DIALUX+RELUX+STEINEL Instrumenty standardowego planowania - OPROGRAMOWANIE - CZUJNIK RUCHU - ONNINEN SP. Z O.O. - RELUX - RELUX SENSOR - STEINEL - DETEKTOR OBECNOŚCI
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Technika świetlna DIALUX+RELUX+STEINEL Instrumenty standardowego planowania
drukuj stronę
poleć znajomemu

DIALUX+RELUX+STEINEL Instrumenty standardowego planowania

Onninen Sp. z o.o.
źródło: Onninen Sp. z o.o.

Od projektantów dla projektantów. STEINEL Professional może teraz zapewnić także profesjonalne planowanie oświetlenia z darmowym i pełnym oprogramowaniem DIALux, które oferuje wsparcie w zakresie danych oświetlenia oraz pomaga sprostać krajowym i międzynarodowym wymogom i dyrektywom, wylicza zapotrzebowanie na energię i wyświetla zaplanowane rezultaty w realistycznej, fotograficznej jakości. To oprogramowanie jest używane przez setki tysięcy projektantów oświetlenia na całym świecie.

Internetowe połączenie on-line ze STEINEL Professional.

Możesz w każdej chwili pobrać dane dotyczące planowania oświetlenia dla DIALux:

  • nierównomierne rozmieszczenie światła,
  • specyfikacje techniczne,
  • dane objętościowe w 3D.
  • pobierz z: www.dial.de

Po raz pierwszy, dzięki oprogramowaniu do projektowania oświetlenia RELUX Professional, możliwe jest bezbłędne projektowanie także czujników ruchu oraz czujników obecności. Firma RELUX Informatik AG zdecydowała się na ten istotny krok rozwojowy jako partner wyspecjalizowanej w dziedzinie czujników firmy STEINEL.

Obecnie projektant instalacji elektrycznych ma do dyspozycji program komputerowy umożliwiający zintegrowanie czujników ruchu w kompleksowe zadania oświetleniowe.

Włączanie światła w zależności od potrzeb za pomocą czujników ruchu i detektorów obecności ma coraz większe znaczenie w nowoczesnych pomieszczeniach roboczych, biurowych oraz pełniących inne funkcje użytkowe. Profesjonalne włączenie tych systemów do kompleksowych koncepcji oświetlenia uniemożliwiały dotychczas niewystarczające narzędzia projektowe. „Pomoce” dla projektanta instalacji elektrycznych ograniczały się do paru sztywnych fizycznych parametrów granicznych czujników ruchu, takich jak kąt wykrywania czy zasięg czujnika. Na podstawie tych danych nie można jednak wykonać nowoczesnego i profesjonalnego projektu systemu do wykrywania ruchu.

W oprogramowaniu RELUX Professional są zapisane wszystkie czujniki ruchu i detektory obecności oraz sterowane czujnikami lampy firmy STEINEL z dokładnymi charakterystykami wykrywania. Dzięki temu można w każdej konfiguracji pomieszczenia pokazać, i w pewny sposób zaprojektować, dokładne strefy optymalnego wykrywania przy promieniowym lub stycznym kierunku ruchu.

Włączenie czujników ruchu do oprogramowania nie oznacza dla użytkownika zmiany sposobu korzystania z programu, rutynowy przebieg etapów projektowania pozostaje taki sam przy rozmieszczaniu źródeł światła i czujników ruchu. Oprogramowanie RELUX Professional można bezpłatnie pobrać na stronie internetowej www.relux.ch. Pakiet zawiera wszystkie dane na temat produktów firmy STEINEL oraz 50 innych znanych w międzynarodowej skali producentów techniki oświetlenia.

RELUX to jedyny program na rynku,
który ma zakładkę RELUX SENSOR, pozwala symulować
obszary wykrywania czujników STEINEL. Można tworzyć wizualizację
3D obszarów wykrywania czujników z podziałem na: charakterystykę
obecności, charakterystykę przy ruchu promieniowym oraz stycznym.
RELUX SENSOR pomaga optymalnie dobrać czujniki, tak aby użyć
minimalną ich liczbę i w 100% objąć pomieszczenie obszarem
wykrywania.

 

 

Dodatkowych informacji na temat wspomaganego komputerowo projektowania instalacji z czujnikami ruchu udziela firma LANGE ŁUKASZUK sp.j. (d.strzelczyk@langelukaszuk.pl) oraz STEINEL (info@steinel.de) lub RELUX (info@relux.ch).

W przypadku pytań proszę o kontakt.

Daniel Strzelczyk

Doradca techniczno-asortymentowy
ds. inwestycji LANGE ŁUKASZUK sp.j.

follow us in feedly
Średnia ocena:
 
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl