Testowanie akumulatora kwasowo ołowiowego. Czy akumulator jest sprawny [Video] - BATERIA - UPS - PORAŻENIE - TAŚMA LED - MAGAZYNOWANIE ENERGII - TESTOWANIE AKUMULATORA - AKUMULATOR ŻELOWY - AKUMULATOR KWASOWO OŁOWIOWY - TESTOEWANIE - ŻAÓRWKA
Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Mouser Electronics Poland   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna BAZA WIEDZY Testowanie akumulatora kwasowo ołowiowego. Czy akumulator jest sprawny [Video]
drukuj stronę
poleć znajomemu

Testowanie akumulatora kwasowo ołowiowego. Czy akumulator jest sprawny [Video]

Zapraszam do zapoznania się z krótkim filmem, pokazującym metodę sprawdzenia sprawności akumulatora żelowego kwasowo ołowiowego. Nie pokazuję jak zmierzyć jego rzeczywistą sprawność czy zmierzyć jego pojemność. Sprawdzamy po prostu to, czy jest na tyle sprawny aby mógł być użyty w np urządzeniu zasilającym.

Zapraszam na krótki film,

od razu zaznaczam, że nie przygotowywałem się do filmu nagrałem to w środku nocy 'przy okazji' metoda sprawdzenia sprawności jest pokazana całkiem poprawnie, trochę błędów językowych.

Wszystkie uwagi chętnie poznam i po jakimś czasie nagram taki instruktaż ponownie aby  był w pełni wartościowy merytorycznie.

Pod koniec komentując przepływ prądu o natężeniu 4,5A przez przewody zasilające za mało uwagi zwróciłem na skutki tak dużego natężenia podczas ewentualnego porażenia (nieważne czy prądem stałym jakim posługujemy się w testowaniu czy przemiennym). Człowiek odczuwa już kilkadziesiąt mA a co dopiero A, ale o porażeniach więcej we wpisie Pawła

REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (4)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
No avatar
Gość
no fajna zabawa ;-)). obawiałęm się tylko, że zewrzesz kabelki na tych krokodylkach i się poparzysz ;-). ogólnie to powinno się zrobić rozałdowanie kontrolne prądem 10-godzinnym i zdjąć charakterystykę napięcie czas określaląc dokładnie pojemność znamionową akumulatora. Na stronach prod. zwykle są takie charakterystyki podane.
Brak obrazka
Dziękuję za wartościowe komentarze!
No avatar
Krótkofalowiec z Bielska-Białej
Natomiast odnośnie filmu i metody to oczywiście jest to jakaś metoda. Natomiast aby tak naprawdę można coś powiedzieć o sprawności tych akumulatorów to należy zmierzyć ich napięcie pod obciążeniem, a tego na filmie brakowało. Należy zatem podłączyć obciążenie np 50 czy 100W mierząc jednocześnie napięcie na zaciskach akumulatora. Przy sprawnym i naładowanym akumulatorze 12V napięcie nie powinno spaść poniżej 12V. Jeżeli w momencie włączenia żarówki 50W napięcie od razu jest poniżej 12V to takie akumulator jest conajmniej częściowo niesprawny.
No avatar
Krótkofalowiec z Bielska-Białej
"Pod koniec komentując przepływ prądu o natężeniu 4,5A przez przewody zasilające za mało uwagi zwróciłem na skutki tak dużego natężenia podczas ewentualnego porażenia (nieważne czy prądem stałym jakim posługujemy się w testowaniu czy przemiennym). Człowiek odczuwa już kilkadziesiąt mA a co dopiero A"

Nie ma obaw, przy napięciu 12 V nie ma praktycznie możliwości porażenia, gdyż rezystancja skóry ma za dużą wartość ~ 1 kOm. Wbrew pozorom, to że przez drut płynie 4.5 A nie oznacza że podłączenie się pod ten obwód człowieka spowoduje także i przez niego przepływ prądu o tej wartości. Niestety, prąd popłynie poniżej 1mA co jest dla człowieka niegroźne i nieodczuwalne. Zatem przy pracy z akumulatorami styki należy izolować nie z powodu zagrożenia porażeniem przez przepływ nadmiernego prądu ale z powodu zagrożenia zwarciem co może spowodować w skrajnym wypadku pożar i rozsadzenie akumulatora.
Człowiek natomiast może bez żadnej szkody dotykać jednocześnie obu zacisków akumulatora 6,12 jak i 24V.
Pozdrawiam!

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Automania Automania Grupa zrzeszająca pasjonatów czterech kółek.
POMOC elektroonline.pl POMOC elektroonline.pl Masz problem z jakąś funkcjonalnością portalu, nie możesz dodać zdjecia video?? pisz pomożemy!!
Jak tworzyć budynki o zminimalizowanym zużyciu energii - PRAWDA I FAŁSZ Jak tworzyć budynki o ... CELEM GRUPY JEST RZETELNE STUDIUM NA TEMAT OSZCZĘDNOŚCI ENERGI ELEKTRYCZNEJ ,ODRZUCENIE LOBOWANIA NA RZECZ ...
Energetyka słoneczna Energetyka słoneczna Grupa zrzeszająca osoby zainteresowane tematyką energetyki słonecznej
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl