Elektryczne ogrzewanie podłogowe Raychem - OGRZEWANIE ELEKTRYCZNE - OGRZEWANIE PODŁOGOWE - RAYCHEM
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Budownictwo Elektryczne ogrzewanie podłogowe Raychem
drukuj stronę
poleć znajomemu

Elektryczne ogrzewanie podłogowe Raychem

fot. Raychem

Ogrzewanie podłogowe Raychem zapewnia komfort i pozwala zmniejszyć koszty ogrzewania.

System elektrycznego ogrzewania podłogowego jest instalowany tuż pod powierzchnią podłogi, dzięki czemu umożliwia szybkie nagrzanie się pomieszczenia. Dzięki równomiernej dystrybucji ciepła termostat można ustawić na niższą temperaturę (2°C) bez pogorszenia się poziomu komfortu.

 • Możliwość utrzymania komfortowej i ciepłej podłogi wiosną i jesienią, kiedy c.o. jest już wyłączone.
 • Systemy ogrzewania podłogowego Raychem zapewniają komfort termiczny przy wszystkich rodzajach podłóg.
 • Pełne ogrzewanie pomieszczenia lub ogrzewanie komfortowe w celu uzupełnienia funkcji istniejącego systemu ogrzewania.
 • Z powodu niewielkiej wysokości konstrukcyjnej Idealne do zastosowania podczas renowacji, a także do nowo budowanych obiektów.
  • Łazienki, kuchnie, przedpokoje, pokoje dzienne, pokoje do wypoczywania, oranżerie... w budynkach mieszkalnych
  • Pokoje gościnne w hotelach, domach opieki i szpitalach, place zabaw w przedszkolach, szatnie w obiektach sportowych
Promieniowanie cieplne z tradycyjnego systemu ogrzewania wyposażonego w kaloryfery. Wysokie wahania temperatury (18-65°C) w pomieszczeniu.Promieniowanie cieplne z systemu ogrzewania podłogowego. Niewielkie wahania temperatury (20-25°C) oraz dostarczenie ciepła w miejscu, gdzie jest ono potrzebne.
Promieniowanie cieplne z tradycyjnego systemu ogrzewania wyposażonego w kaloryfery. Wysokie wahania temperatury (18-65°C) w pomieszczeniu.Promieniowanie cieplne z systemu ogrzewania podłogowego. Niewielkie wahania temperatury (20-25°C) oraz dostarczenie ciepła w miejscu, gdzie jest ono potrzebne.

Jak działa system ogrzewania?

 1. Czujniki temperatury podłogi i otoczenia wykrywają, że temperatura jest poniżej wartości zadanej/wartości zadanych.
 2. Termostat włącza system ogrzewania podłogowego.

Inteligentny system ogrzewania podłogowego równomiernie nagrzewa podłogę do momentu osiągnięcia pożądanej temperatury.

Rodzaje systemów grzewczych Raychem do ogrzewania podłogowego:

 • T2Red - inteligentne, samoregulujące rozwiązanie ogrzewania podłogowego
 • T2Red + T2Reflecta - energooszczędny samoregulujący system ogrzewania podłogowego
 • T2QuickNet - cienka, samoprzylepna mata grzejna
 • T2QuickNet + Isolecta - cienka, izolowana mata grzejna
 • T2Blue - solidny przewód grzejny do zalania wylewką
 • T2Blue + Isolecta - solidny izolowany przewód grzejny do zalania wylewką
 • CeraPro + Isolecta - solidny, izolowany, ultracienki przewód grzejny do umieszczenia pod płytkami w warstwie kleju

 

System ogrzewania podłogowego dopasowany do Twoich potrzeb – przy renowacji oraz w nowych budynkach

1. Niewidoczny, ale zapewnia komfort i bezpieczeństwo

Systemy ogrzewania podłogowego nie zajmują miejsca. Systemy te pozwalają na umieszczenie dywanów i mebli w dowolnym miejscu:

 • mogą być montowane na większości stabilnych podłoży (drewno, wylewka oraz beton),
 • pod wszystkimi rodzajami pokryć podłogowych: płytki, marmur oraz panele laminowane.

Suche podłogi zapewniają higienę i są łatwe do sprzątania dzięki temu, że kurz nie przywiera do podłogi. Mniejszy ruch powietrza powoduje osadzanie się mniejszej ilości kurzu. Mokre podłogi w łazienkach schną dużo szybciej. Dzięki dwużyłowej budowie, systemy Raychem wytwarzają najniższe możliwe natężenie pola elektromagnetycznego. 

2. Łatwe w użyciu 

Produkty ogrzewania podłogowego Raychem są dostępne w wielu kształtach, wielkościach i zakresach mocy, dzięki czemu pasują do pomieszczeń o każdym kształcie, wielkości i zapotrzebowaniu na moc grzewczą. Produkty można szybko wybrać za pomocą kreatora projektu Raychem lub wysyłając formularz zapytania w celu otrzymania bezpłatnego, szczegółowego projektu. Nasi inżynierowie służą poradą przy wyborze produktów, tworzeniu listy materiałów oraz planach instalacji w 2D lub 3D. Klient może również skontaktować się z jednym z naszych instalatorów z Certyfikatem Pro w celu uzyskania pomocy przy wyborze właściwego produktu i jego montażu. 

Produkty ogrzewania podłogowego Raychem zostały przetestowane i zatwierdzone do użytku z typowymi materiałami budowlanymi. Przejdź do strony wyboru kompatybilnych materiałów budowlanych, aby wybrać właściwe produkty największych producentów.

3. Szybka instalacja

 • W miejscu instalacji nie trzeba wykonywać żadnych połączeń.
 • Przewody i maty o stałej mocy są fabrycznie zakończone i przetestowane.
 • Przewody dwużyłowe zasilane są tylko z jednej strony.
 • Samoregulujący przewód można dociąć na wymiar i podłączyć bezpośrednio do termostatu.
 • Nasze termostaty do ogrzewania podłogowego dobrze się komponują z innymi włącznikami w pokoju i są kompatybilne z ramkami włączników największych producentów.

4. Energooszczędne i bezobsługowe działanie

Możliwość obniżenia nastawionej temperatury o 2 stopnie bez utraty komfortu. Równomierna dystrybucja ciepła umożliwia ustawienie termostatu na niższą temperaturę bez pogorszenia się poziomu komfortu. Systemy elektrycznego ogrzewania podłogowego są instalowane tuż pod powierzchnią podłogi, aby zapewnić szybkie dostarczanie ciepła. Systemy są włączane tylko wtedy, gdy są potrzebne. Programowany termostat NRG-TEMP może się nauczyć, kiedy musi się włączyć, aby utrzymać pożądaną temperaturę podłogi.

Panele izolacyjne obniżają zużycie energii o ponad 20%. Wszystkie systemy Raychem można układać na warstwie izolacji, aby osiągnąć dodatkowe oszczędności energii. Płyty izolacyjne skracają czas nagrzewania się. Pozwalają one uniknąć strat ciepła poprzez podłoże, jeżeli nie jest ono odpowiednio zaizolowane - np. w starszych budynkach.

Systemy elektrycznego ogrzewania podłogowego nie zawierają elementów ruchomych, dzięki czemu są praktycznie bezobsługowe. Wszystkie systemy ogrzewania podłogowego Raychem posiadają 12-letnią gwarancję Total Care. Może ona być przedłużona do 20 lat, jeżeli system jest instalowany przez instalatora posiadającego licencje Certyfikat Pro.

Dlaczego elektryczne ogrzewanie podłogowe?

 

Komfort jest bardzo ważny, szczególnie w domu. Z inteligentnym systemem elektrycznego ogrzewania podłogowego Raychem możesz zaoferować wspaniałą, ciepłą podłogę, która nie sprawi kłopotu Twoim klientom.

WZROST KOMFORTU PRZY OGRANICZENIU KOSZTÓW OGRZEWANIA

Ogrzewanie podłogowe podnosi komfort i pomaga zmniejszyć wydatki na ogrzewanie!

 • Elektryczne ogrzewanie podłogowe jest instalowane blisko powierzchni podłogi i szybko nagrzewa pomieszczenie. Dzięki stałemu przekazywaniu ciepła przez podłogę możliwe jest obniżenie nastawy termostatu o dwa stopnie, bez jakiejkolwiek utraty komfortu lub odczuwanego ciepła.
 • Jest to doskonały system zapewniający kompleksowe ogrzewanie pomieszczeń lub uzupełniający istniejący system ogrzewania.
 • Podczas wiosny lub jesienią, możesz wyłączyć konwencjonalne ogrzewanie, a podłogi w Twoim domu pozostaną cieple, komfortowe i przytulne.

ZDROWE I BEZPIECZNE OGRZEWANIE

Sucha podłoga: bardziej higieniczna i łatwiejsza w utrzymaniu.

 • Elektryczne ogrzewanie podłogowe powoduje mniejsze ruchy powietrza, czyli mniej kurzu. Kolejna zaleta stosowania ogrzewania podłogowego dotyczy łazienek lub mokrych pomieszczeń. Mokre podłogi wysychają znacznie szybciej, dywaniki w łazience też, a to może zmniejszyć ryzyko wystąpienia nieprzyjemnych zapachów I rozwoju roztoczy.
 • Suchą podłogę łatwiej jest utrzymać w czystości, kurz nie przywiera do podłogi.

 

Pomijalnie małe pole elektro-magnetyczne

 

 • Urządzenia AGDI urządzenia elektroniczne wytwarzają pole elektromagnetyczne.
 • Produkty Raychem emitują najniższe, możliwe pole elektromagnetyczne, jest to spowodowane zastosowaniem przewodów grzejnych o konstrukcji dwużyłowej.

SYSTEM PROSTY W MONTAŻU I ODPOWIEDNI DO WSZYSTKICH TYPÓW PODŁÓG

Inteligentne ogrzewanie podłogowe może być instalowane pod każdym rodzajem posadzki. Nie zabiera przestrzeni, pozwala na dowolne i swobodne ustawienie mebli.

 

W domu, biurze, w łazience czy też innym pomieszczeniu. Inteligentne rozwiązania ogrzewania podłogowego Raychem zapewniają ciepłą podłogę i przyjemną temperaturę w pomieszczeniu. Nasze różnorodne systemy ogrzewania podłogowego mogą być instalowane pod wszystkimi rodzajami posadzek takimi jak płytki ceramiczne, kamień naturalny, drewno, wykładziny z tworzyw sztucznych oraz wykładziny dywanowe.

ŁATWE I NIESPRAWIAJĄCE KŁOPOTÓW

Systemy grzejne Raychem przeznaczone są do montażu bezpośrednio na istniejących podłogach (drewno, płyta, beton), pozwala to na uniknięcie niepotrzebnego kurzu, brudu i hałasu. 

Maty grzejne T2QuickNet mają tylko 3 mm grubości, więc zwiększenie wysokości podłogi nie jest problemem. Nawet system samoregulujący T2Red i T2Reflecta ma zaledwie 13 mm grubości. 

5 dobrych powodów, dla których warto wybrać inteligentne ogrzewanie podłogowe Raychem:

 1. Jest komfortowe i bezpieczne.
 2. Łatwe w montażu, nie wymaga konserwacji.
 3. Ma wysoką sprawność i pozwala na zmniejszenie kosztów ogrzewania.
 4. Możliwość instalacji w podłogach z różnego rodzaju materiałów wykończeniowych.
 5. Potrójna gwarancja

 

 

 

 

 

follow us in feedly
Średnia ocena:
 
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (1)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
No avatar
Gość
jakie natężenie pola elektrycznego ew magnetycznego emituje ogrzewanie podłogowe , nigdzie nie mogę nic przeczytać n ten temat
nVent Thermal Polska sp. z o.o.
ul. Cybernetyki 19, Warszawa
tel.  +48 22 33 12 950
fax.  +48 22 33 12 951
www.nventthermal.pl
$nbsp;
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl