Nowości i ciekawostki na EXPOPOWER 2015 - ABB - EXPOPOWER - ELEKTROENERGETYKA - ZDALNE STEROWANIE - ROZDZIELNICE SN - SAFERING AIR - INGRID
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Energetyka Nowości i ciekawostki na EXPOPOWER 2015
drukuj stronę
poleć znajomemu

Nowości i ciekawostki na EXPOPOWER 2015

fot. ABB

Już w maju nadarzy się okazja, by zapoznać się z najnowszymi technologiami, produktami i trendami w energetyce w wymiarze światowym. Tegoroczne targi EXPOPOWER tradycyjnie zgromadzą bowiem największych producentów wyposażenia i systemów, a także dostawców aparatury i gotowych rozwiązań dla branży energetycznej. Firma ABB zamierza w tym roku prezentować swoją ofertę pod ogólnym hasłem „smart grid w sieciach średniego napięcia”, a zwyczajowo na stoisku nie zabraknie nowości.

EXPOPOWER to jedna z największych imprez targowych branży energetycznej w Polsce, o dość liczącej się pozycji w skali świata. W ubiegłym roku impreza zgromadziła ponad 200 wystawców z kilkunastu krajów i kilku kontynentów. Tegoroczna edycja zapowiada się równie ciekawie, ponieważ swoją obecność zapowiedzieli już przedstawiciele największych i najważniejszych rodzimych i globalnych firm energetycznych.

Firma ABB, której oczywiście nie zabraknie na Międzynarodowych Targach Energetyki w Poznaniu, będzie promować swoje rozwiązania umożliwiające monitoring oraz zdalny nadzór i sterowanie urządzeniami energetycznymi średniego napięcia. Głównym punktem wystawy będą dwa produkty: nowa rozdzielnica SafeRing AIR oraz zestaw demonstracyjny on-line systemu zdalnego zarządzania i sterowania InGRID.

Premierowa prezentacja

 – Znana polskim użytkownikom rozdzielnica pierścieniowa SafeRing oraz kompaktowa SafePlus przeznaczone są do pracy w sieciach rozdzielczych średniego napięcia, a medium izolacyjne stanowi w nich gaz SF6 – przypomina Paweł Wróblewski, kierownik obszaru sprzedaży ABB. – Urządzenia te zostały doskonale przygotowane do zdalnego zarządzania, bowiem każda może być fabrycznie wyposażona w zintegrowany moduł monitoringu i zdalnego sterowania. Bardzo ważne jest również to, że producent, norweska firma ABB A.S., przewidział także możliwość doposażenia eksploatowanych już rozdzielnic w pełny pakiet telemechaniki rozdzielnicy wraz z dostawą systemu.

ABB SafeRingABB SafeRing

Oba typy rozdzielnic tworzą razem kompletny zestaw rozwiązań dla sieci 12/24 kV wtórnego rozdziału energii. Co warto podkreślić w świetle coraz bardziej restrykcyjnych norm środowiskowych rozdzielnica SafeRing w 90-95% podlega procesowi odzysku surowców wtórnych. Urządzenia posiadają certyfikaty ISO 9001 i ISO 14001, a także certyfikat zgodności Instytutu Elektrotechniki w Warszawie oraz Wyższego Urzędu Górniczego, dopuszczający do stosowania w podziemnych zakładach górniczych.

Ze względu na ogromne zainteresowanie odbiorców tego typu urządzeniami, do produkcji wchodzi właśnie nowy typ kompaktowej rozdzielnicy pierścieniowej – SafeRing Air. I właśnie ta nowość, w wersji demo, przystosowana do zdalnego sterowania, pojawi się na poznańskim stoisku wystawienniczym firmy ABB.

 – Jest to produkt, który wkrótce trafi oficjalnie na rynek w wersjach na napięcie znamionowe 12 lub 24kV, ale już teraz chcemy zaprezentować go, po raz pierwszy w Polsce, uczestnikom targów EXPOPOWER – tłumaczy Paweł Wróblewski. – Jest to urządzenie zbudowane na bazie rozdzielnicy SafeRing, jednak w tym przypadku medium izolacyjne stanowi suche powietrze. Wyeliminowaliśmy gaz SF6, wprowadzając niezbędne zmiany konstrukcyjne, nie zmieniając parametrów technicznych urządzenia i jednocześnie nie powiększając jego gabarytów. Jest ona więc w pełni kompatybilna z rozdzielnicami SafeRing i SafePlus.

Więcej informacji na temat rozdzielnic: ABB SafeRing 

Polecenie z kilku tysięcy kilometrów

Drugą z ciekawostek zaprezentowanych przez ABB w Poznaniu będzie zestaw do demonstracji on-line systemu zdalnego zarządzania i sterowania siecią średnich napięć InGRID. To interaktywne rozwiązanie powinno wzbudzić duże zainteresowanie amatorów nowatorskich rozwiązań.

ABB InGRIDABB InGRID

 – Zestaw InGRID pozwala zdalnie sterować i monitorować urządzenia energetyczne, na przykład za pomocą iPada – mówi Adam Haraziński, kierownik obszaru sprzedaży ABB. – Nasza targowa konfiguracja pozwoli wydawać polecenia rozdzielnicy, która fizycznie będzie pracować w Finlandii. Za pośrednictwem przenośnego urządzenia podłączonego do internetu będzie można decydować o otwarciu lub zamknięciu łączników oddalonych o kilka tysięcy kilometrów. Jednocześnie InGRID pozwoli nam obserwować on-line, dzięki zainstalowanym kamerom, czy komendy zostały prawidłowo wykonane.

Zastosowana aparatura umożliwia zdalne sterowanie łącznikami umieszczonymi w rozdzielniach nasłupowych lub stacjonarnych, umożliwia monitorowanie parametrów sieci (prądów, napięć czy mocy), a także alarmowanie o stanach awaryjnych, co pozwala na szybką lokalizację, identyfikację i likwidację uszkodzenia. Rozwiązanie można zastosować nie tylko w nowych, ale także w istniejących instalacjach, zarówno w urządzeniach wnętrzowych, jak i napowietrznych.

Więcej informacji na temat systemu: ABB InGRID

Konferencje SEP

Podczas tegorocznych Międzynarodowych Targów Energetyki odbędą się również dwie, cieszące się od lat niesłabnącym zainteresowaniem, konferencje organizowane przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich oddział w Poznaniu. Pierwsza poświęcona będzie technice świetlnej, druga – instalacjom elektrycznym niskiego, średniego i wysokiego napięcia. W drugim wydarzeniu udział wezmą m.in. przedstawiciele firmy ABB wygłaszając dwie prezentacje: „Zdalnie sterowane rozdzielnice kompaktowe w sieciach pierścieniowych SN” (Paweł Wróblewski)) oraz „Automatyka, detekcja zwarć, rekonfiguracja zasilania w sieciach miejskich SN” (Adam Haraziński). Konferencja odbędzie się 27 maja, w godzinach 10:00 – 15:00 (pawilon 7, sale G i H).

Międzynarodowe Targi Energetyki EXPOPOWER 2015 oraz towarzyszące im targi GREENPOWER odbędą się w Poznaniu, w dniach 26-28 maja 2015 roku (MTP, ul. Głogowska 14).

Ekspozycja ABB – pawilon 7, stoisko nr 9. Więcej informacji o targowej ofercie ABB: www.abb.pl/targi-expopower-2015

follow us in feedly
Średnia ocena:
 
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
ABB Sp. z o.o.
ul. Żegańska 1, Warszawa
tel.  +48 22 223 77 77
www.abb.pl
$nbsp;
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl