Sufitowe oprawy punktowe LED - technologia w najlepszym stylu - OŚWIETLENIE LED - OPRAWY SUFITOWE - OPRAWY LED - KANLUX - OŚWIETLENIE PUNKTOWE - CHIP ON BOARD
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Technika świetlna Sufitowe oprawy punktowe LED - technologia w najlepszym stylu
drukuj stronę
poleć znajomemu

Sufitowe oprawy punktowe LED - technologia w najlepszym stylu

fot. Kanlux

Dynamiczny rozwój technologii LED sprawia, że gama jej zastosowań jest coraz szersza. Szczególnie dobrze jest to widoczne na rynku źródeł światła. Powszechna dostępność produktów LED-owych i duża konkurencja w tej dziedzinie przyczyniają się również do uatrakcyjnienia oferty cenowej.

Dobieranie źródła światła i oprawy

Przy wyborze LED-ów zwracamy najczęściej uwagę na niższe zużycie energii oraz dłuższą żywotność takich rozwiązań. Klienci szybko dostrzegli korzyści, jak wykazują liczne badania, w porównaniu z tradycyjnymi żarówkami, źródła LED zużywają około 85% mniej energii. Znacznie korzystniej wypadają również na tle energooszczędnych świetlówek. Wybór jest obecnie tak duży, że czasem trudno nam odnaleźć się w tym gąszczu LED-ów, porównać wszystkie parametry i wybrać najbardziej optymalne dla nas źródło. Kiedy już uda nam się osiągnąć cel, staje przed nami kolejne wyzwanie, dobór oprawy, czyli tak zwanego „oczka”. I również tutaj wybór jest bardzo szeroki, począwszy od wzornictwa i materiału z jakiego jest wykonane, a kończąc na średnicy otworu, do którego wcześniej wybrane źródło światła musi pasować. Po skompletowaniu takiego zestawu czeka nas jeszcze jedna kwestia, a mianowicie sposób zasilania. Wybór zasilacza jest najbardziej istotnym elementem całej układanki, gdyż niewłaściwy dobór mocy może skutkować niewłaściwym działaniem całego układu, a nawet doprowadzić do uszkodzenia źródeł światła.

Praktyczne rozwiązania komplementarne

Dlatego właśnie coraz częściej na rynku można spotkać komplementarne rozwiązania w postaci opraw sufitowych z wbudowanym źródłem LED. Są one niezwykle praktyczne, oferują bowiem wygodną opcję 3 w 1: źródło + oprawa + zasilanie. Przykładem takich produktów i rozwiązań w nim zastosowanych są dwie nowości wprowadzone przez firmę KANLUX - oprawy dekoracyjne ESTILIO i QUELLA, wyposażone w zintegrowane źródło światła LED COB.

Kanlux ESTILIO-DTO LED-CR/BKanlux ESTILIO-DTO LED-CR

Najwyższej klasy technologia

Technologia LED COB gwarantuje brak efektu wielopunktowej emisji światła, odporność na wahania napięcia i komfortowe światło bez efektu pulsacji. Charakteryzuje się również dużą energooszczędnością, pozwalając na zminimalizowanie opłat za prąd. Diody LED COB w oprawach emitują przyjazne dla oka światło w naturalnej barwie świecenia, zbliżone do światła dziennego, które nie męczy wzroku i rozprasza światło bez widocznych punktów świetlnych. Doskonałe chłodzenie LED, bardzo ważne w tego typu konstrukcjach, daje aluminiowy radiator o specjalnie ukształtowanej konstrukcji żeberkowej,  zapewniający skuteczne pasywne chłodzenie modułu LED. Dzięki niemu oprawy ESTILIO i QUELLA oferują wydłużoną trwałość, wynoszącą aż 25 000 godzin, bez znaczącego spadku parametrów świetlnych. Oprawy zostały także wyposażone w odpowiednio dobrany, wysokiej jakości, zasilacz przeznaczony do modułów LED, umożliwiający podłączenie opraw pod napięcie 230V.  

Kanlux ESTILIO-DTL LED-CRKanlux ESTILIO-DTL LED-CR/B

Ponadczasowe wzornictwo

Dzięki takiemu komplementarnemu rozwiązaniu można w idealny sposób połączyć ze sobą innowacyjną technologię LED COB i nowoczesny design. Biel i czerń, które są wciąż jednym z najtrwalszych trendów w dekoracji wnętrz. Ten duet kolorów okazuje się być ponadczasowym i  bardzo chętnie wykorzystywany jest przez dekoratorów wnętrz, ze względu na elastyczność możliwości aranżacyjnych. Niebanalne wzornictwo ESTILIO i QUELLA, a także staranność ich wykonania, w połączeniu z wysokiej jakości materiałami takimi jak aluminium  i szkło sprawiają, że oprawy  te nie tylko pozwalają we właściwy sposób oświetlić dowolne pomieszczenie, ale nadają mu przy tym unikatowy styl.

Kanlux QUELLA-DSL LED-Bkanlux QUELLA-DSL LED-CR

Szerokie możliwości zastosowania

Dzięki temu, że ESTILIO i QUELLA posiadają wymiary standardowych opraw halogenowych, mogą z powodzeniem być stosowane jako ich zamienniki do sufitów podwieszanych oraz zabudowy kartonowo-gipsowej. Przewagą nad standardowym oświetleniem halogenowym, prócz oszczędności energii, jest również wąski kąt świecenia wynoszący 30°, umożliwiający wykorzystanie opraw w wysokich pomieszczeniach lub intensywne doświetlenie wybranej powierzchni.

Szerokość zastosowań zintegrowanych opraw sufitowych LED COB czyli tzw. „oczek” z wbudowanym źródłem światła, sprawia, że stają się one pierwszym wyborem przy wszelkich modernizacjach, czy to mieszkań, domów  czy też restauracji, pubów i różnego rodzaju innych inwestycji. Łatwość montażu, standardowe rozmiary, unikatowy design, nowoczesna technologia to podstawowe zależy dzięki którym z roku na roku takie produkty będą zdobywały coraz szerzej rynek oświetleniowy.

kanlux QUELLA-DSO LED-Bkanlux QUELLA-DSO LED-CR

follow us in feedly
Średnia ocena:
 
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Kanlux S.A.
ul. Objazdowa 1-3, Radzionków
tel.  +48 /32/ 388 74 00
fax.  +48 /32/ 388 74 99
www.kanlux.pl
$nbsp;
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl