Jak działa wyświetlacz LCD? - LED - LCD - UNIVERSITY OF ILLINOIS - TELEFON KOMÓRKOWY - WYŚWIETLACZ LCD - CZARNA SKRZYNKA - MATRYCA - CIEKŁE KRYSZTAŁY - WYKRYWACZ DYMU - BILL HAMMACK - WYŚWIETLACZ CIEKŁOKRYSTALICZNY
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna BAZA WIEDZY Jak działa wyświetlacz LCD?
DIY
drukuj stronę
poleć znajomemu

Jak działa wyświetlacz LCD?

Bardzo ciekawy filmik. Bill Hammack z Uniwersytetu Illinois, postanowił rozebrać ekran LCD na części i pokazać jak w zasadzie działają te całe ciekłe kryształy.

jak-dziala-lcd

Bill zaczyna od prezentacji diod LED podświetlających matrycę i folii rozprowadzającej światło po matrycy (rozkręcony ekran ma krawędziowe podświetlanie LED). Następnie przychodzi pora na kolejne fragmenty oświetlenia sprawiające, że światło rozkłada się równomiernie. Wreszcie autor prezentuje „szklaną kanapkę”, jak nazywa właściwą matrycę.

Na kilku przejrzystych slajdach pokazuje o co chodzi w ciekłych kryształach. Znakomita prezentacja:

Warto obejrzeć też inne filmy tego samego autora. Dowiecie się z nich jak działa wykrywacz dymu, co znajduje się w czarnej skrzynce samolotu albo dlaczego telefon komórkowy wygląda tak jak wygląda.

Źródło: multi-blog.pl

 

REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Oświetlenie Oświetlenie oświetlenie in general ;-)
Serwery dedykowane LINUX Serwery dedykowane LINUX Problemy,porady, ciekawe rozwiązania związane z serwerami dedykowanymi postawionymi na LINUX'is ...
Rolnictwo energetyczne Rolnictwo energetyczne Informacje dotyczące rolnictwa energetycznego, biogazowni, biopaliw, roślin energetycznych itp.
Falowniki Falowniki Informacje na temat elektrycznych systemów napędowych.
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl