OZE – czy wciąż warto inwestować w odnawialne źródła energii dla domu? - FOTOWOLTAIKA - OZE - PRZYDOMOWE ELEKTROWNIE - MIKROINSTALACJE - NIERUCHOMOŚCI
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Budownictwo OZE – czy wciąż warto inwestować w odnawialne źródła energii dla domu?
drukuj stronę
poleć znajomemu

OZE – czy wciąż warto inwestować w odnawialne źródła energii dla domu?

Rozwój ekologicznych form zasilania nieruchomości mieszkalnych nie ustępuje ani na chwilę. Co to oznacza dla osób, które planują inwestycję w odnawialne źródła energii? Otóż innowacyjne systemy fotowoltaiki są coraz wydajniejsze, a więc przekładają się na ogromne oszczędności i możliwość uniezależnienia się od publicznych dostawców energii. Sprawdź, dlaczego fotowoltaika i ekologiczne rozwiązania energetyczne dla domów są dobrym wyborem.

Każdy, kto w dzisiejszych czasach myśli o wypracowaniu pewnych oszczędności na rachunkach za prąd, na pewno zastanawia się nad inwestycją w OZE. Dobry moduł PV to obecnie niewielki wydatek w porównaniu do tego, jaką zapewnia wydajność energetyczną. Przed rozpoczęciem inwestycji warto nawiązać współpracę z firmą, która będzie w stanie dostarczyć na miejsce wyłącznie najlepsze i najwydajniejsze moduły do systemu fotowoltaiki.

Jak wybrać moduły PV do domu? Kilka kluczowych porad

Zanim zdecydujesz się na inwestycję w odnawialne źródła energii takie, jak np. moduły
PV, koniecznie weź pod uwagę kilka podstawowych czynników, determinujących opłacalność inwestycji. Najważniejsze jest ustalenie zapotrzebowania energetycznego nieruchomości, a następnie przeanalizowanie parametrów technicznych konkretnych modułów. Najważniejsze to:

  • utrata wydajności (mocy) w skali roku – najlepsze moduły PV na rynku tracą nie więcej niż 0,5%,
  • okres gwarancyjny na system fotowoltaiki – rozsądne rozwiązania to takie objęte gwarancją na przynajmniej kilkanaście lat,
  • maksymalna moc znamionowa – powinna być dopasowana tak, aby cały system dostarczał odpowiednią ilość energii dla domu,
  • sprawność modułu PV,
  • typ paneli – najpopularniejsze to monokrystaliczne i polikrystaliczne,
  • cena,
  • producent.

Powyższe czynniki to podstawowe aspekty, które są dość istotne na etapie inwestycji w odnawialne źródła energii dla domu. Oczywiście – nigdy nie można kierować się wyłącznie ceną modułów PV. Najważniejsze jest to, aby wybrać system o odpowiednim poziomie wydajności oraz podzespoły pochodzące od znanego dystrybutora. Sprawdzone moduły oraz inne rozwiązania (nie tylko dla przydomowej fotowoltaiki) możesz znaleźć w ofercie hurtowni fotowoltaicznej pvex.eu.

Montaż i zakup instalacji fotowoltaiki – ile to kosztuje?

Całkowite koszty zamontowania modułów PV dla domu to wydatek średnio na poziomie 25-35 tys. złotych. Oczywiście wiele zależy od zapotrzebowania energetycznego nieruchomości. Powyższa kwota dotyczy systemu ze średnią wydajnością 3 kW, co będzie wystarczające dla domu ok. 100 m2 z miesięcznym zapotrzebowaniem na prąd na poziomie do 3000 kWh.

Warto też wiedzieć, że wiele gospodarstw domowych może liczyć na rządowy program dopłat do montażu przydomowej fotowoltaiki. Dzięki temu koszty takiego przedsięwzięcia stają się o wiele mniejszym obciążeniem dla budżetu, a to przekłada się na opłacalność zainwestowania w dobrej klasy moduły PV. Wystarczy wybrać rzetelną firmę instalatorską, która ma dostęp do hurtowni fotowoltaicznej, a instalacja na pewno zostanie wykonana prawidłowo i będzie działać sprawnie przez wiele lat.

follow us in feedly
Średnia ocena:
 
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl