IDEAL Technical Solutions - nowa marka elektrycznej aparatury modułowej - KANLUX - APARATURA MODUŁOWA - WYŁĄCZNIKI NADPRĄDOWE - WYŁĄCZNIKI RÓŻNICOWO-PRĄDOWE - IDEAL TECHNICAL SOLUTIONS
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Elektrotechnika IDEAL Technical Solutions - nowa marka elektrycznej aparatury modułowej
drukuj stronę
poleć znajomemu

IDEAL Technical Solutions - nowa marka elektrycznej aparatury modułowej

fot. IDEAL Technical Solutions

IDEAL Technical Solutions to marka oferująca szeroki wybór innowacyjnych produktów z zakresu elektrycznej aparatury modułowej.

 


Nowa marka, sprawdzony partner

Wcześniej produkty z zakresu aparatury modułowej oferowane były pod marką Kanlux, ale chcąc sprostać intensywnemu rozwojowi tego segmentu rynku oraz oczekiwaniom naszych klientów polski producent wyodrębnił nową markę na rynku elektrycznej aparatury modułowej: IDEAL Technical Solutions.

Proponowana przez nas aparatura została gruntownie przebadana w profesjonalnych certyfikowanych laboratoriach i w związku z tym, posiada odpowiednie certyfikaty wymagane na rynku europejskim.

Naszym klientom zapewniamy obsługę i wsparcie inżynierskie przez cały cykl życia produktu, włączając w to usługi posprzedażowe (doradztwo techniczne) oraz do 5 lat gwarancji na nasze produkty.

Portfolio produktów

Podstawowy asortyment nowej marki to aparatura modułowa z zakresu wyłączników nadprądowych (MCB), wyłączników różnicowo-prądowych (MCCB), wyłączników różnicowo-prądowych z członem nadprądowym (RCBO) oraz rodzina ochronników przeciwprzepięciowych opartych o technologię warystorową.

Dodatkowo zakres produktów uzupełniają aparaty łączeniowe – rozłączniki izolacyjne, sterujące – styczniki modułowe i sygnalizacyjne – wskaźniki obecności napięcia.

Plany dla IDEAL Technical Solutions obejmują dynamiczny rozwój portfolio produktowego, które w najbliższym czasie zostanie uzupełnione o aparaturę z zakresu bezpieczników topikowych, elementów sterowania obwodami elektrycznymi (przekaźniki czasowe i priorytetowe) oraz o obudowy rozdzielnic elektrycznych, zgodnych z najnowszą normą EN 61439-3. 

Wyłączniki nadprądowe (MCB) 

Pierwszą rodziną aparatów zaprezentowaną w marce IDEAL Technical Solutions są wyłączniki nadprądowe (MCB) w zakresie prądów znamionowych 1-63A, Typ B i C, Icn=6000 A

IDEAL_TS_KMB6-C40_3

Wyłączniki instalacyjne nadmiarowo-prądowe służą głównie do ochrony instalacji oraz urządzeń przed dwoma typami stanów awaryjnych występujących w obwodach elektrycznych: stan przeciążenia oraz stan zwarcia.

Aparaty nadmiarowo-prądowe, mogą także służyć do realizacji samoczynnego wyłączenia zasilania w przypadku uszkodzenia izolacji podstawowej w urządzeniach I klasy izolacji. 

Poprawne działanie aparatu w przypadku stanu przeciążenia zapewnia wyzwalacz termiczny (tzw. przeciążeniowy). Zbudowany w oparciu o bimetal, który w przypadku przepływu prądów przekraczających prąd znamionowy w niewielkim zakresie, wygina się powodując zadziałanie na mechanizm  wyłącznika. Skutkuje to wyzwoleniem aparatu do pozycji „otwarty”. Dla charakterystyki B i C umowny prąd niezadziałania wyzwalacza termicznego w czasie krótszym niż jedna godzina wynosi 1,13 x In. Natomiast umowny prąd zadziałania w czasie krótszym niż jedna godzina wynosi 1,45 x In. 

Poprawne działanie aparatu w przypadku stanu zwarcia zapewnia wyzwalacz elektromagnetyczny (tzw. zwarciowy). Wyzwalacz zwarciowy zapewnia możliwość automatycznego wyłączenia zabezpieczanych obwodów w przypadku prądów wielokrotnie przekraczających wartość prądu znamionowego In. W tym przypadku wyróżniamy charakterystyki prądowe typu B i C.

Aparaty o charakterystyce typu B, posiadają zakres działania wyzwalacza zwarciowego w zakresie od 3 do 5 x In, natomiast zakres działania aparatów typu C to 5 do 10 x In.

W związku z tym aparaty typu B wykorzystuje się najczęściej w instalacjach elektrycznych do ochrony obwodów urządzeń domowych takich jak np. domowe systemy oświetlenia, pralki, grzejniki domowe, sprzęt RTV-AGD, natomiast aparaty typu C wykorzystuje się w przypadku obwodów o dużych prądach rozruchowych tzw. „ciężkim starcie” (silniki średniej mocy, duże grupy oświetlenia zasilanego przez transformatory bądź zasilacze).

Podstawowe parametry:

Standard

Zgodność z EN / IEC60898-1

Znamionowa zdolność zwarciowa łączeniowa

6kA

Typ ochrony

Przed przeciążeniem i zwarciem

Prąd znamionowy In 

1,2,3,4,6,10,13,16,20,25,32,40,50,63A 

Napięcie  

znamionowe: 1 biegun 230/400V AC 50/60Hz

znamionowe: 3 bieguny, 400V AC 50/60Hz

Znamionowe napięcie izolacji Ui: 500V

Napięcie znamionowe udarowe wytrzymywane Uimp: 6000V

klasa ograniczenia energii: 3 

Temperatura pracy 

-5oC do +40oC zgodnie z EN / IEC60898

Charakterystyka 

Zakres działania wyzwalacza terminczego: (1.13-1.45) x In

Zakres działania wyzwalacza

 magnetycznego B: (3-5) x In

Zakres działania wyzwalacza

 magnetycznego C: (5-10) x In

Liczba biegunów 

1P, 3P 

Typ wyzwalacza 

Termiczny / Magnetyczny 

Szyna łączeniowa: 

Widełkowa i PIN

Pojemność zacisków  

16mm2 linka lub 25mm2 drut do 25A

25mm2 linka lub 35mm2 drut dla zakresu In 32A do 63A

Stopień ochrony IP 

IP20 

Montaż 

na szynie 35mm DIN

Szerokość aparatu 

17.5mm na biegun


Charakterystyki czasowo-prądowe:

Charakterystyka czasowo-prądowa BCharakterystyka czasowo-prądowa C
  

Wyłączniki nadmiarowo-prądowe w ofercie IDEAL Technical Solutions oprócz spełnienia podstawowych parametrów odnośnie zabezpieczeń posiadają szereg dodatkowych funkcjonalności. Aparaty te mogą być uzupełnione o  akcesoria: uniwersalne wyzwalacze wzrostowe lub też wyzwalacze pod/nad-napięciowe. Ofertę akcesoriów dopełniają styki pomocnicze, styki sygnalizacyjne (alarmowe) oraz mechanizmy blokujące.

       Blokada dźwigni
   

Nowa oferta IDEAL Technical Solutions to atrakcyjne, nowoczesne wzornictwo produktów. Efektem takiego podejścia do oferty produktowej jest np. łatwa identyfikacja stanu załączenia dzięki okienku ze wskaźnikiem. Dodatkowo dla aparatów modułowych wskazanie stanu położenia styków głównych jest również sygnalizowane poprzez oznakowanie dźwigni aparatu (O-I).

Łatwa identyfikacja stanu załączenia IDEAL Technical Solutions

 

Kolejną funkcjonalnością, jest możliwość łączenia aparatów zabezpieczających za pomocą szyn zarówno typu PIN jak i U (możliwe z góry i dołu aparatu):

Szyny_kolkoweSzyny widełkowe U
Szyna kołkowaSzyna widełkowa

Całość oferty marki IDEAL Technical Solutions to przemyślane rozwiązania i wysoki poziom techniczny urządzeń, co z kolei gwarantuje niezawodną pracę aparatury przez długie lata.

REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Kanlux S.A.
Kanlux S.A.
ul. Objazdowa 1-3, Radzionków
tel.  +48 /32/ 388 74 00
fax.  +48 /32/ 388 74 99
$nbsp;
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl