drugim tylko najlepiej jako nową instalacjąaby uniknać konfliktów z plikami itd. Da sięzainstalować XP na vistę ale potem będzie mały problem z dostaniem siędo visty (mały) ;D zrób format przed któym zbaezpieczysz dane. zainstaluj na "sucho" XP i będzie ok. a jeśli nie wejdzie to opisz w jakim momencie bo ciężko zgadywać jak się nie widzi procesu.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Łukasz Klepacky

skojarzyło mi się :)

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
odpowiedz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl