„Nasze kompetencje. Twoje korzyści.“ – pod tym hasłem Rittal prezentuje na targach SPS IPC Drives w Norymberdze całkiem nowe spojrzenie na proces tworzenia wartości w produkcji urządzeń sterowniczych i rozdzielczych. Po raz pierwszy firma zainscenizuje na stoisku targowym realny zakład produkcyjny.
Na 1200 metrach kwadratowych powierzchni wystawienniczej będą pokazywane i dyskutowane wyzwania stojące przed produkcją aparatury sterowniczej i rozdzielczej oraz poszczególne etapy procesu na podstawie konkretnych sytuacji z dnia codziennego: od inżynierii, przez zamawianie, dostawę i wyposażenie, aż po okablowanie oraz montaż końcowy.
Produkcja urządzeń sterowniczych i rozdzielczych, podobnie jak budowa maszyn, jest pod znaczną presją kosztów i terminów. Optymalizacja poszczególnych branż, produktów i etapów procesu dochodzi dzisiaj do własnych granic. „Dalsza produktywność jest możliwa tylko przez konsekwentną standaryzację, optymalizację całych łańcuchów tworzenia wartości i zastosowanie nowoczesnych koncepcji IT oraz inżynierii“, mówi Uwe Scharf, szef działu zarządzania produktami w Rittal. Przed tymi wyzwaniami stoi Friedhelm Loh Group wraz z firmami Rittal, Eplan i Cideon. Wspólnie z naszymi partnerami, klientami oraz dostawcami ciągle poszukujemy rozwiązań dla optymalizacji łańcuchów tworzenia wartości w produkcji urządzeń sterowniczych i rozdzielczych.
Goście targów będą mogli zapoznać się z poszczególnymi etapami łańcucha tworzenia wartości w budowie urządzeń sterowniczych i rozdzielczych: od inżynierii przez technikę systemową aż po rozbudowę systemu wraz z automatyzacją produkcji. W centrum tego łańcucha, jako element łączący, znajduje się wirtualny prototyp szafy sterowniczej.
Wspólnie z partnerami, klientami i dostawcami Rittal ciągle poszukuje rozwiązań dla optymalizacji łańcuchów tworzenia wartości w produkcji urządzeń sterowniczych i rozdzielczych.
Sposób, w jaki konstruktorzy mogą przyspieszyć procesy projektowania, zostanie przedstawiony przez Rittal i Eplan w sekcji „Engineering“ w postaci inteligentnych narzędzi inżynierskich. Wskazuje się na możliwości zwiększenia efektywności przez wykorzystanie danych urządzeń z Eplan Data Portal, poprzez rozwiązania inżynierskie (jak Eplan Electric P8, Eplan Pro Panel, Rittal Therm, Rittal Power Engineering) oraz najnowsze narzędzia doboru produktów.
W sekcji „Technika systemowa“ Rittal pozwala spojrzeć na realistycznie przedstawiony świat produkcji aparatury sterowniczej i rozdzielczej, przedstawiając rozwiązania zwiększające efektywność całego łańcucha tworzenia wartości: od dostawy, wstępnego montażu i obróbki mechanicznej, przez instalowanie i konfekcjonowanie złączy zaciskowych, aż po okablowanie, montaż i dostawę. Potencjalne oszczędności oraz istotne zalety systemu szaf szeregowych TS 8, jak pokrycie powierzchni, łączenie szeregowe, wyrównanie potencjałów i wprowadzanie kabli, są objaśniane na konkretnych przykładach.
W sekcji „Automatyka“ Rittal prezentuje rozbudowane rozwiązania wsparcia produkcyjnego i automatyzacji warsztatu. Zakres rozwiązań rozciąga się od obróbki mechanicznej w centrach obróbczych i centrach obróbki laserowej w 3D aż po automatyczne konfekcjonowanie złączy zaciskowych oraz przewodów.
Główną atrakcją produktową są nowe klimatyzatory Blue e+, które dzięki opatentowanej technologii hybrydowej pozwalają na oszczędności energii do 75%. Poza tym Rittal po raz pierwszy prezentuje nową generację wentylatorów dachowych oraz nowe wymienniki ciepła powietrze/woda w wersji Hygienic-Design. Innymi nowościami są adaptery urządzeniowe 630A do systemu rozdziału mocy Ri4Power 185 mm oraz system inteligentnego monitoringu dla głównej rozdzielni niskiego napięcia.
Goście, którzy poza realnym konstruowaniem szaf sterowniczych dodatkowo interesują się inżynierią, mogą uzyskać informacje od siostrzanych firm Eplan i Cideon w hali 6, stoisko 210. Obok licznych nowości w zakresie CAE i mechatroniki, na przykładzie wirtualnej maszyny zostanie zaprezentowana standaryzacja oraz zapewnianie równoległości i spójności danych w procesie inżynierii. Szczegółowo pokazany będzie także montaż szaf sterowniczych na podstawie wirtualnego prototypu w 3D – jak na stoisku Rittal – ze szczególnym uwzględnieniem produkcji maszyn i urządzeń.
„Dalsza produktywność jest możliwa tylko przez konsekwentną standaryzację, optymalizację całych łańcuchów tworzenia wartości i zastosowanie nowoczesnych koncepcji IT oraz inżynierii“, mówi Uwe Scharf, szef działu zarządzania produktami w Rittal.
Źródło: Rittal Sp. z o.o.
REKLAMA |
REKLAMA |