Napędy elektryczne Danfoss, czyli synergia oferty VLT i VACON - DANFOSS - NAPĘD VLT - PRZETWORNICE CZĘSTOTLIWOŚCI - PRZETWORNICE VLT - NAPĘDY ELEKTRYCZNE - VACON - DANFOSS DRIVES
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Automatyka Napędy elektryczne Danfoss, czyli synergia oferty VLT i VACON
drukuj stronę
poleć znajomemu

Napędy elektryczne Danfoss, czyli synergia oferty VLT i VACON

fot. Danfoss Drives

Firma Danfoss po przejęciu firmy Vacon skupiła się na ujednoliceniu aktywów oraz połączeniu technologii obu firm. Skutkiem tej synergii jest stworzenie nowej, choć znanej już historycznie jednostki Danfoss Drives (Dział Napędów Elektrycznych Danfoss). Przesłanie tej fuzji od samego początku to połączenie najlepszych cech Danfoss oraz Vacon, wynikających z jednej wspólnej i wielkiej pasji do projektowania, produkcji oraz dystrybucji najlepszych przetwornic częstotliwości na rynku, z wykorzystaniem tego, co najlepsze w każdej z firm.

Dział napędów elektrycznych Danfoss w Polsce jako jeden z pierwszych na świecie dokonał pełnego połączenia. W praktyce od początku 2016 roku obie grupy produktowe są obsługiwane z jednej lokalizacji – z jednego biura przez jeden zespół w Danfoss Poland Sp. z o.o. w Grodzisku Mazowieckim. Można śmiało stwierdzić, że proces łączenia w Polsce jest praktycznie zakończony. Rozpoznano strategiczne role w zakresie zarządzania, określone zostały działania dotyczące obsługi klientów, marketingu, sprzedaży oraz serwisu. W ten sposób dział Napędów Elektrycznych (Danfoss Drives) w Polsce rozpoczął rok 2016 z ujednoliconym oraz zintegrowanym zestawem działań, produktów i kadr. Każdy region ma określony geograficzny obszar sprzedaży oraz doprecyzowany zakres i proces dostarczania usług. Lokalna sieć dystrybutorów oraz partnerów serwisowych została skonsolidowana, aby dalej dostarczać jak najlepszą ofertę VLT i VACON. Jeśli dodamy do tego, że w tym roku firma Danfoss będzie obchodzić 25-lecie działalności w Polsce, czyni to rok 2016 naprawdę szczególnym i owocnym w wydarzenia.

Jak wspomniano już wcześniej, Danfoss i Vacon od początku połączenia współpracowały nad stworzeniem jednej z najbardziej efektywnych i innowacyjnych organizacji na świecie. Danfoss Drives otworzył rok 2016 z udziałem w rynku, który czyni go w praktyce drugim dostawcą przetwornic częstotliwości AC niskiego napięcia na świecie. Firma skupia się na rozwoju i zbliżeniu się do pozycji absolutnego lidera, oferującego konkurencyjne korzyści w najbardziej zróżnicowanych aplikacjach, we wszystkich obszarach, w których wymagane jest zastosowanie systemów sterowania silnikiem opartych o przetwornice częstotliwości oraz inne rozwiązania energoelektroniczne. Danfoss Drives pracuje nad dwoma obszarami jednocześnie. Pierwszy z nich to rozwój innowacyjnych, wysoce energooszczędnych rozwiązań technologicznych. Drugi obszar to rozszerzenie łańcucha dostaw, tak aby oferować kompleksowe wsparcie dla wszystkich klientów na całym świecie, z ukierunkowaną obsługą przed oraz posprzedażową.

Napędy elektryczne Danfoss, czyli synergia oferty VLT i VACON

Klienci wyraźnie dostrzegli korzyści i możliwości płynące z połączenia tak silnych i znanych producentów, stąd fuzja oraz połączona oferta obu marek produktowych na rynku odebrane zostały bardzo dobrze. Od początku bardzo istotne w całym procesie było właśnie to, żeby nie utracić żadnego z zasobów wyjściowych i atutów obu firm. Dlatego też zostały one umieszczone w obszarach najważniejszych potrzeb. W wyniku tej strategii handlowej obie jednostki zostały wręcz wzmocnione, podobnie jak portfel produktów i cała oferta. Firma Danfoss, dzięki połączeniu obu marek VLT i VACON, jest w stanie zaoferować rynkowi szeroką i pełną gamę rozwiązań napędowych AC, zaspokajając zapotrzebowanie na napędy niskiego napięcia w przedziale od 0,18 kW do 5,3 MW. Wspomniana szeroka oferta to rozwiązania dedykowane aplikacyjnie, serwonapędy, urządzenia łagodnego rozruchu typu softstart, a także dostosowane i zindywidualizowane do potrzeb klienta rozwiązania napędowe i sterowania.

Właśnie te atuty klienci docenili najbardziej, doświadczając dodatkowo wszelkich korzyści zapewnianych przez Danfoss Drives, takich jak: integracja technologiczna, kompleksowe wsparcie regionalne i lokalne oraz poszerzenie katalogu produktów i usług. W oparciu o własne zasoby oraz w wyniku współpracy z lokalnymi autoryzowanymi partnerami serwisowymi i dystrybutorami, Danfoss Drives oferuje pełne wsparcie. Dotyczy ono zarówno etapu przedsprzedażowego, jak i posprzedażowego. Jednym słowem, z klientem jesteśmy od momentu planowania (obejmującego wsparcie przy projektowaniu i koncepcji), poprzez wsparcie aplikacyjne i infolinię, rozruch, do ewentualnych napraw, sprzedaży części zamiennych, szkoleń, okresowych przeglądów oraz zaplanowanych działań konserwacyjnych. W przypadku złożonych aplikacji i wymagających zastosowań oferujemy również wsparcie w tworzeniu niestandardowego i dopasowanego oprogramowania oraz analizy problemów związanych z okreś­lonymi obszarami wskazanymi przez klienta czy użytkownika.

Bardzo istotnym aspektem jest również to, że na etapie łączenia nie zapomniano o rynku, rozwoju produktów i aplikacjach. Tak duże przedwzięcie, jak połączenie obu firm, wpłynęło jedynie pozytywnie na ofertę i na jakość obsługi. W praktyce Danfoss Drives zaprezentował szereg nowości i rozszerzeń produktowych. Jednym z nich jest rozszerzenie gamy produktów VACON® 100. Odnosi się ona do rodziny produktów VACON® 100 Industry dla zastosowań stałomomentowych oraz VACON® 100 FLOW dla zastosowań zmiennomomentowych. Dla tych dwóch rodzin, które do tej pory obejmowały zakres zasilania 200 V oraz 500 V i moce do 160 kW, wprowadzono produkty szafowe o mocy do 630 kW (500 V),oraz nową gamę zasilaną 690 V o mocach od 5,5 kW do 800 kW.

Kolejny nowy produkt to VLT® Midi Drive FC 280. Stanowi on ewolucje i następcę VLT® 2800. Przetwornice częstotliwości VLT® Midi Drive FC 280 stanowią właściwe połączenie cech w zakresie sterowania, zintegrowanego bezpieczeństwa oraz komunikacji, co czyni je idealnymi dla wszelkich wymogów aplikacyjnych w wielu branżach.

Bardzo ważną informacją jest również to, że Danfoss Drives jest w trakcie przygotowań do wprowadzenia na rynek produktów dla zasilania średnim napięciem. Firma przeznacza znaczny procent dochodu na badania i rozwój. Dysponuje tysiącem inżynierów pracujących w działach badań i rozwoju na całym świecie. Dzięki temu kontynuuje opracowywanie i wprowadzanie innowacji oraz rozwój oferty produktowej. W kolejce czekają już następne nowości i rozwiązania, które zostaną przedstawione w 2017 roku.

Danfoss Drives szczyci się doskonałością w swojej branży ze względu na jakość, zaawansowanie technologiczne, zaawansowanie prac badawczo-rozwojowych (R&D) oraz obsługę. Wszystko to oparte jest na doświadczeniu zdobywanym od 1968 roku oraz zespole 5000 specjalistów w dziedzinie sterowania oraz przetwornic częstotliwości i rozwiązań napędowych. Powszechność stosowania przetwornic częstotliwości, w chwili obecnej najbardziej efektywnego rozwiązania pozwalającego szybko i w istotny sposób zredukować zużycie energii, sprawia, że napędy te używane są już praktycznie wszędzie tam, gdzie jest silnik AC. Obszary takie, jak przemysł spożywczy, chemiczny, okrętowy, gospodarka wodno-ściekowa, chłodnictwo, automatyka budynkowa (HVAC), przemysł wydobywczy i maszynowy – to tylko niektóre z wielu przykładów.

W praktyce coraz trudniej sobie wyobrazić nowoczesną instalację, aplikacje czy maszynę z silnikiem elektrycznym AC nie sterowanym przez przetwornicę częstotliwości. Danfoss Drives stawia sobie tylko ambitne cele, ale przede wszystkim zawsze ma na uwadze cele klientów i ich potrzeby. Stara się zapewnić najwyższą możliwą wydajność instalacji oraz spełniać wszelkie wymagania aplikacji. Osiąga to, opracowując nowatorskie produkty i stosując naszą obszerną wiedzę w celu optymalizacji efektywności, podwyższania użyteczności i zmniejszania złożoności urządzeń. Danfoss Drives stara się, aby oferowane napędy były drogą do lepszego jutra.

REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
$nbsp;
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl