Inspekcja rozdzielnicy elektrycznej za pomocą kamery termowizyjnej - BADANIA TERMOGRAFICZNE - KAMERA TERMOWIZYJNA - KAMERY INSPEKCYJNE - FLIR SYSTEMS - INSPEKCJA TERMICZNA
Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.   Mouser Electronics Poland  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Elektrotechnika Inspekcja rozdzielnicy elektrycznej za pomocą kamery termowizyjnej
drukuj stronę
poleć znajomemu

Inspekcja rozdzielnicy elektrycznej za pomocą kamery termowizyjnej

fot. FLIR

Nieoczekiwana awaria w szafie rozdzielczej może stanowić poważny i kosztowny problem dla zakładu produkcyjnego. Przegrzanie połączeń lub podzespołów grozi stratami wynikającymi z nieplanowanych przestojów oraz możliwością pożaru spowodowanego zwarciem elektrycznym lub spaleniem kabla. Nie zawsze można przewidzieć kiedy może wystąpić awaria, ponieważ problemy nie zawsze są widoczne gołym okiem.

Termowizja pozwala zlokalizować gorące punkty na bezpiecznikach i połączeniach kablowych.

Dodanie kontroli termicznej do rutynowych kontroli paneli jest korzystne, aby uzyskać kluczowe informacje, których sam wzrok nie jest w stanie wykryć. Kamera termowizyjna może pomóc w zidentyfikowaniu wszelkich uszkodzonych elementów instalacji elektrycznej przed wystąpieniem awarii. Daje to możliwość rozwiązania problemów elektrycznych w ramach planowanej konserwacji, zanim staną się one poważniejszym i bardziej kosztownym problemem. Wysokiej jakości kamera termowizyjna, taka jak FLIR T540 z obiektywem 24°, może zapewnić dokładne odczyty temperatury w bezpiecznej odległości od panelu elektrycznego. FLIR oferuje również wybór multimetrów cyfrowych i mierników cęgowych, takich jak CM46, który został zaprojektowany w celu ułatwienia wykonywania pomiarów wewnątrz paneli elektrycznych. W przypadku szaf wysokiego napięcia lub niedostępnych komponentów, FLIR oferuje okienka IR, które można wygodnie zamontować na przednim panelu, dzięki czemu można przeprowadzić inspekcję bez konieczności demontażu.

Obrazowanie termowizyjne może zapewnić dokładne odczyty temperatury w bezpiecznej odległości od rozdzielnicy.

Dzięki regularnym inspekcjom termicznym można szybko wykryć i zlokalizować problemy związane z temperaturą, w tym luźne połączenia, złe styki, problemy z bezpiecznikami, niezrównoważone obciążenia i naprężone uziemienie. Zorganizuj planowane naprawy i konserwację zapobiegawczą, aby zmniejszyć ryzyko pożarów elektrycznych, nieoczekiwanych awarii i nieplanowanych przestojów.

Obrazy termowizyjne mogą pomóc w zlokalizowaniu gorących punktów na bezpiecznikach i połączeniach kablowych.
Źródło: kameryir.com.pl

follow us in feedly
Średnia ocena:
 
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski
Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski
ul. Rakowiecka 39A/3, Warszawa
tel.  22 849 71 90
$nbsp;
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl