Canalis - System prefabrykowanych szynoprzewodów 20 do 5000A - ROZDZIELNICE - SZYNOPRZEWÓD - SCHNEIDER ELECTRIC POLSKA - CANALIS - SYSTEM KANAPKOWY - PRISMA
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Elektrotechnika Canalis - System prefabrykowanych szynoprzewodów 20 do 5000A
drukuj stronę
poleć znajomemu

Canalis - System prefabrykowanych szynoprzewodów 20 do 5000A

fot. SCHNEIDER ELECTRIC POLSKA

Dystrybucja energii oraz zasilanie systemów oświetleniowych stanowi duże wyzwanie dla projektantów oraz ekip montażowych. Aby ułatwić ten proces oraz zapewnić bezpieczeństwo eksploatacji Schneider Electric od wielu lat dostarcza na rynek system przewodów szynowych Canalis.

System ten pokrywa cały zakres prądów roboczych stosowanych w rozdziale energii na niskim napięciu.

Canalis składa się z zestawu prefabrykowanych komponentów, montowanych w szybki i prosty sposób. Umożliwia on przesyłanie energii dla wszystkich typów instalacji rozdziału i oświetleniowych, niezależnie od sposobu ich prowadzenia, oraz dla każdego rodzaju obciążenia wykorzystując specjalne aparaty przyłączeniowe, rozmieszczone w regularnych odstępach na całej długości szynoprzewodu. Obciążenie podłączane jest przy pomocy złączy lub gniazd odpływowych w sposób tak prosty, jak wsunięcie wtyczki do gniazdka.

Systemowe rozwiązanie Canalis wraz z rozdzielnicami Prisma

Montaż systemu Canalis składa się z czterech etapów:

  • Instalacja uchwytów mocujących
  • Montaż szynoprzewodów
  • Podłączenie zasilania
  • Podłączenie bloków przyłączeniowych

Systemy prefabrykowanych szynoprzewodów, które zgodne są ze standardem IEC-439-2, EN 60439-2
wykorzystuje się przy tworzeniu instalacji spełniających określone normy. Gwarantuje to bezpieczeństwo ludzi oraz urządzeń, co pozwala na szerokie zastosowanie tych systemów w budynkach użyteczności publicznej oraz budynkach przemysłowych.

Proces projektowania nie wymaga od osoby decyzyjnej wykonywania skomplikowanych obliczeń. Wystarczy jedynie uwzględnić podane przez producenta charakterystyki, dobrać odpowiednie źródło zasilania oraz obciążenie.

Nie ma potrzeby wykonywania obliczeń dotyczących spadków napięć czy wyliczania wymaganych przekrojów przewodów. System Canalis jest już całkowicie gotowy do zastosowania. Wszelkie obliczenia i decyzje w kwestiach dotyczących dalszej dystrybucji energii lub rozmieszczenie odbiorników mogą być podejmowane osobno. Wybór systemu Canalis jest również gwarancją prostego i szybkiego montażu.

Canalis KDP – 20A

Elastyczny Canalis oświetleniowy

System służący do zasilania instalacji oświetleniowych lub gniazd wtykowych. Łączy  w sobie zalety przewodów elastycznych oraz szynoprzewodów prefabrykowanych. Znajduje zastosowanie głównie tam gdzie oprawy oświetleniowe mocowane są do struktury budynku: sufity podwieszane, konstrukcje drewniane lub stalowe.

Charakterystyka techniczna:

  • długość : 24 lub 192m
  • prąd znamionowy: 20A
  • prąd zwarciowy: 3,6kA
  • stopień ochrony: IP55                       

follow us in feedly
Średnia ocena:
 
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (4)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
No avatar
Gość
Ok dz pzdr...
No avatar
Szynoprzewody - polecam ich montaż, bo świetnie się spr
No avatar
wtf?
ciekawie sprecyzowane pytanie lub komentarz ;] rozwiniesz to??;>
No avatar
mika
ahia
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl