Okiem eksperta: Przeglądy i pomiary instalacji elektrycznych - NORMY ELEKTRYCZNE - POMIARY - PRZEPISY - PRZEPISY TECHNICZNO-BUDOWLANE - EATON - POMIARY INSTALACJI ELEKTRYCZNYCH - PRZEGLĄD INSTALACJI ELEKTRYCZNEJ
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Elektrotechnika Okiem eksperta: Przeglądy i pomiary instalacji elektrycznych
drukuj stronę
poleć znajomemu

Okiem eksperta: Przeglądy i pomiary instalacji elektrycznych

fot. Eaton

Według Polskiej Izby Doradców i Pośredników odszkodowawczych, co roku ponad 100 osób umiera na skutek porażenia prądem elektrycznym. Najczęstszą przyczyną wypadków jest niewłaściwe posługiwanie się elektrycznym sprzętem gospodarstwa domowego, rzadziej kontakt z liniami wysokiego napięcia [1]. Regularne przeglądy i pomiary to podstawowy sposób na zagwarantowanie bezpieczeństwa instalacji elektrycznych - uniknięcie awarii, kosztownych przestojów, a nawet pożaru. Tym bardziej istotne jest, aby takie działania profilaktyczne przeprowadzać prawidłowo - zwłaszcza, że przepisy dotyczące bezpieczeństwa często ulegają zmianom.

Zachęcamy do obejrzenia 3 wywiadów z ekspertem firmy Eaton – doktorem Tomaszem Karwatem, jednym z czołowych polskich specjalistów w dziedzinie elektroenergetyki. W każdym z filmów dr Karwat dzieli się aktualną wiedzą na temat wymogów prawnych, dobrych praktyk i błędów w obszarze przeglądów i pomiarów instalacji. 

Pomiary elektryczne - jak często je wykonywać i kto może zrobić przegląd instalacji elektrycznej?

Kiedy należy wykonać pomiar instalacji elektrycznej w domu jednorodzinnym i dlaczego to ważna kwestia? Jakich kwalifikacji potrzebuje specjalista, aby przeprowadzić taki pomiar? Dlaczego warto pamiętać o instrukcji eksploatacji urządzeń elektrycznych? Odpowiedzi na te pytania poznacie w pierwszej części rozmowy z doktorem Tomaszem Karwatem.

 

Protokół przeglądu instalacji elektrycznej

W drugiej rozmowie z ekspertem Eaton dowiadujemy się, kto jest odpowiedzialny za przegląd instalacji elektrycznej, co mówią w tej kwestii przepisy prawne, jak wygląda protokół pomiarowy i co musi zawierać.

 

Najczęstsze błędy w protokołach pomiarowych

W trzecim materiale dr Karwat odpowiada na pytanie, jak dokonać oceny ograniczników przepięć jako elementu ochrony przed przepięciami. Informuje też o zagrożeniach związanych z wadliwymi połączeniami oraz ocenia, czy kamera termowizyjna jest właściwym narzędziem do ich sprawdzania.

Zachęcamy do obejrzenia wywiadów z ekspertem oraz odwiedzenia Strefy Instalatora na stronie Eaton: https://www.eaton.com/pl/pl-pl/support/installer/films.html


[1] https://www.pidipo.pl/studium-przypadkow/smiertelne-porazenie-pradem-odpowiedzialnosc-zakladu-energetycznego/ 

 

REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Eaton Electric Sp. z o.o.
ul. Galaktyczna 30, Gdańsk
tel.  (0-58) 554 79 00, 10
fax.  (0-58) 554 79 09, 19
www.moeller.pl
$nbsp;
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl