W szerokiej ofercie wyrobów Bosch Rexroth pojawiły się rozdzielacze modułowe (sekcyjne) o handlowym oznaczeniu ED. Stanowią one uzupełnienie oferty w segmencie rozdzielaczy o przepływach do 80 L/min i o maksymalnym ciśnieniu roboczym 310 bar.
Rozdzielacz typu ED został nagrodzony w zorganizowanym przez miesięcznik „Napędy i Sterowanie” konkursie pt. Produkt Roku 2011 w kategorii „Systemy sterowania procesami i układami”. Jedną z jego istotnych zalet jest wszechstronność w zastosowaniach, która daje możliwość wykorzystywania go zarówno w aplikacjach mobilnych, jak i hydraulice przemysłowej. Modułowa i zwarta budowa w połązeniu z wysoką funkcjonalnością pozwala na szybką i elastyczną realizację różnorodnych wymagań klientów.
Interesującym rozwiązaniem jest możliwość łączenia rozdzielaczy typu ED z innymi konfigurowalnymi rozdzielaczami typu M4-12 oraz M4-15. Bloki z elementów ED mogą być montowane w konfiguracji do 10 sekcji roboczych. Korzystne cenowo bloki są przystosowane do pracy w różnych układach hydraulicznych ze sterowaniem dławieniowym, Load Sensing oraz LUDV. Mogą pracować zarówno w układach z pompami o stałej wydajności (pompy zębate), jak też z pompami o zmiennej wydajności (pompy wielotłoczkowe).
Rozdzielacze typu ED są sklasyfikowane w 5 grupach w zależności od wartości natężenia przepływu oraz typu układu w jakim pracują:
Grupy te odpowiadają standardowym wielkościom w układach hydraulicznych.
Bloki ED składają się z:
Niewątpliwą zaletą rodziny rozdzielaczy typu ED jest możliwość łączenia ze sobą poszczególnych sekcji rozdzielacza niezależnie od wielkości nominalnej (rozstaw otworów pod szpilki mocujące dla wszystkich wielkości od NG4, poprzez NG6 do NG10 jest taki sam).
Rozdzielacze ED znajdują zastosowanie w:
Rozdzielacze ED montowane są obecnie w serwisie firmy Bosch Rexroth w Warszawie. Magazyn podstawowych elementów umożliwia szybką realizację potrzeb klientów zwłaszcza w zakresie wykonania bloków do aplikacji prototypowych.
W ramach projektu bloków ED stworzony został również konfigurator, przy pomocy którego można szybko wygenerować schemat hydrauliczny i specyfikację oferowanego bloku. Dostępna jest także biblioteka rysunków 3D.
REKLAMA |
REKLAMA |