Najnowsze realizacje Kanlux - OPRAWY LED - OPRAWY PRZEMYSŁOWE - LAMPY METALOHALOGENKOWE - LAMPY HIGH BAY - NAŚWIETLACZE
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Technika świetlna Najnowsze realizacje Kanlux
drukuj stronę
poleć znajomemu

Najnowsze realizacje Kanlux

fot. Kanlux

Oprawy i źródła światła Kanlux można kupić w całej Polsce, dzięki czemu nasze produkty świecą już w tysiącach prywatnych domów, a także w budynkach użytku publicznego. Zapraszamy zatem na krótki przegląd kilku najnowszych realizacji powstałych z udziałem artykułów oświetleniowych Kanlux.

Jasne strony galerii

Nic tak doskonale nie podkreśla walorów sztuki, jak światło, dlatego też oprawy marki Kanlux zobaczyć można nie tylko w centrach handlowych, lecz również w przybytkach kultury. Doskonałym przykładem jest jeleniogórska Galeria Gwiazd, pierwsza na świecie galeria prezentująca wizerunki osobistości kina i teatru, wykonane w technologii zdejmowania odlewów bezpośrednio z ciała portretowanej osoby. Wszyscy odwiedzający galerię mają okazję podziwiać nie tylko sztukę nowoczesną, ale również sztukę użytkową marki Kanlux. Prym wiodą tu projektory  szynowe OVID, polecane wszędzie tam, gdzie liczy się nowoczesny wygląd, wysoka jakość i elastyczne rozwiązania, pozwalające na szerokie pole regulacji kierunku światła. Seria naświetlaczy OVID T MTH, wykonanych z wysokiej jakości  stopu aluminium i wyposażonych w szybę z hartowanego szkła, oferuje nowoczesny wygląd i znakomitej jakości światło akcentujące. 

Galeria Gwiazd, Jelenia Góra

W recepcyjnej części galerii zawieszono nasze oprawy typu downlight  NIKOR DLP-75-W, ze źródłem światła GARO LEDMCOB10 E27-WW, zostały one ciekawie wkomponowane we wnętrze za sprawą otaczającej je, dekoracyjnej konstrukcji. W sali głównej zamontowano nowoczesne oprawy ścienno-sufitowe SONDA EL-4L w kolorze stalowego chromu, ich szeroki zakres regulacji horyzontalnej wynoszący 320 stopni oraz użyte w oprawach źródła światła LED60 SMD GU10-WW, pozwalają na doskonałe oświetlenie stojących tu szklanych rzeźb. Tutaj też miejsce znalazły liniowe moduły GRANDO LED-WW 5M oraz efektowne punktowe, świetlne akcenty OYO 5LED-CW. Na ścianach galerii umieszczone zostały z kolei oprawy liniowe EVAN TL-13, które świetnie sprawdzają się jako doświetlenie zdjęć i obrazów. 

Jak magazyn długi i szeroki

Kolejnymi oprawami marki Kanlux, które aktywnie rozświetlają użytkowe przestrzenie w całym kraju są EURO LED MCOB charakteryzujące się wysoką trwałością źródła światła wynoszącą ponad 50 000 h oraz bardzo niskim zużyciem energii. Takie oprawy zostały zamontowane właśnie w magazynie firmy Spokey. Brak konieczności częstej wymiany źródła światła ma bardzo duże znaczenie, szczególnie w miejscach trudno dostępnych, takich jak właśnie wysokie hale magazynowe czy sklepowe. Oprawy EURO są wykonane z materiałów nietoksycznych, nie zawierają związków ołowiu, rtęci, lub podobnych elementów szkodliwych dla środowiska.

Spokey - Magazyn, Katowice

 

Wszystkie światła na lokomotywę

Przemysłowe oprawy metalohalogenkowe - naświetlacze AVIA MTH-478/400W-B oraz oprawy typu High-bay EURO MTH-400-21AL, zostały również wykorzystane do oświetlenia łódzkiej lokomotywowni. Ten imponujący kompleks powstał w roku 1941 i od początku swojego funkcjonowania należał do największych dworców towarowych w Europie. W jego skład wchodzi parowozownia, nieczynna już wieża wodna oraz budynki administracyjno-magazynowe. Oprawy, które znajdują się obecnie w budynkach tego jednego z największych w Polsce kolejowych terminali towarowych są pyłoodporne, zapewniają też skuteczną ochronę przed bryzgami wody (IP54). Ich wydajność i trwałość sprawia, że doskonale sprawdzają się na takich powierzchniach jak hale produkcyjne, magazyny wysokiego składowania, wiaty, zadaszone składowiska, warsztaty, stacje benzynowe, hale montażowe, supermarkety. 

Lokomotywownia, Łódź

 

Biuro na LED-owo

Ledowe panele Bravo LED744 z naszej oferty zdobyły natomiast uznanie w firmie MGGP z Tarnowa, świadczącej usługi z zakresu inżynierii, architektury oraz geoinformacji.  Jest to niezwykle chętnie stosowane rozwiązanie, ponieważ ze względu na wygląd oraz niewielkie gabaryty może znaleźć zastosowanie jako element dekoracyjny w niemal każdym pomieszczeniu. Panel ten szczególnie polecany jest do biur, sklepów, salonów sprzedaży czy gabinetów lekarskich, tutaj wmontowano go w sufit w ciągach komunikacyjnych. Zastosowana w BRAVO nowoczesna technologia LED stanowi gwarancję energooszczędności i pozwala na wieloletnią eksploatację bez konieczności modernizacji. 

MGGP S.A., Tarnów

 

Więcej LED-ów w firmach

Na rozwiązania spod znaku LED zdecydowała się również łódzka firma VEBA z branży maszyn i urządzeń piekarniczych i cukierniczych. Jej pomieszczenia oświetlają obecnie energooszczędne oprawy panelowe ROUNDA LED SMD 17W-NW wykonane z aluminium i wyposażone w mleczny klosz z poliwęglanu. Ze względu na trwałość wynoszącą 40 000 godzin oraz energooszczędność, bardzo dobrze spełniają swoją rolę jako oświetlenie ciągów komunikacyjnych. We wnętrzach firmy w towarzystwie ROUNDY pojawiła się również ozdobna oprawa punktowa SEIDY CT-DTO50-AL wykonana w specjalnym procesie „szczotkowania” aluminium powodującym powstanie na ich powierzchni delikatnych ozdobnych zagłębień. Oprawy posiadają możliwość regulacji wychylenia źródła światła o kąt 30°, co pozwala kierować strumień świetlny w pożądane miejsce. 

VEBA, Łódź

 

Kompleksowe rozwiązania oświetleniowe

Szczególnie ciekawy jest projekt oświetleniowy zrealizowany w hotelu Stok**** w Wiśle. Na tym przykładzie najlepiej zobaczyć jak różnorodne i kompleksowe rozwiązania oferuje Kanlux. Nasze produkty widać zaraz po wejściu do budynku. W hotelowym lobby zastosowano eleganckie oprawy typu downlight MAYOR DLP-EVG226-W, doskonale wpisujące się w to przestronne wnętrze. Inne downlighty, a mianowicie NIKOR DLP-60-W, na źródła światła z trzonkiem E27, oświetlają z kolei wnętrze małej sali konferencyjnej hotelu, gdzie świetnie wpisują się w niewielką, jasną przestrzeń. W części restauracyjnej pojawiły się z kolei punktowe, świetlne akcenty OYO 2LED-CW, stanowiące bardzo ciekawy element dekoracyjny sufitu, uzupełniony przez bardziej wyraziste punkty światła - oprawy TEMPRO DLP-226-W wbudowane w sufit podwieszany. TEMPRO znakomicie nadają się do oświetlania wszystkich miejsc gdzie oświetlenie działa przez większą część doby. Oprawy te znakomicie spełniają swoją rolę w dużej, reprezentatywnej sali konferencyjnej hotelu.

Hotel Stok, Wisła

Jednym z najpopularniejszych rozwiązań zarówno w domach, biurach, jak i wnętrzach użyteczności publicznej są na pewno sufitowe oprawy punktowe ARGUS CT-2115-C/M, ich uniwersalny design pozwala na zastosowanie ich niemal w każdym wnętrzu, co doskonale widać właśnie w hotelu Stok, gdzie oprawy te znalazły się zarówno w sali rekreacyjnej, na korytarzach, jak i ciągach komunikacyjnych. W korytarzach umieszczono również oprawy awaryjne marki Kanlux ENTER LED DOUBLE-3H pozwalające w sposób jasny i czytelny zaznaczyć wyjścia ewakuacyjne na terenie hotelu. Kolejną oprawą, na którą należy zwrócić uwagę jest dekoracyjna GINA EL-1L, która została zamontowana w głównym holu. Konstrukcja opraw serii GINA EL pozwala na ich zamocowanie zarówno na suficie, jak i na ścianie. Ich nowoczesny wygląd, a także możliwość dowolnego elastycznego obracania oprawy w zakresie wertykalnym 90 stopni oraz horyzontalnym 320 stopni sprawiają, że jest to bardzo popularne rozwiązanie oświetleniowe. Na zakończenie naszej podróży po wnętrzach hotelu zostawiliśmy energooszczędną oprawę PIRES DL-60O, wyposażoną w wysokiej klasy mikrofalowy czujnik ruchu. Montaż tych opraw w korytarzach, na klatkach schodowych, pomieszczeniach gospodarczych czy łazienkach gwarantuje znaczne oszczędności oraz daje pewność, że światło nie będzie się świeciło przez cały dzień i noc. 

Jak doskonale widać na opisanych przykładach oferujemy tak szeroki wybór opraw i źródeł światła, że jesteśmy w stanie sprostać każdej inwestycji, bez względu na jej charakter, rozmach i wymagania. Serdecznie zachęcamy do korzystania z naszej bogatej oferty. Opisane powyżej produkty znajdziecie Państwo na naszej stronie, a także w katalogu produktowym, folderze Jasny kierunek oraz folderze Światło w pięknej oprawie. Wszystkie opisane projekty można zobaczyć w zakładce Realizacje.

follow us in feedly
Średnia ocena:
 
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (3)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
No avatar
Anna
Hahaha to z magazynu to na bank jest ze stocka!!jak zreszta ktoś słusznie zauważył.
No avatar
Kanlux
Bardzo proszę o wskazanie które, ponieważ wszystkie zdjęcia zostały zrobione przez naszego fotografa i jeśli ktoś je wrzucił na stocka, oznacza to, że mamy do czynienia z naruszeniem praw autorskich.
No avatar
Gość
w artykule są zdjęcia z fotolii
Kanlux S.A.
Kanlux S.A.
ul. Objazdowa 1-3, Radzionków
tel.  +48 /32/ 388 74 00
fax.  +48 /32/ 388 74 99
$nbsp;
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl