Pożegnanie z żarówką – przejście na energooszczędne zamienniki tradycyjnych żarówek - LED - PHILIPS - ŻARÓWKA - ENERGOOSZCZĘDNOŚĆ - ŹRÓDŁA ŚWIATŁA LED - ECOAMBIENCE - CASTORAMA
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Technika świetlna Pożegnanie z żarówką – przejście na energooszczędne zamienniki tradycyjnych żarówek
drukuj stronę
poleć znajomemu

Pożegnanie z żarówką – przejście na energooszczędne zamienniki tradycyjnych żarówek

Zgodnie z rozporządzeniem Unii Europejskiej, po 1 września 2012 roku tradycyjne żarówki nie będą już wprowadzane na rynki krajów Wspólnoty. Powodem tej decyzji jest niska wydajność energetyczna tych źródeł światła. W tej sytuacji znajomość nowoczesnych zamienników żarówek okazuje się bardzo przydatna. Aby podjąć właściwą decyzję o dobraniu odpowiedniego źródła światła do naszego mieszkania, warto zapoznać się z bogatą i zróżnicowaną ofertą Philips.

Pożegnanie tradycyjnych żarówek jest zmianą na lepsze w wielu aspektach. Działania Unii Europejskiej służą zwiększeniu oszczędności energii elektrycznej. W tym celu wprowadzono nowe kryteria efektywności energetycznej, które pozwolą wyeliminować z powszechnego użycia nieefektywne źródła światła, czyli takie, które mają inną klasę energetyczną niż A, B i C. Wykorzystanie nowoczesnych źródeł światła Philips – oprócz tego, że będzie działaniem przyjaznym środowisku, pozwoli również na długofalową oszczędność. Energooszczędne źródła światła zużywają znacznie mniej energii do wytworzenia takiej samej ilości światła, mają nawet do 12 razy dłuższy okres trwałości i nie wymagają tak częstej wymiany.

Wśród energooszczędnych zamienników tradycyjnych żarówek, Philips oferuje miedzy innymi bogaty wybór kompaktowych świetlówek energooszczędnych. Zastosowanie świetlówek Philips gwarantuje oszczędność do 85% energii w porównaniu do tradycyjnej żarówki. W ofercie świetlówek Philips, konsument zawsze znajdzie odpowiedniki dobrze mu znanych kształtów i rozmiarów – żarówki standardowej, świeczki i kulki. Bezpośredni zamiennik stanowią świetlówki z linii EcoAmbiance. Zaletą świetlówek z linii EcoAmbiance jest ich ciepłe światło łagodne dla oczu. Ich montaż w mieszkaniu pozwoli zaoszczędzić  do 227 zł. Świetlówki te mają trwałość do 8 lat użytkowania.

Modele z linii Philips Softone emitują ciepłe światło, zbliżone barwą do światła tradycyjnych żarówek. Instalacja świetlówek z linii Softone w domu pozwoli zaoszczędzić do 296 PLN, a trwałość tych źródeł wynosi do 10 lat. Philips oferuje także linie energooszczędnych świetlówek rurkowych: Genie oraz Tornado - dostępnych jako rurki klasyczne lub spiralnie skręcone (Tornado). Oszczędności wynikające z zakupu świetlówek z linii Genie i Tornado mogą wynosić nawet do 464 PLN. Atutem obu linii jest mały rozmiar.

Philips EcoClassic50Philips SoftonePhilips Tornado

Philips w swojej ofercie przedstawia ciekawe propozycje dotyczące energooszczędnych żarówek halogenowych. Żarówki halogenowe z linii EcoClassic i EcoClassic 50 (gama na zdjęciu poniżej) przy emisji tej samej ilości światła, co tradycyjna żarówka zużywają kolejno: o 30% (Eco Classic) i 50% (Eco Classic 50) mniej energii elektrycznej i mają dwu- i trzykrotnie większą trwałość niż tradycyjna żarówka. Halogeny z linii Eco Classic dostępne są w trzech kształtach: tradycyjnym, świeczki i kulki. Żarówki z linii Eco Classic 50 dostępne wyłącznie w kształcie tradycyjnym i świeczki, dodatkowo prezentują się wyjątkowo elegancko. Żarówki halogenowe z obu linii mają możliwość przyciemniania, co umożliwia dowolną grę światłem. 

 Philips Eco Classic 30 Philips Eco Classic 30 Philips Eco Classic 30

follow us in feedly
Średnia ocena:
 
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (2)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
No avatar
ask google - w pierwszym lepszym sklepie
No avatar
Gość
proszę o podanie ceny
PHILIPS LIGHTING POLAND S.A.
ul. Kossaka 150, Piła
www.lighting.philips.pl
$nbsp;
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl