Sufitowe oprawy punktowe LED - technologia w najlepszym stylu - OŚWIETLENIE LED - OPRAWY SUFITOWE - OPRAWY LED - KANLUX - OŚWIETLENIE PUNKTOWE - CHIP ON BOARD
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Technika świetlna Sufitowe oprawy punktowe LED - technologia w najlepszym stylu
drukuj stronę
poleć znajomemu

Sufitowe oprawy punktowe LED - technologia w najlepszym stylu

fot. Kanlux

Dynamiczny rozwój technologii LED sprawia, że gama jej zastosowań jest coraz szersza. Szczególnie dobrze jest to widoczne na rynku źródeł światła. Powszechna dostępność produktów LED-owych i duża konkurencja w tej dziedzinie przyczyniają się również do uatrakcyjnienia oferty cenowej.

Dobieranie źródła światła i oprawy

Przy wyborze LED-ów zwracamy najczęściej uwagę na niższe zużycie energii oraz dłuższą żywotność takich rozwiązań. Klienci szybko dostrzegli korzyści, jak wykazują liczne badania, w porównaniu z tradycyjnymi żarówkami, źródła LED zużywają około 85% mniej energii. Znacznie korzystniej wypadają również na tle energooszczędnych świetlówek. Wybór jest obecnie tak duży, że czasem trudno nam odnaleźć się w tym gąszczu LED-ów, porównać wszystkie parametry i wybrać najbardziej optymalne dla nas źródło. Kiedy już uda nam się osiągnąć cel, staje przed nami kolejne wyzwanie, dobór oprawy, czyli tak zwanego „oczka”. I również tutaj wybór jest bardzo szeroki, począwszy od wzornictwa i materiału z jakiego jest wykonane, a kończąc na średnicy otworu, do którego wcześniej wybrane źródło światła musi pasować. Po skompletowaniu takiego zestawu czeka nas jeszcze jedna kwestia, a mianowicie sposób zasilania. Wybór zasilacza jest najbardziej istotnym elementem całej układanki, gdyż niewłaściwy dobór mocy może skutkować niewłaściwym działaniem całego układu, a nawet doprowadzić do uszkodzenia źródeł światła.

Praktyczne rozwiązania komplementarne

Dlatego właśnie coraz częściej na rynku można spotkać komplementarne rozwiązania w postaci opraw sufitowych z wbudowanym źródłem LED. Są one niezwykle praktyczne, oferują bowiem wygodną opcję 3 w 1: źródło + oprawa + zasilanie. Przykładem takich produktów i rozwiązań w nim zastosowanych są dwie nowości wprowadzone przez firmę KANLUX - oprawy dekoracyjne ESTILIO i QUELLA, wyposażone w zintegrowane źródło światła LED COB.

Kanlux ESTILIO-DTO LED-CR/BKanlux ESTILIO-DTO LED-CR

Najwyższej klasy technologia

Technologia LED COB gwarantuje brak efektu wielopunktowej emisji światła, odporność na wahania napięcia i komfortowe światło bez efektu pulsacji. Charakteryzuje się również dużą energooszczędnością, pozwalając na zminimalizowanie opłat za prąd. Diody LED COB w oprawach emitują przyjazne dla oka światło w naturalnej barwie świecenia, zbliżone do światła dziennego, które nie męczy wzroku i rozprasza światło bez widocznych punktów świetlnych. Doskonałe chłodzenie LED, bardzo ważne w tego typu konstrukcjach, daje aluminiowy radiator o specjalnie ukształtowanej konstrukcji żeberkowej,  zapewniający skuteczne pasywne chłodzenie modułu LED. Dzięki niemu oprawy ESTILIO i QUELLA oferują wydłużoną trwałość, wynoszącą aż 25 000 godzin, bez znaczącego spadku parametrów świetlnych. Oprawy zostały także wyposażone w odpowiednio dobrany, wysokiej jakości, zasilacz przeznaczony do modułów LED, umożliwiający podłączenie opraw pod napięcie 230V.  

Kanlux ESTILIO-DTL LED-CRKanlux ESTILIO-DTL LED-CR/B

Ponadczasowe wzornictwo

Dzięki takiemu komplementarnemu rozwiązaniu można w idealny sposób połączyć ze sobą innowacyjną technologię LED COB i nowoczesny design. Biel i czerń, które są wciąż jednym z najtrwalszych trendów w dekoracji wnętrz. Ten duet kolorów okazuje się być ponadczasowym i  bardzo chętnie wykorzystywany jest przez dekoratorów wnętrz, ze względu na elastyczność możliwości aranżacyjnych. Niebanalne wzornictwo ESTILIO i QUELLA, a także staranność ich wykonania, w połączeniu z wysokiej jakości materiałami takimi jak aluminium  i szkło sprawiają, że oprawy  te nie tylko pozwalają we właściwy sposób oświetlić dowolne pomieszczenie, ale nadają mu przy tym unikatowy styl.

Kanlux QUELLA-DSL LED-Bkanlux QUELLA-DSL LED-CR

Szerokie możliwości zastosowania

Dzięki temu, że ESTILIO i QUELLA posiadają wymiary standardowych opraw halogenowych, mogą z powodzeniem być stosowane jako ich zamienniki do sufitów podwieszanych oraz zabudowy kartonowo-gipsowej. Przewagą nad standardowym oświetleniem halogenowym, prócz oszczędności energii, jest również wąski kąt świecenia wynoszący 30°, umożliwiający wykorzystanie opraw w wysokich pomieszczeniach lub intensywne doświetlenie wybranej powierzchni.

Szerokość zastosowań zintegrowanych opraw sufitowych LED COB czyli tzw. „oczek” z wbudowanym źródłem światła, sprawia, że stają się one pierwszym wyborem przy wszelkich modernizacjach, czy to mieszkań, domów  czy też restauracji, pubów i różnego rodzaju innych inwestycji. Łatwość montażu, standardowe rozmiary, unikatowy design, nowoczesna technologia to podstawowe zależy dzięki którym z roku na roku takie produkty będą zdobywały coraz szerzej rynek oświetleniowy.

kanlux QUELLA-DSO LED-Bkanlux QUELLA-DSO LED-CR

follow us in feedly
Średnia ocena:
 
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Kanlux S.A.
Kanlux S.A.
ul. Objazdowa 1-3, Radzionków
tel.  +48 /32/ 388 74 00
fax.  +48 /32/ 388 74 99
$nbsp;
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl