Płytki drukowane PCB na zamówienie z Chin - CHINY - PŁYTKI DRUKOWANE - PROTOTYPOWANIE - PŁYTKI PCB
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna BAZA WIEDZY Płytki drukowane PCB na zamówienie z Chin
drukuj stronę
poleć znajomemu

Płytki drukowane PCB na zamówienie z Chin

We wpisie przybliżę temat zamawiania płytek drukowanych w Chinach, ich jakości/ceny oraz warunków dostawy na przykładzie jednego z chińskich producentów PCB. Recenzja dotyczy zamówienia w firmie JLCPCB, która uznawana jest za jednego z najtańszych małoskalowych producentów płytek drukowanych w Chinach.

Płytki drukowane PCB z Chin

Produkcję płytek drukowanych możemy obecnie łatwo zlecać na globalnym rynku i dzięki temu sporo zaoszczędzić - nawet przy niewielkiej skali zamówienia. Aby osiągnąć najwyższą precyzję wyrównywania warstw wielu chińskich producentów stopniowo wdraża system tzw. perfekcyjnych testów produktów końcowych i nie musimy się już obawiać jeśli chodzi o dokładność odwzorwania czy powtarzalność produkcji PCB.

Aby złożyć zamówienie na JLCPCB wystarczy załadować pliki w formacie Gerber, system nie wymaga podawania żadnych dodatkowych parametrów.

Cena PCB u chińskiego producenta

Ogólnie rzecz biorąc, produkcja płytek drukowanych w Chinach jest tańsza niż w Europie, ale koszt 2 dolarów za 10 niestandardowych płytek, który proponuje JLCPCB i tak zrobił na mnie duże wrażenie.

Ta oferta dotyczy płytek drukowanych 2-warstwowych, maks. wymiary 100x100 mm, do wyboru w sześciu kolorach (zielony, czerwony, żółty, niebieski, biały i czarny), na standardowym laminacie FR4 Tg 140°C, dwustronnie, z wykończeniem powierzchni, wyrównywaniem gorącym powietrzem (HASL z ołowiem). I to wszystko w cenie tylko $2 za 10 kopii.

Tanio, a jak z jakością płytek drukowanych JLCPCB?

Naprawdę nieźle. Otrzymałem dokładnie 10 płytek prototypowych, wszystkie były uszczelnione próżniowo i osobno zapakowane w folią bąbelkową. Wszystkie wyglądały solidnie, precyzyjnie wykonane tolerancje na solder-masce, wyraźny wzór sitodruku.

Na płytkach drukowanych JLCPCB nie zauważyłem żadnych rażących niedoskonałości, ani nie znalazłem widocznych braków. Ścieżki są wyraźne, na moje oko wszystkie przelotki były dobrze osadzone.

Przelotki

JLCPCB produkuje wyłącznie płytki z otworami metalizowanymi w oparciu o technologię PTH (Plating Through Hole). Otwory te zapewniają połączenia elektryczne pomiędzy warstwami przewodzącymi obwodu dzięki osadzonej wewnątrz warstwie miedzi galwanicznej.

Zgodnie z przyjętymi standardami grubość takiego otworu nie może być mniejsza niż 18µm, średnia grubość miedzi na płytkach JLCPCB to 20µm. Zbyt cienka grubość otworu będzie wpływać na wielkość prądu roboczego.

Grubość warstwy miedzi na płytkach drukowanych JLCPCB

Grubość warstwy miedzi na płytkach drukowanych JLCPCB ≥18µm

Pady

Pad, czyli niewielka powierzchnia na płytce drukowanej, wykonana z miedzi, która umożliwia lutowanie wyprowadzeń elementów elektronicznych do płytki. Pokryte są specjalną powłoką wykończeniową, którą nanosi się w procesie produkcyjnym.

Pady na płytkach drukowanych z JLCPCB wyglądają na dobrze wytrawione, co gwarantuje wysoką jakość lutowania. Wykończenie powierzchni w HASL (hot air solder leveling).

JLCPCB - Produkcja płytek drukowanych w Chinach

 

Opis płytki

Opisy w kolorze białym, wykonane metodą sitodruku na obu powierzchniach płytki. Czytelne, w odpowiedniej rozdzielczości.

Opis płytki PCB

Poza standardowymi oznaczeniami wskazującymi położenie, punkty testowe, orientację i odniesienie do elementów elektronicznych wchodzących w skład obwodu na projekcie można zamieścić dowolne opisy, np. nazwę firmy, instrukcje konfiguracyjne itp.

Soldermaska (kolory płytki PCB)

JLCPCB oferuje soldermaskę w sześciu różnych kolorach. Warstwa materiału ochronnego ma zapobiec zwarciom, korozji i innym problemom. Kolory są wyraźne, ale nadal pozwalają śledzić miedziane ścieżki na płytce.

Płytki drukowane PCB w różnych kolorach (zielony, czerwony, żółty, niebieski, biały i czarny)

Płytki drukowane PCB w różnych kolorach

 

Zamówienie i dostawa z JLCPCB 

Po złożeniu zamówienia JLCPCB na bieżąco informuje Państwa o aktualizacjach w procesie produkcji: zamówienie złożyłem 12. września, a 13. września otrzymałem pierwszą aktualizację. 15. września zamówienie otrzymało status Wysyłka. Czyli zmieścili się w sugerowanym czasie realizacji zamówienia (4 dni robocze).

Odnośnie samej wysyłki: Zwykle wybieram DHL jako najpewniejszą opcję dostawy z Chin. Przesyłkę z zamówionymi płytkami drukowanymi nadano w Shenzen 15 września. Paczka dotarła do mnie 20 września. Koszt 28 dolarów za szybką wysyłkę w 3-4 dni robocze. Alternatywą jest tańsza, ale i znacznie wolniejsza (8-24 dni) przesyłka pocztą lotniczą za 7 dolarów.

Płytki drukowana JLCPCB

Prototypowanie PCB w JLCPCB pomimo zaskakująco niskiej ceny stoi na wysokim poziomie i ogólnie rzecz biorąc jestem bardzo zadowolony z zamówienia płytek drukowanych w Chinach. Z tego powodu uważam JLCPCB za jednego z najlepszych chińskich producentów PCB.

Swoje zamóiwnie możecie złożyć na stronie: http://www.jlcpcb.com/quote

follow us in feedly
Średnia ocena:
 
Oceń jako:
dodaj do ekspertów
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (4)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
No avatar
Witam, a jak wygląda sprawa zamówienia kilku różnych płytek np po 10 szt , płacimy za przesyłkę np 7 dolców za wszystko czy każdy prototyp po 7 $ ??
Pozdrawaim
No avatar
sp2fp
Witam , czy też był problem z gerberami? Jak przesyłam pliki to warstwa bottom jest nie odwrócona i opis nie pasuje, jak zastosuje polecenie mirror (lustrzane ) to płytka w podglądzie wygląda poprawnie , ale nie pasują otwory . Wysłałem im oryginalny plik z eagle ale tez nie mają chęci go samemu dopasować . Może kontakt na sp2fp@wp.pl
Pozdrawiam
Brak obrazka
@sp2fp: Jak dojdzie to koniecznie daj znać czy trzymają poziom
No avatar
sp2fp
Cena za płytkę dwustronną 160/205mm wyszła 2,53$/szt przy 75 sztukach
Jeśli jakość będzie taka jak opisujesz to "szczeka opada"

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Studenci i absolwenci Politechniki Śląskiej Studenci i absolwenci ... Grupa zrzeszająca studentów i absolwentów Politechniki Śląskiej
Projektanci sieci elektroenergetycznych nN i SN Projektanci sieci ... Pomocna dłoń w problemach związanych z projektowanie nowych i modernizowaniem istniejących sieci ...
Zasilacze laboratoryjne Zasilacze laboratoryjne Zapraszam wszystkich elektroników tych zaawansowanych i początkujących do grupy, gdzie poruszane będą ...
Rolnictwo energetyczne Rolnictwo energetyczne Informacje dotyczące rolnictwa energetycznego, biogazowni, biopaliw, roślin energetycznych itp.
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl