Test gniazdkowego miernika zużycia energii elektrycznej Belkin F7C005 Conserve Insight - ODBIORNIKI GOSPODARSTWA DOMOWEGO - POMIARY - ZUŻYCIE ENERGII - TEST - ELEKTRONIKA UŻYTKOWA - MIERNIKI - CONRAD ELECTRONIC - MIERNIK ZUŻYCIA ENERGII - BELKIN
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Elektrotechnika Test gniazdkowego miernika zużycia energii elektrycznej Belkin F7C005 Conserve Insight
drukuj stronę
poleć znajomemu

Test gniazdkowego miernika zużycia energii elektrycznej Belkin F7C005 Conserve Insight

fot. Conrad Electronic

Testowany miernik nawiązuje do modnej ostatnio tematyki zużycia energii elektrycznej oraz wpływu jej produkcji na środowisko naturalne. Jeśli chcemy wiedzieć, ile prądu rzeczywiście pobierają nasze urządzenia elektryczne w domu, warsztacie lub miejscu pracy, należy wyposażyć się w miernik zużycia energii. Testowany miernik informuje też, jaki strumień CO2 emitują elektrownie, aby wytworzyć energię elektryczną potrzebną do zasilania badanych urządzeń., przez co możemy być bardziej świadomi naszego osobistego wpływu na środowisko.

Produkt dostępny w sklepie www.conrad.pl

Specyfikacja techniczna miernika:

 • Wymiary: (SxWxG) 68 x 68 x 78 mm
 • Wyjście (amper): maks. 16 A
 • Zasilanie: 230 V/AC
 • Zezwolenie MID: nie
 • Częstotliwość: 50 Hz
 • Rodzaj wskaźnika: wyświetlacz LCD
 • Typ (typ producenta): Conserve Insight™
 • Zakres mocy działania: max. 4000 W

  Opis produktu 

  Produkt odebrałem osobiście w siedzibie Condrad w Krakowie, także nie mogę wiele powiedzieć o zabezpieczeniu towaru do wysyłki choć jestem przekonany, że było by ono na najwyższym poziomie. Na pewno nie mogę powiedzieć złego słowa na temat pracowników firmy Condrad, którzy podczas rozmowy telefonicznej i osobiście byli bardzo mili i pomocni.

  Opakowanie miernika jest wykonane w sposób transparentny, tj. możemy zobaczyć produkt przez przeźroczysty materiał  duży plus dla ludzi którzy nie lubią kupować „kota w worku”.

  Miernik zużycia energii Belkin F7C005 Conserve Insight, gniazdkowybelkin back

  Opakowanie zawiera wspomniany miernik oraz instrukcję obsługi, niestety tylko w języku niemieckim. Nie oczekiwałem, że będzie tam język polski, ale liczyłem na angielski, mały minus. Oczywiście o instrukcje w języku polskim możemy poprosić firmę Condrad, która wyśle nam ją w wersji elektronicznej.

  Miernik zużycia energii gniazdkowy + instrukcja obsługi w języku niemieckim

  Miernik składa się z dwóch części tj. część gniazdkowa która łączy sieć elektryczną z naszym badanym urządzeniem oraz część pomiarowa z wyświetlaczem LCD.

  Obie części są połączone kablem o długości 1,5 m, który jest wykonany dość solidnie. Czuć grubą izolację zabezpieczającą przed wpływem przypadkowego pola elektromagnetycznego biegnące wewnątrz przewody, co moim zdaniem mogłoby mieć wpływ na wyniki pomiarów.

  Warto zauważyć, że wyświetlacz LCD jest zabezpieczony grubą folią ochronną. Niestety folia posiada nadruki, które pokazują przykładowe wartości pomiaru. Powoduje to że nie możemy zostawić tej foli na dłużej żeby chroniła wyświetlacz LCD, ponieważ napisy zasłaniałyby aktualnie wyniki pomiaru.

  Pod wyświetlaczem miernik posiada trzy intuicyjnie oznaczone przyciski:

  • Symbol kuli ziemskiej po naciśnięciu pokazuje ile CO2 jest produkowane w okresie miesięcznym lub rocznym jeśli używalibyśmy obecnie podłączonego do miernika urządzenia w okresie miesiąc/rok do wyboru
  • Symbol waluty euro mówi o kosztach zużycia energii elektrycznej podawanych w euro w przeliczeniu również na rok lub miesiąc działania badanego urządzenia. Choć w Polsce mamy inna walutę to możemy sobie przeliczyć jednostkowy koszt energii z złotówek na euro lub wprowadzić w złotówka i wtedy odczytane pomiary z miernika też będą w złotówkach, bez komplikacji
  • Ostatni przycisk czyli błyskawica to aktualny pobór mocy badanego urządzenia podany w watach.

  Miernik jest wykonany z wysokiej jakości tworzywa. Wszystkie elementy są dopracowane, część z wyświetlaczem dobrze leży w dłoni, umożliwiając wygodną obsługę przycisków kciukiem:

  Miernik jest wykonany z wysokiej jakości tworzywa. Wszystkie elementy są dopracowane, część z wyświetlaczem dobrze leży w dłoni, umożliwiając wygodną obsługę przycisków kciukiemMiernik jest wykonany z wysokiej jakości tworzywa. Wszystkie elementy są dopracowane, część z wyświetlaczem dobrze leży w dłoni, umożliwiając wygodną obsługę przycisków kciukiem

  Część podpinana do gniazdka jest solidnie zbudowana. Pomyślano o zabezpieczeniach typu zapadki zasłaniające otwory gniazdka. Po bokach posiada również sprężynujące blaszki dla uziemienia ochronnego.

  budowa podpinanej części miernikabudowa podpinanej części miernika
  budowa podpinanej części miernikabudowa podpinanej części miernika

  Wartości produkowanego CO2 na każdą kWh zużytej energii oraz jednostkowy koszt energii elektrycznej w euro na kWh możemy ustalić samodzielnie według danych oraz taryfy w naszym miejscu zamieszkania:

  CO2/kWhEUR/kWh


  Miernik pracuje w dwóch głównych trybach pracy:

  Praca bieżąca/ciągła, która uruchamia się zaraz po włączeniu miernika i sygnalizowana jest przez przesuwające się na dole wyświetlacza małe prostokąty:

  Praca bieżąca/ciągła miernika

  Tryb ten jest dobry do pomiaru mocy pobieranej przez urządzenie w danej chwili, wartości produkowanego CO2 oraz koszty zużycia energii na miesiąc lub rok są kalkulowane na bieżąco. Są one obliczone w taki sposób że zakładamy ze urządzenie badane pracuje cały czas przez okres miesiąca lub roku.

  Drugi tryb pracy uśrednionej włącza się automatycznie po czasie 45 minut. Sygnalizowany jest na wyświetlaczu przez przesuwające się paski (połączone ze sobą 3 małe prostokąty) oraz znaczek w postaci wykresu:

  tryb pracy uśrednionejtryb pracy uśrednionej
  tryb pracy uśrednionejtryb pracy uśrednionej

  Tryb ten jest bardziej miarodajny i oblicza rzeczywiste wartości wyprodukowanego CO2, koszty zużytej energii. Służy do dłuższych pomiarów , określenia jak dużo kosztuje nas używanie danego urządzenia elektrycznego w normalnym trybie tj. oglądamy TV przez 3-4 godziny na dzień w tygodniu i 5-7 w weekendy.

  Tryb pierwszy kalkuluje dużo prościej zakładając, że TV oglądamy cały czas.

  O instalacji miernika wiele nie można napisać, gdyż jest banalnie prosta. Część gniazdkową montujemy w gniazdku elektrycznym, zaś wtyczkę urządzenia którego pobór energii mamy zamiar mierzyć wkładamy do części gniazdowej miernika. Miernik włącza się automatycznie i możemy zacząć pomiary!

  Co możemy zbadać miernikiem? 

  Zgodnie z instrukcją miernik może zbadać moc elektryczną pobieraną przez różne urządzenia, w zakresie 1-4000 W, choć pojawia się tu pewna nieścisłość. Na wyświetlaczu pojawia się zakres 0-0,5 gdy żadne urządzenie nie jest podłączone do miernika co sugeruje, że minimalny pomiar to 0,5 W.

  Przede wszystkim możemy sprawdzić, które z urządzeń domowych pochłania najwięcej energii. Wiedza taka umożliwi zastanowienie się, czy nie warto zmienić tego urządzenia na bardziej energooszczędne.

  Miernik pozwoli odpowiedzieć na pytania:

  • Czy ładowarka podłączona do gniazdka, która już naładowała baterie telefonu, ciągle pobiera prąd?
  • Ile prądu pobiera telewizor w stanie uśpienia?
  • Ile zaoszczędzimy po zmianie zwykłych żarówek na żarówki energooszczędne?

  REKLAMA

  Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

  Zapisz się
  Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
  Komentarze (2)
  Dodaj komentarz:  
  Twój pseudonim: Zaloguj
  Twój komentarz:
  dodaj komentarz
  No avatar
  Gość
  Kto Cię pajacu uczył fizyki?????!!!!!
  No avatar
  Gość
  Tak na marginesie, to przy zatkaniu rury odkurzacza jego obroty wzrastają a obciążenie maleje, zatem jest zupełnie normalne że moc pobierana z sieci się zmniejsza.
  Conrad Electronic Sp. z o.o.
  ul. Kniaźnina 12, Kraków
  tel.  12 622 98 22
  www.conrad.pl
  $nbsp;
  REKLAMA
  Nasze serwisy:
  elektrykapradnietyka.com
  przegladelektryczny.pl
  rynekelektroniki.pl
  automatykairobotyka.pl
  budowainfo.pl