O czym czytają elektrycy? - ELEKTRYK - VERLAG DASHOFER - ELEKTRYCY - PORADNIKI DLA ELEKTRYKÓW
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Elektrotechnika O czym czytają elektrycy?
drukuj stronę
poleć znajomemu

O czym czytają elektrycy?

fot. Verlag Dashofer

Dobre pytanie w szczególności w czasach, kiedy po informację pisaną sięga się coraz rzadziej. Wydawać by się też mogło, że nie ma specjalnie interesujących publikacji dla branży elektrycznej. Wiele książek znajdujących się na rynku nie odzwierciedla aktualnych realiów, po prostu informacje w nich zawarte przedawniły się.

Na szczęście literatura fachowa uległa w ostatnich latach dużym zmianom. Prócz tradycyjnych pozycji książkowych, na rynku pojawiło się wiele programów komputerowych i przydatnych narzędzi pracy, które pozwalają szybciej i efektywniej pracować, ułatwiają tworzenie raportów i innej dokumentacji technicznej, dostarczają fachowej wiedzy z zakresu prawa – informują o nowych przepisach, o nowych procedurach, których trzeba przestrzegać. To profesjonalne poradniki, dzięki którym nasza praca staje się łatwiejsza i przyjemniejsza. Poniżej przedstawiamy 4 tytuły warte wymienienia i polecenia.

Dokumentacja pomiarów sieci i urządzeń elektroenergetycznych o napięciu powyżej 1kV – idealna dla osób poszukujących gotowych wzorów dokumentacji pomiarowej. Edytowalne wzory zamieszczono na płycie CD – dokładnie 14:

 • zgłoszenie gotowości instalacji do przyłączenia
 • oświadczenie o stanie technicznym instalacji elektrycznej przyłączonej do sieci dystrybucyjnej
 • protokół badania izolacji rozdzielni
 • protokół badania wyłącznika mocy
 • protokół badania i regulacji odłącznika – odłącznika mocy
 • protokół badania przekładników prądowych
 • protokół badania przekładników napięciowych
 • protokół badania izolacji linii kablowej
 • protokół badania transformatora mocy
 • analiza oleju transformatorowego
 • protokół badania zabezpieczenia baterii kondensatorów typu
 • protokół sprawdzenia baterii akumulatorów
 • protokół badania skuteczności ochrony przeciwporażeniowej dźwigu.

Wszystkie opracowane wg przyjętych standardów przez doświadczonego specjalistę. Nieodzowna pomoc w energetyce zawodowej. Przekonaj się sam, jak ułatwisz sobie codzienną pracę. Szczegóły i zamówienie znajdziesz pod tym linkiem. Skorzystaj z rabatu 10% na zakup – czytaj dalej, a dowiesz się, jak otrzymać upust.

Dokumentacja wybranych pomiarów instalacji elektrycznych do 1kV – to zestaw 20 edytowalnych formularzy niezbędnych do wykonania pomiaru instalacji elektrycznej. Są to dokumenty dotyczące pomiarów instalacji i urządzeń piorunochronnych, pomiarów rezystancji izolacji, badań zabezpieczeń przeciwporażeniowych, technicznego odbioru robót i inne, takie jak:

 • protokół badania elektronarzędzia
 • protokół kontroli amperomierza
 • protokół badania zabezpieczenia gazowo-przepływowego
 • książka eksploatacji instalacji sygnalizacji pożarowej.

Sprawdź, jakie korzyści osiągniesz, posiadając tę publikację – kliknij w ten link, dowiesz się więcej i będziesz mógł złożyć zamówienie.

Specjalna oferta dla Czytelników! Składając zamówienie na wymienione wyżej publikacje, otrzymujecie zniżkę 10%. Wystarczy w pole Kod promocyjny wpisać RB10AS01, a rabat zostanie automatycznie naliczony. Czas trwania akcji ograniczony!

Uprawnienia elektryczne na CD. Przygotowanie do egzaminu bez ograniczeń napięcia – to 1100 pytań kontrolnych z egzaminu na uprawnienia elektryczne wraz z odpowiedziami. Idealne dla osób, które po raz pierwszy przystępują do egzaminu, jak i dla tych, którzy zdają egzamin po raz kolejny w celu przedłużenia uprawnień. To ważne, gdyż od 3 maja 2010 roku uprawnienia elektryczne przestały być wydawane bezterminowo. Co 5 lat konieczne jest przystępowanie do egzaminu państwowego, aby uzyskać świadectwo kwalifikacyjne grupy D i E.

Program pomaga uzupełnić i usystematyzować wiedzę, dzięki czemu można przystąpić do egzaminu bez zbędnego stresu. Prócz odpowiedzi na pytania egzaminacyjne, zawiera także aktualny zbiór przepisów prawnych z tego zakresu, omawia wytyczne dotyczące przeprowadzenia egzaminu, ale także zawiera zestawy próbnych testów, dzięki którym można sprawdzić swoją wiedzę.

Zapoznaj się ze szczegółowym spisem treści programu klikając w ten link. Tam też będziesz mógł dokonać zamówienia. Pamiętaj o kodzie rabatowym, o którym pisaliśmy wcześniej.

Warunki techniczne wykonania i odbioru instalacji elektrycznych w praktyce – to obowiązkowa lektura każdego wykonawcy, użytkownika i inspektora nadzoru instalacji elektrycznych. Poradnik stworzony przez grupę ekspertów z branży pod redakcją Radosława Lenartowicza.

Książka zawiera praktyczne informacje z zakresu montażu, eksploatacji, nadzoru nad robotami instalacyjnymi oraz wymagania odbiorcze w instalacjach elektrycznych. Korzystanie z publikacji zapewnia dostęp do informacji m.in. na temat:

 • instalacji elektrycznych wewnętrznych o napięciu do 1 kV,
 • rodzajów i systemów zasilania instalacji,
 • rozdzielnic głównych i złączy kablowych,
 • zabezpieczeń w instalacjach elektrycznych,
 • dokumentacji technicznych,
 • instalacji przesyłowych i specjalnych,
 • instalacji elektrycznych oświetleniowych,
 • instalacji ochronnych: odgromowych, przeciwprzepięciowych, przeciwporażeniowych,
 • organizacji bezpiecznej pracy.

Poradnik jest aktualizowany, także informacje w nim zawarte zawsze odzwierciedlają aktualny stan prawny i techniczny w Polsce. Do poradnika dołączona jest płyta CD, na której zamieszczono:

 • przepisy techniczno-budowlane,
 • wykaz norm,
 • czasookresy badań i pomiarów,
 • wzory protokołów badań.

Przejdź TUTAJ, aby zamówić. Wpisz w pole Kod promocyjny RB10AS01, a otrzymasz 10% na zakup poradnika.

Korzystaj z naszych BEZPŁATNYCH e-newsletterów. Wejdź na e-Energetyka lub e-Elektrotechnika. Wystarczy się zarejestrować!

follow us in feedly
Średnia ocena:
 
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (3)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
No avatar
A co ma piernik do wiatraka? co innego rozpracowywać działanie osprzętu dla satysfakcji czy nawet przedłużać sobie penisa gadżetami, a co innego rzetelnie wykonywać swoją pracę, gdzie wchodzi w gre odpowiedzialność za innych i ich otoczenie.
Nie wstydźmy się przyznać, że czegoś nie wiemy, bo normy się zmieniają, a zawodowiec powinien być zawsze na czasie!
No avatar
najpierw zrób potem pomyśl
Większość elektryków jest facetami. Większość facetów potrzebuje wrażeń aby podnieść poziom tzw dopaminy ( współzawodnictwo, wygrywanie,rywalizacja) kiedy dostaję nowy gadżet elektroniczny i dojdę jak działa bez czytania instrukcji czuję satysfakcję 2x większą niż wtedy, gdy najpierw przeczytam instrukcję. Dlatego NIE CZYTAM nawet instrukcji aby się dowartościować i czuć lepiej. a na książki i prasę nie mam czasu bo wszystko jest w internecie. Dodam tylko tyle że treści z netu trzeba inteligentnie przebierać bo 90% z nich to syf. Nawet portale informacyjne schodzą na psy wstawiając mylące tytuły i nagłówki.
No avatar
malik
niestety elektrycy bardzo rzadko w ogóle czytają!
Wydawnictwo Verlag Dashofer sp. z o.o.
ul. ul. Bieżanowska 7, Warszawa
tel.  +48 (22) 559-36-01
fax.  +48 (22) 829-27-00
www.dashofer.pl
$nbsp;
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl