Monitor magistrali CAN - MAGISTRALA CAN
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna BAZA WIEDZY Monitor magistrali CAN
DIY
drukuj stronę
poleć znajomemu

Monitor magistrali CAN

Jest to urządzenie umożliwiające śledzenie przepływu informacji na magistrali CAN. Odebrane komunikaty są czasowo buforowane w pamięci a następnie transmitowane do urządzenia nadrzędnego (komputer PC).

Jednostką centralną monitora jest mikrokontroler ATmega8 z rodziny AVR. Jego zadaniem jest konfiguracja kontrolera CAN oraz odbiór przychodzących wiadomości z magistrali, a następnie buforowanie ich w pamięci SRAM i wysyłanie do komputera PC. Kod źródłowy mikrokontrolera ATmega8 napisany jest w języku asembler.
Rolę kontrolera CAN pełni układ MCP2515 firmy Microchip. Jest on kontrolerem typu stand-alone z zaimplementowanym CAN2.0B. Ma możliwość obsługi ramek zarówno standardowych, rozszerzonych jak i zdalnych przy prędkościach do 1Mb/s. Zawiera dwa bufory odbiorcze wraz z filtrami akceptacyjnymi. Komunikacja ze sterującym mikrokontrolerem odbywa się poprzez SPI.
Jako interfejs między protokołem kontrolera CAN a fizyczną magistralą służy transceiver MCP2551. Urządzenie ma możliwość podłączenia do komputera przez port USB na bazie dwukierunkowego konwertera USB-RS232 FT232RL,który emuluje dodatkowy port COM po zainstalowaniu odpowiednich sterowników.
Program na komputer PC do obsługi monitora napisany jest w języku C# w środowisku Microsoft Visual Studio 2008. Aplikacja pozwala na wyświetlanie odebranych wiadomości, ustawianie filtrów akceptacyjnych ,prędkości oraz jej automatyczną detekcję w trybie podsłuchu.

follow us in feedly
Średnia ocena:
 
Załączniki:
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (3)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
No avatar
Gość
写信给作者。他会知道 ! but write him in english. He doesnt have to know google translator.
No avatar
在哪里能买到它的软件吗?
No avatar
A gdzie można kupić to urządzenie i/lub oprogramowanie do niego?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Fotografia cyfrowa Fotografia cyfrowa Grupa dedykowana pasjonatom i amatorom fotografii cyfrowej. Rozmawiamy o sprzęcie fotograficznym ...
Serwery dedykowane LINUX Serwery dedykowane LINUX Problemy,porady, ciekawe rozwiązania związane z serwerami dedykowanymi postawionymi na LINUX'is ...
Jak tworzyć budynki o zminimalizowanym zużyciu energii - PRAWDA I FAŁSZ Jak tworzyć budynki o ... CELEM GRUPY JEST RZETELNE STUDIUM NA TEMAT OSZCZĘDNOŚCI ENERGI ELEKTRYCZNEJ ,ODRZUCENIE LOBOWANIA NA RZECZ ...
Falowniki Falowniki Informacje na temat elektrycznych systemów napędowych.
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl