Zestawy zaciskające z serii WZ-... i WZ-...s - ERGOM - NARZĘDZIA - NARZĘDZIA RĘCZNE - ZACISKI - KOŃCÓWKI KABLOWE - PRASKA - ZACISKANIE KOŃCÓWEK KABLOWYCH - NARZĘDZIA DLA ELEKTROINSTALATORÓW - PRASKI ZACISKOWE
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Elektrotechnika Zestawy zaciskające z serii WZ-... i WZ-...s
drukuj stronę
poleć znajomemu

Zestawy zaciskające z serii WZ-... i WZ-...s

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, firma ZAE ERGOM wprowadziła na początku bieżącego roku nowe praski z wymiennymi matrycami do zaciskania końcówek kablowych.

Dzięki zastosowaniu systemu wymiennych matryc zaciskających praski z serii WZ-… (zdj. 1) i WZ-…s (zdj. 2) idealnie nadają się do zaciskania końcówek tulejkowych typu H i HI, izolowanych (typu KOI, KWI) i nieizolowanych (KO, KW), nasuwek i wsuwek izolowanych NI, WI, wtyków i gniazd izolowanych CI, WI oraz łączników rurowych nieizolowanych (KL). Zakres zaciskanych przekrojów przewodów dla większości typów końcówek mieści się w przedziale 0,5 – 6 mm2. Mocowanie wymiennych matryc odbywa się za pomocą sprężyście osadzonych kulek, poprzez umieszczenie ich w odpowiednio przystosowanych gniazdach, znajdujących się w rękojeści narzędzia (zdj. 1 i 3).

Praska z serii WZ-…

zdj. 1

Praska z serii WZ-…s

zdj. 2


Praska z serii WZ-…
zdj. 3

Szeroka gama dostępnych matryc zaciskających pozwala użytkownikowi na dostosowanie narzędzia do własnych potrzeb, przez co praca z nim staje się szybsza i bardziej efektywna (tabela 1 – Seria Wz…, tabela 2 – Seria WZ-..s). Seria prasek WZ… i WZ-…s (zdj. 1 i 2) została wyposażona w specjalne ergonomicznie ukształtowane rękojeści zabezpieczające przed potencjalnymi urazami i kontuzjami podczas pracy z narzędziem. W serii WZ... dzięki wydłużonym rękojeściom można łatwo dwuręcznie uchwycić narzędzie, co pozwala rozłożyć siłę, której musi użyć obsługujący, na obie ręce. Zmniejsza to napięcie mięśni dłoni i przedramienia, a więc tych części ciała, które są najbardziej narażone na kontuzje i urazy podczas długotrwałej pracy.

Ergonomiczne ukształtowanie rękojeści zapewnia również wygodny i pewny jednoręczny uchwyt narzędzia, umożliwiając włożenie przewodu z zaciskaną końcówkę w gniazdo matrycy za pomocą jednej ręki, podczas gdy narzędzie trzymane jest w drugiej.

Praski z serii WZ-… i WZ-…s (zdj. 1 i 2) oferowane przez ZAE ERGOM posiadają mechanizm zapadkowy zapewniający powtarzalność zaciskania końcówek na przewodzie oraz nieprzerwaną realizację procesu zaprasowania. Jednoczenie mechanizm ten zabezpiecza przed przeciążeniem mięśni, które podczas wykonywania długotrwałej pracy pozostają w  stałym i silnym napięciu. W przypadku nieprawidłowego włożenia kocówki z przewodem w gniazdo matrycy zaciskającej i zaciśnięcia szczęk istnieje możliwość ich odblokowania.

W większości tego typu narządzi proces ten realizowany jest w miejscu trudno dostępnym dla użytkownika – pomiędzy rękojeściami. W praskach serii WZ… produkcji firmy ERGOM odbywa się to poprzez naciśnięcie pomarańczowego przycisku znajdującego się na górze narzędzia (zdj. 1). Umożliwia to umieszczenie końcówki w prawidłowy sposób w gnieździe matrycy zaciskającej. Wprowadzenie nowej rodziny prasek jest konsekwencją realizowanej od lat przez firmę ERGOM marketingowej strategii rozwoju produktu, mającej na celu wdrażanie innowacyjnych rozwiązań dla elektrotechniki.

Tabela 1 – Praski zaciskowe z serii Wz…:

tabela 1 – Seria Wz…

Tabela 2 – Praski zaciskowe z serii WZ-..s:

Tabela 2 – Seria WZ-..s

REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Zakład Aparatury Elektrycznej ERGOM Sp. z o.o.
ul. Nowe Sady 10, Łódź
tel.  801 000 275
www.ergom.com
$nbsp;
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl