Junkers w Otrębusach - oszczędny i ekologiczny system grzewczy w pałacyku w Otrębusach - TECHNIKA GRZEWCZA - SOLARY
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Energetyka Junkers w Otrębusach - oszczędny i ekologiczny system grzewczy w pałacyku w Otrębusach
drukuj stronę
poleć znajomemu

Junkers w Otrębusach - oszczędny i ekologiczny system grzewczy w pałacyku w Otrębusach

W pensjonacie w Otrębusach zainstalowany został ekologiczny system grzewczy Junkersa. Dzięki kotłom kondensacyjnym oraz kolektorom słonecznym właściciele pensjonatu nie tylko płacą niższe rachunki za ogrzewanie i ciepłą wodę, ale też dbają o środowisko naturalne.

W pensjonacie w Otrębusach zainstalowana jest kaskada kotłów kondensacyjnych typu Cerapur Maxx oraz kompletny system solarny, w skład, którego wchodzi m.in. osiem kolektorów słonecznych typu Comfort, trzy zasobniki o pojemności 500 litrów i pełna regulacja. – Pomysł na zainstalowanie kolektorów słonecznych pojawił się z chwilą, kiedy musiałem podjąć decyzję o wyborze instalacji grzewczej w budynku. Szukałem informacji w różnych firmach oraz pismach branżowych i po głębokiej analizie zdecydowałem się na system grzewczy Junkersa i zainstalowanie kolektorów słonecznych – mówi Kazimierz Senderowicz, właściciel pensjonatu.

fot. BOSCHInstalacja solarna zapewnia w okresie letnim dostarczanie ciepłej wody, natomiast zimą traktowana jest, jako wspomaganie centralnego ogrzewania. Taki układ pozwala maksymalnie wykorzystać energię słoneczną. Aby wytworzyć ciepło i ciepłą wodę użytkową potrzebne były, oprócz większej liczby kolektorów, także specjalne zasobniki ciepłej wody. W pałacyku w Otrębusach zainstalowano aż trzy zasobniki solarne. Przejęte przez kolektory ciepło jest transportowane za pośrednictwem nośnika ciepła do zasobników, gdzie jest oddawane do gorącej wody w jego zewnętrznej powłoce. Równocześnie ciepła woda użytkowa jest ogrzewana wewnątrz zasobnika. Ponieważ cały system włącza się automatycznie w momencie dogodnych warunków atmosferycznych, nie wymaga żadnej obsługi, poza okresowymi przeglądami.

Nowoczesna technologia zainstalowana na dachu dyskretnie wpisuje się w wygląd tradycyjnego pałacyku – Miałem obawy, jak będzie wyglądał budynek po zainstalowaniu kolektorów. Jednakże korzyści ekonomiczne wzięły górę. Poza tym kolektory Junkersa mają nowoczesny i estetyczny wygląd – dodaje Kazimierz Senderowicz. A korzyści ekonomiczne są niemałe: przeciętnie w ciągu roku można uzyskać do 60 proc. oszczędności energii potrzebnej do przygotowania c.w.u. oraz ok. 25 proc. energii potrzebnej do ogrzewania. Dodatkowo, dzięki zastosowaniu techniki kondensacyjnej można uzyskać dalsze oszczędności.
Układ solarny wzbudza także zainteresowanie gości pensjonatu. Klienci indywidualni – jak mówi właściciel pensjonatu – zadają przede wszystkim pytania dotyczące oszczędności systemu, montażu, eksploatacji oraz wpływu na ekologię. Przedsiębiorcy natomiast okazują także zainteresowanie możliwościami otrzymania dotacji unijnych do tego typu inwestycji.
fot. BOSCH
BOSCH

follow us in feedly
Średnia ocena:
 
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl