Szybka i precyzyjna termowizja z kamerą testo 875i - DIAGNOSTYKA - TERMOWIZJA - KAMERA TERMOWIZYJNA - TESTO - KAMERY IR - KAMERA IR
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Elektrotechnika Szybka i precyzyjna termowizja z kamerą testo 875i
drukuj stronę
poleć znajomemu

Szybka i precyzyjna termowizja z kamerą testo 875i

fot. Kamera termowizyjna TESTO 875i

Przez ostatnie lata, kamery termowizyjne znalazły głównych odbiorców w szerokiej branży przemysłowej, gdzie jako przenośne urządzenia wielofunkcyjne pozwalają na szybkie i precyzyjne wykrywanie uszkodzeń instalacji, systematyczne monitorowanie podzespołów na halach produkcyjnych, jak również weryfikację działania instalacji elektrycznych. Diagnostyka ta zwiększa znacząco szanse na ograniczenie kosztów produkcji, z zachowaniem ciągłości pracy bez wymuszonych przestojów.

 

 

Kamera termowizyjna testo 875i to wysoka czułość termiczna (do 50mK), wbudowany aparat cyfrowy (testo 875-2i) i zakres pomiarowy do 350°C. W połączeniu z wymiennymi obiektywami 32°x23° i 9°x7° kamera pozwala na szybkie i precyzyjne badanie węzłów łożyskowych, przekładni i silników elektrycznych, weryfikację pracy podstacji, rozdzielni czy szaf sterowniczych, diagnostykę baterii kondensatorów, jak również wykrywanie przeciążeń elektrycznych występujących w instalacjach.

RYS. 2. PRZYKŁADOWE ZASTOSOWANIE KAMERY TESTO 875i

RYS. 1. PRZYKŁADOWE ZASTOSOWANIE KAMERY TESTO 875i

 

Chłodnictwo – hale, magazyny i chłodnie

W chłodnictwie, kamery umożliwiają pomiar: temperatury przegrzania, dochłodzenia, podzespołów instalacji, weryfikację stanu wypełnienia zbiorników czy diagnostykę elektryki zasilającej układ. Przy tak szerokim zastosowaniu dobrze wykorzystać kamerę uniwersalną (np. testo 875-2i), która dzięki mocnemu detektorowi, czułości termicznej <50mK i wysokiej jakości optyce wykonanej z germanu, gwarantuje uzyskanie profesjonalnego termogramu, z precyzyjnie wyszczególnionymi elementami obrazu.

Z drugiej strony należy szerzej spojrzeć na efekty działania samej instalacji chłodniczej. Przy nieszczelnej izolacji termicznej, nawet najlepsza instalacja nie będzie w stanie zapewnić nam idealnych, stałych parametrów temperaturowych. Kamery termowizyjne pozwalają na szybką i prostą diagnostykę izolacji termicznej ścian, podłóg i dachu hali. Wykrywają wszelkie błędy budowlane, nieszczelności i pęknięcia których skutkiem jest powierzchniowa zmiana temperatur na badanych powierzchniach. Po takiej diagnostyce wykonanie modernizacji staje się dużo prostsze i skuteczniejsze.

INSTALACJE CHŁODNICZE

RYS. 2. INSTALACJE CHŁODNICZE

 

Instalacje elektryczne - weryfikacja pracy podstacji, rozdzielni i szaf elektrycznych…

W odniesieniu do energetyki i utrzymania ruchu, głównym problemem stawianym przed użytkownikiem są przeciążenia instalacji, a co za tym idzie występowanie przegrzań związanych z nadmiernym obciążeniem prądowym lub wysoką rezystancją występującą na obwodach. Nierównomierne obciążenia, uszkodzenia izolacji czy zbyt wysokie natężenie prądu powoduje znaczące zmiany termiczne na instalacji co może skutkować występowaniem awarii i przestojami w funkcjonowaniu instalacji, czyli generowaniem dodatkowych kosztów.

DIAGNOSTYKA INSTALACJI ELEKTRYCZNYCH

RYS. 3. DIAGNOSTYKA INSTALACJI ELEKTRYCZNYCH

 

Instalacje mechaniczne - łożyska, silniki elektryczne, pasy napędowe…

W sektorze mechaniki dość często mamy do czynienia  z występowaniem niepożądanych tarć lub obciążeń komponentów, czego efektem są znaczne wahania temperatur na funkcjonujących podzespołach.  O ile współczesna technologia pozwala nam sobie radzić z takimi problemami, to jak ustrzec się usterki w modułach, w których występuje brak przenoszenia obciążeń i tarć przez smary? Jak zdiagnozować złe chłodzenie w układach mechanicznych, niewspółosiowość i problemy z przekładniami czy łożyskami? Tylko dzięki termowizji. Dzięki wysokiej czułości kamery Testo 875i sięgającej <50mK możliwe jest wykrycie nawet najmniejszych różnic temperaturowych na instalacjach, co pozwoli na wczesne wykrycie powstającej usterki i podjęcie działań naprawczych.

DIAGNOSTYKA INSTALACJI MECHANICZNYCH

RYS. 4. DIAGNOSTYKA INSTALACJI MECHANICZNYCH

 

SuperResolution – dwukrotne zwiększenie rozdzielczości obrazu termowizyjnego

Nowością na rynku jest opatentowana przez Testo - funkcja SuperResolution. Technologia ta pozwala na dwukrotne poprawienie rozdzielczości  wszystkich kamer Testo, również tych już eksploatowanych. Przykładowo, wykorzystując funkcję SuperResolution w kamerze testo 875i o rozdzielczości detektora 160x120 pikseli, otrzymujemy na zdjęciu termowizyjnym 320x240 pikseli. Firmware urządzenia wykorzystuje obrazy powstające w kamerze na skutek naturalnych  ruchów ręki podtrzymującej kamerę. W ciągu 1/2 s kamera rejestruje równocześnie 5 zdjęć o standardowej rozdzielczości i z wykorzystaniem odpowiedniego  logarytmu zdjęcia zostają zapisywane już w podwyższonej rozdzielczości. Co więcej, by uatrakcyjnić ofertę i możliwości samych kamer termowizyjnych, Testo oferuje do każdej nowo zakupionej kamery z serii testo 875 funkcję SuperResolution dodawana jest GRATIS!

Profesjonalne oprogramowanie niezbędnym elementem każdej kamery termowizyjnej

Znaczącym argumentem wybijającym firmę Testo ponad konkurencję jest oprogramowanie  IRSoft. Program ten łączy w sobie niezwykle prostą i intuicyjną obsługę, rozbudowany interfejs i szeroką funkcjonalność, dzięki czemu zaspokaja oczekiwania nawet  najbardziej wymagających klientów.

Co umożliwia?

  • wyszczególnienie dowolnej ilości punktów na zapisanym zdjęciu, w tym również Coldspot/Hotspot
  • wykonanie histogramu  i 5 linii profilu
  • nakładanie obrazu termowizyjnego na obraz rzeczywisty
  • możliwość wprowadzania emisyjności i odbić dla całego zdjęcia, wybranej powierzchni i punktu
  • ręczna regulacja skali, limitów, izotermy
  • wykonanie raportu (10 pomocniczych formatów z możliwością edycji)

Co więcej - corocznie Testo wprowadza i udostępnia do użytku swoim klientom aktualizację oprogramowania. Dzięki doświadczeniu zdobytemu  podczas lat sprzedaży, nasz program charakteryzuje znacząca przejrzystość, intuicyjna, prosta obsługa i funkcjonalne menu. Do dyspozycji użytkownika przekazujemy profesjonalne oprogramowanie, bez potrzeby dokupowania dodatkowych, bardziej rozbudowanych wersji. Jak wypróbować program – nic prostszego, na naszej stronie www.testo.com.pl udostępniliśmy do pobrania najnowszą wersję programu, pozostaje tylko pobrać go na swój komputer.

Wszystko to czyni kamery Testo unikalnymi narzędziami pomiarowymi, znajdującymi zastosowanie w najbardziej wymagających gałęziach przemysłu, energetyki czy też budownictwa.

follow us in feedly
Średnia ocena:
 
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz

REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl