Jak kraść prąd - USA - KRADZIEŻ PRĄDU - RAPS - ARMIA
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna BAZA WIEDZY Jak kraść prąd
drukuj stronę
poleć znajomemu

Jak kraść prąd

Brak awataru
autor: Marek

W momencie kiedy potrzebujesz dostępu do prądu bo np komórka ci padła a w twoim zasięgu nie ma gniazdka można skorzystać z rozwiązania opracowanego przez amerykańskich żołnierzy.

Amerykańscy komandosi zamówili u inżynierów urządzenie, które pozwoliłoby podłączać się do linii wysokiego napięcia i w ten sposób ładować urządzenia. W ten sposób powstał system RAPS (Remote Auxiliary Power System).

Fot. Wired

RAPS jest niedużym, specjalnie zaprojektowanym hakiem, który zaczepia się o linię wysokiego napięcia. Urządzenie posiada długi przewód, podłączany do urządzenia, które ma być naładowane. W haku umieszczono niewielkie, metalowe ostrze, które nacina izolację kabla i pozwala na przesył prądu. Dodatkowo RAPS wyposażony jest w prostownik przekształcający prąd przemienny na prąd stały.

Urządzenie zostało tak zaprojektowane, aby jego użycie nie wiązało się z ryzykiem porażenia prądem. RAPS jest szczelny - bez obaw można go używać w deszczu, a nawet pod wodą.


WIRED

follow us in feedly
Średnia ocena:
 
Oceń jako:
dodaj do ekspertów
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (6)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
No avatar
Kurgan
Bzdurny pomysł i kolejne wywalone w błoto pieniądze przez "naukowców". Bateria słoneczna 120W to w detalu jakieś 1000 PLN. Co ciekawe działa wszędzie :D Ciekawe gdzie na pustyni czy w dżungli znajdą linie zasilającą? Nie wspominając o rożnych topologiach sieci w różnych krajach. Na warkocz w Polsce jak sobie rzuci to może się okazać ze trafił na N czyli potoczne "zero" Hihihi
Brak obrazka
Panowie chyba nie znacie się na żartach bo to wygląda na żart;)
No avatar
tak tak pod wodą :) i najlepiej też być pod wodą i obserwować jak ostrze przebija izolację :) Co za ludzie piszą takie głupoty, ani to ciekawe, ani przydatne. A jak padnie Ci komórka to na pewno dobry sposób :) Biedni Ci komandosi i tyle sprzętu muszą ze sobą zabierać :)
Brak obrazka
zanim wpiszesz to pomyśl co piszesz bez zastosowania.nie ucz ludzi kraść
Brak obrazka
Spróbować zawsze można ;)
No avatar
Gość
Spróbuj podłączyć się tym cackiem do linii WN haha


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Studenci i absolwenci Politechniki Białostockiej Studenci i absolwenci ... Grupa zrzeszająca studentów i absolwentów Politechniki Białostockiej
Android OS Android OS Grupa dedykowana posiadaczom, fanom, telefonów/smatrtphone'ów z Androidem
Amatorskie urządzenia energetyczne i elektroenergetyczne Amatorskie urządzenia ... Zapraszam do zbierania, prezentowania, dyskutowania nad amatorskimi rozwiązaniami energetycznymi, ...
Systemy Alarmowe Systemy Alarmowe Systemy alarmowe w instalacjach budynkowych, przemysłowych i innych.
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl