Canalis - System prefabrykowanych szynoprzewodów 20 do 5000A
Canalis KB – 25-40A
Stosowany jest do zasilania instalacji oświetleniowych w budynkach, w których nie możemy zamocować opraw do struktury budynku. Szynoprzewody KB mogą zasilać aparaturę oświetleniową jak również służyć do jej mocowania.
Charakterystyka techniczna:
- długość: 2 lub 3m
- prąd znamionowy: 25 i 40 A
- napięcie izolacji 690V
- obwód pojedynczy(KBA) lub podwójny (KBB)
Canalis KN – 40-100A
System służący do dystrybucji energii. Wykorzystywany do zasilania małych instalacji we wszystkich typach budynków.
Charakterystyka techniczna
- długość odcinków prostych 1,5 – 3m
- prąd znamionowy 40 – 160A
- stopień ochrony IP55
- liczba obwodów – 4+PE
System ten charakteryzuje niezawodna przewodność na złączach przez zastosowanie platerowanych srebrem końcówek przewodów. Zapewnia to niezmienną jakość styków przez cały okres użytkowania systemu.
Komponenty systemu do 1000A |
Canalis KS – 100-1000A.
Przewody szynowe Canalis KS przeznaczone sa do dystrybucji średniej mocy w sieciach charakteryzujących się dużą ilością odpływów w budynkach przemysłowych i komercyjnych (fabryki, hale wystawowe, supermarkety itp.). System ten również charakteryzuje doskonałą przewodność przez zastosowanie posrebrzanych złączy przewodów.
- Charakterystyka techniczna:
- Długości odcinków prostych: 3 i 5m lub odcinki na miarę
- Prąd znamionowy: 100 – 1000A
- liczba aktywnych przewodów: 4+PE
- stopień ochrony IP55
Canalis KT, KH
Przekrój szynoprzewodu KT |
Ostatnią grupę w rodzinie stanowią szynoprzewody do dystrybucji dużych mocy.
KTA- szynoprzewody Aluminiowe do 4000A oraz KTC, miedziane do 5000A.
Wymieniony system produkowany jest w technologii kanapkowej. Elementy przewodzące ułożone są wglądem siebie na płasko i przedzielone izolacyjną warstwą poliestrową. Takie wykonanie zapewnia podwyższenie wytrzymałości zwarciowej oraz brak konieczności stosowania barier ogniowych przy przechodzeniu przez ściany czy kolejne poziomy budynku.
Charakterystyka techniczna:
- Maksymalny prąd znamionowy 4000A lub 5000A
- liczba przewodów – 3L+PE, 3L+N+PE, 3L,N,PER (wzmocniony przewód PE)
- stopień ochrony – IP 55, IPxxD, odporność na działanie spryskiwaczy przeciwpożarowych
- odcinki proste 4 i 2m lub wykonywane na miarę
Uzupełnieniem oferty dla dużych mocy są systemy Canalis KH, KG. Wykonywane w technologii powietrznej umożliwiają dystrybucję mocy przy prądach znamionowych do 6300A. Stopień ochrony IP31. Posiadają certyfikat odporności na działanie spryskiwaczy przeciwpożarowych.
Wszystkie wymienione gamy wykonywane są z materiałów wolnych od halogenu. Dzięki temu na wypadek pożaru elementy Canalis nie emitują toksycznych gazów. Zastosowanie systemu szynoprzewodów zmniejsza również ryzyko promieniowania elektromagnetycznego, na które narażone są osoby znajdujące się w pobliżu instalacji elektrycznej. Szynoprzewody Canalis przewidziane są do długotrwałego użytkowania. Mogą być łatwo zdemontowane, oczyszczone i użyte ponownie.
|
REKLAMA |




REKLAMA |