Jak wybrać odpowiednie oświetlenie do domu? - KINKIETY - ARANŻACJA WNĘTRZ - OŚWIETLENIE KUCHNI - OŚWIETLENIE DOMU
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Technika świetlna Jak wybrać odpowiednie oświetlenie do domu?
drukuj stronę
poleć znajomemu

Jak wybrać odpowiednie oświetlenie do domu?

Wybór właściwego oświetlenia i jego prawidłowe rozmieszczenie, ma bardzo duże znaczenie dla wygody, a także estetyki wszystkich pomieszczeń. Dlatego warto poświęcić kilka chwil odpowiedniemu doborowi źródeł światła, które zostaną wykorzystane w różnych pomieszczeniach. Dobrze zaplanowane oświetlenie, spełni wiele praktycznych funkcji, a jednocześnie będzie bardzo estetyczne.

Ilość, rodzaj i rozmieszczenie elementów oświetlenia, takich jak lampy, czy kinkiety jest uzależniona od konkretnego wnętrza. W każdym pomieszczaniu potrzebne jest inne światło, dlatego w czasie planowania tego elementy wyposażenia, należy zwracać uwagę przede wszystkim na kwestie praktyczne i na konkretne potrzeby mieszkańców domu.

Oświetlenie w salonie

W salonie warto zainwestować przede wszystkim w jedno główne źródło światła. Na przykład bardzo dobrze prezentują się eleganckie i gustowne żyrandole, które stanowią także ciekawy element wystroju. Na rynku można dostać projekty w bardzo różnych stylach, które będą pasowały do każdego wnętrza. Bez problemu można znaleźć bardzo ozdobne żyrandole, np. z kryształami, a także prostsze, nowoczesne projekty.

Oprócz tego, w salonie przydadzą się również kinkiety montowane na ścianach. Oświetlenie można uzupełnić o inne dodatki, takie jak lampy podłogowe, czy lampki montowane w półkach lub ramach obrazów. Część takiego oświetlenia pełni głównie funkcje dekoracyjne i stanowi przede wszystkim ozdobę wnętrza.

Światło w kuchni

Wybór oświetlenia do kuchni ma przede wszystkim bardzo duże znaczenie praktyczne. Tutaj nie sprawdzą się piękne żyrandole - trzeba raczej postawić na dobre rozmieszczenie funkcjonalnych lamp, które pomogą w wykonywaniu różnych codziennych czynności. W tym wnętrzu warto stosować na przykład światło, które zapewni wysoki stopień odzwierciedlenia naturalnych kolorów.

Takie rozwiązania nie tylko zwiększa estetykę wnętrza, ale ma także duże znaczenie praktyczne, ponieważ przydaje się w czasie przygotowywania posiłków, np. do oceny stopnia świeżości różnych produktów spożywczych. W czasie planowania kuchni, warto jest zwrócić największą uwagę na dobre oświetlenie blatu kuchennego, czyli miejsca, gdzie będzie wykonywanych wiele prac w trakcie gotowania.

Idealne oświetlenie w łazience

Łazienka to kolejne wnętrze, w którym duże znaczenie ma praktyczne oświetlenie. Jeszcze do niedawna w łazienkach wykorzystywano jedną lampę zawieszoną pod sufitem. Na szczęście w ten chwili wystrój łazienek jest dużo bardziej urozmaicony. Bardzo duże znaczenie ma przede wszystkim właściwe oświetlenie lustra, które jest konieczne do wygodnego golenia, czy innych zabiegów kosmetycznych. W celu osiągnięcia optymalnych efektów stosuje się między innymi żarówki halogenowe. Trzeba pamiętać, żeby montować tylko mleczne lub matowe klosze, które będą zapobiegać odbiciu światła w lustrze.

Jak oświetlić sypialnię?

W sypialni warto połączyć praktyczne rozwiązania i przyjemną atmosferę. W tym wnętrzu można się także pokusić o efektowny żyrandol, który w ciekawy sposób uzupełni wystrój. Źródła światła trzeba rozplanować również tak, żeby były funkcjonalne. Dotyczy to np. osób, które lubią czytać lub pracować przed snem. W takiej sytuacji przyda się na przykład lampa ustawiona na nocnym stoliku. Warto stosować rozwiązania, które pozwolą na dowolne sterowanie intensywnością oświetlenia. Dobrym pomysłem jest także wybieranie przede wszystkim źródeł światła o ciepłej barwie, która stworzy we wnętrzu przyjemną atmosferę i w związku z tym ułatwi relaks.

Miejsce do pracy

Osoby, które często uczą się lub pracują w domu, muszą zwrócić szczególną uwagę na właściwe oświetlenie biurka. W tym celu przyda się odpowiednia lampa stołowa przeznaczona specjalnie do tego celu. Światło nie może być zbyt intensywne, ale musi zapewniać wygodę w czasie czytania lub pisania. Dzięki temu można uniknąć szybkiego zmęczenia oczu.

Na rynku dostępny jest ogromny wybór różnych ciekawych elementów oświetlenia od bardzo dekoracyjnych żyrandoli, po małe lampy wykorzystywane do akcentowania części wystroju. Dzięki temu stworzenie ciekawej aranżacji staje się dużo łatwiejsze. Warto pamiętać, że światło we wnętrzach spełnia nie tylko praktyczne funkcje, ale jest także częścią dekoracji oraz tworzy odpowiednią atmosferę. Dzięki umiejętnemu posługiwaniu się światłem można osiągnąć wiele interesujących i bardzo oryginalnych efektów, nadając wnętrzom naprawdę wyjątkowy charakter.

 

Źródło: LampyKemar - lampy i kinkiety z Wieliczki, sklep dla każdego, komu zależy na pięknej aranżacji w swoim domu.

follow us in feedly
Średnia ocena:
 
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz

REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl