Shadow Analysis - profesjonalne narzędzie dla projektantów instalacji solarnych oraz architektów - PANELE FOTOWOLTAICZNE - FOTOWOLTAIKA - ARCHITEKTURA - PROJEKTOWANIE INSTALACJI - KOLEKTORY SŁONECZNE - OPROGRAMOWANIE PROJEKTOWE - INSTALACJE SOLARNE - SYSTEMY SOLARNE - GOOGLE SKETCHUP - ELEKTROWNIE SŁONECZNE - NASŁONECZNIENIE - ANALIZA ZACIENIENIA - SHADOW ANALYSIS
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Energetyka Shadow Analysis - profesjonalne narzędzie dla projektantów instalacji solarnych oraz architektów
drukuj stronę
poleć znajomemu

Shadow Analysis - profesjonalne narzędzie dla projektantów instalacji solarnych oraz architektów

fot. DeltaCodes

Shadow Analysis to prosty w obsłudze program opracowany przez polską firmę DeltaCodes. To intuicyjne narzędzie zostało stworzone, by pomagać architektom, projektantom, budowniczym oraz instalatorom systemów solarnych w automatyzacji ich pracy, czyniąc ją szybszą i łatwiejszą.

Shadow Analysis jest pluginem do programu SketchUp. Może być użyteczny przy projektowaniu instalacji solarnych (zarówno dla paneli fotowoltaicznych, jak i kolektorów słonecznych), poprzez obliczenie ilości promieniowania słonecznego padającego w określonym czasie na wyznaczony obszar, a także ukazując obszary najbardziej i najmniej zacienione – pozwalając w ten sposób na możliwie najbardziej optymalne rozmieszczenie planowanej instalacji. Analizy prezentowane są w formie kolorowych obrazków – każdy kolor odpowiada określonemu okresowi nasłonecznienia.

Shadow Analysis może również pomóc dla architektów projektujących budynki w ciasnych, zatłoczonych centrach wielkich miast – pokazując, jak dużo światła słonecznego będzie otrzymywał projektowany budynek i jego poszczególne części (co w przypadku niektórych projektów może odgrywać istotną rolę).

Shadow Analysis tutorial:

Shadow Analysis zawiera regulacje budowlane polskiego, francuskiego, chińskiego, łotweskiego i australijskiego prawa, ale programiści planują dodać do niego znacznie więcej krajów (będzie to zależne od zainteresowania potencjalnych klientów). Na chwilę obecną narzędzie ma wiele pozytywnych rekomendacji, np. :

„Użyliśmy Narzędzia Shadow Analysis w połączeniu z Solmetric Suneye, aby pomóc w naszym procesie projektowania systemów fotowoltaicznych i ciepłej wody. Oprogramowanie jest bardzo przyjazne dla użytkownika, dostarczając łatwy w odczycie wykres ukazujący, gdzie cień jest największy w poszczególnych porach roku. Bardzo polecam to oprogramowanie dla każdego projektanta systemów solarnych, próbującego zaprojektować możliwie najbardziej wydajne systemy” – list referencyjny od Janet Hartford z Haleakala Solar Inc.

„Shadow Analysis jest bardzo skutecznym programem, zapewniającym pełną automatyzację procesu analizy zacieniania i możliwość analizowania różnych wariantów kształtowania zabudowy, dlatego na podstawie naszego dotychczasowego doświadczenia możemy zarekomendować jego wykorzystanie w projektach i analizach urbanistycznych” – rekomendacja od Miejskiej Pracowni Planowania Przestrzennego i Strategii Rozwoju w Warszawie.

 

Screen z działania programu Shadow Analysis

Screen z działania programu Shadow Analysis

 

Przykładowy raport analizy zacienienia z Shadow Analysis

Przykładowa analiza zacienienia z programu Shadow Analysis


Program Shadow Analysis doczekał się także kilku publikacji – zarówno na specjalistycznych, branżowych portalach w Polsce i za granicą, jak i profesjonalnych zagranicznych opiniotwórczych blogach związanych z geolokalizacją.

Obecnie jest to jedno z niewielu tak rozwiniętych i użytecznych narzędzi tego typu. Można je sprawdzić samodzielnie – na stronie domowej firmy DeltaCodes znajduje się możliwe do ściągnięcia darmowe demo programu.

Więcej informacji o Shadow Analysis na domowej stronie firmy DeltaCodes.

REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (2)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
No avatar
Gość
Aktualny cennik dostępny jest na stronie internetowej programu: http://www.deltacodes.pl/en/strona_en/pricing-
and-purchase-licenses
No avatar
pako@chello.pl
A ile to cudo kosztuje??
DeltaCodes
DeltaCodes
ul. Pogodna 3 20, Białystok
$nbsp;
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl