STEINEL PROLog – precyzyjny pomiar oszczędności na automatyzacji oświetlenia - OŚWIETLENIE - CZUJNIKI - OSZCZĘDNOŚĆ ENERGII - CZUJNIK RUCHU - STEROWANIE OŚWIETLENIEM - OPTYMALIZACJA ZUŻYCIA ENERGII - AUTOMATYZACJA - RELUX - STEINEL - PROLOG
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Technika świetlna STEINEL PROLog – precyzyjny pomiar oszczędności na automatyzacji oświetlenia
drukuj stronę
poleć znajomemu

STEINEL PROLog – precyzyjny pomiar oszczędności na automatyzacji oświetlenia

fot. Lange Łukaszuk

Dzięki produktom STEINEL Professional nie trzeba już na palcach mierzyć oszczędności, jakie zapewnia technika czujników w budynku. W prosty sposób mierzymy marnowaną energię i indywidualnie obliczamy poziom oszczędności. Użytkownicy otrzymują rzeczywistą i rzeczową podstawę optymalnego sterowania oświetleniem.

Do oszczędności zakładanych w związku z automatyzacją oświetlenia można podchodzić sceptycznie albo przy zapierających dech piersiach, przykładowych obliczeniach. Wraz z platformą PROLog i oprogramowaniem PROLog dostaniesz instrument, za pomocą którego w prosty i szybki sposób wspólnie możemy precyzyjnie określić konkretnie potencjalne oszczędności. Można znacznie obniżyć zużycie energii, koszty energii i poziom emisji CO2. W jakiej wysokości – można to określić wyłącznie indywidualnie.

Technologia PROLog dostępna w ofercie firmy Lange Łukaszuk zapobiega marnowaniu energii. W celu szacunkowego określenia odpowiednich wielkości można skorzystać z typowych profili użytkowych pomieszczeń. Aby dokładnie obliczyć potencjalne oszczędności energii, źródeł światła i kosztów obsługi w konkretnym budynku, należy obserwować wykorzystanie pomieszczeń i warunki oświetlenia przez okres ok. 2-4 tygodni. Ponadto dla budynku przygotowywana jest prognoza kosztów i emisji CO2 przy zastosowaniu produktów z czujnikiem STEINEL Professional. Może brzmi skomplikowanie, ale tak naprawdę jest bardzo proste.

STEINEL PROLog to niezależne od sieci urządzenie pomiarowe, w łatwy sposób umieszczane pod sufitem w różnych ważnych miejscach budynku. Przez 4 tygodnie rejestruje ono ok. 400 tys. danych pomiarowych dotyczących wykorzystania danego pomieszczenia i jego oświetlenia. Wartości pomiarowe są następnie wprowadzane w zakodowanej postaci do oprogramowania PROLog. W efekcie dokładnie wiemy:

  • Jak długo było dostępne światło dzienne wystarczające do osiągnięcia wymaganego poziomu oświetlenia?
  • Jakie było dokładne wykorzystanie pomieszczenia przez ludzi? 
  • Jak długo było włączone sztuczne światło?
  • Jak długo sztuczne światło było niepotrzebnie włączone?

Czarno na białym widać wartości RZECZYWISTE oraz IDEALNE. W oprogramowaniu można utworzyć i zaplanować wszystkie mierzone pomieszczenia, piętra, korytarze, klatki schodowe, biura itd. Wykorzystując dalsze dane, takie jak stawki kosztów energii, stawki kosztów obsługi, moc lamp w watach i trwałość źródeł światła itd. można obliczyć całkowitą oszczędność przez rok, trzy lub dziesięć lat.

W połączeniu z systemem RELUX możliwe jest całościowe, indywidualne rozplanowanie oświetlenia! To wiedza, która wyróżnia profesjonalistów.

Uzasadnione prognozowanie potencjalnych oszczędności z STEINEL PROLog:

STEINEL PROLog — uzasadnione prognozowanie potencjalnych oszczędności

STEINEL PROLog — uzasadnione prognozowanie potencjalnych oszczędności

Źródło: Lange Łukaszuk

REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
LŁ spólka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. (dawniej Lange Łukaszuk sp.j.)
ul. Wrocławska 43, Byków k. Wrocławia
tel.  +48 71 39 80 863
fax.  +48 71 39 80 869
www.langelukaszuk.pl
$nbsp;
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl