DataLogger IG - rejestrator danych dla serwisu i diagnostyki przekładni przemysłowych - CZUJNIKI - MONITOROWANIE - REJESTRATOR - UTRZYMANIE RUCHU - SEW-EURODRIVE - PRZEKŁADNIE PRZEMYSŁOWE - DATALOGGER - PRZEMYSŁ 4.0 - ZDALNY SERWIS - KONSERWACJA PREDYKCYJNA
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Automatyka DataLogger IG - rejestrator danych dla serwisu i diagnostyki przekładni przemysłowych
drukuj stronę
poleć znajomemu

DataLogger IG - rejestrator danych dla serwisu i diagnostyki przekładni przemysłowych

fot. SEW

DataLogger IG od SEW-EURODRIVE Polska to zestaw diagnostyczno-serwisowy, który zaprojektowaliśmy w odpowiedzi na potrzebę ciągłego monitorowania parametrów pracy przekładni przemysłowych.

 

DataLogger IG od SEW-EURODRIVE Polska to unikalne rozwiązanie z zakresu konserwacji prewencyjnej w erze cyfrowej, które pozwala na wczesne ostrzeganie przed krytycznymi zmianami stanu i rozpoznawanie trendów na podstawie monitorowania. Ponadto, dzięki inteligentnej prezentacji danych, zmniejszamy ryzyko przestojów oraz zwiększamy oszczędność zasobów, efektywnie wykorzystując możliwości przekładni i całej maszyny.

Czym się wyróżnia DataLogger IG?

Kompaktowa budowa, 7-calowy, dotykowy ekran HMI oraz możliwość wyposażenia w szeroki zakres czujników w standardzie 4-20 mA pozwalają nam na skonfigurowanie dla naszych Klientów DataLogger IG w taki sposób, by spełniał unikalne potrzeby i wymagania, zależne od aplikacji.

DataLogger IG od SEW-EURODRIVE Polska umożliwia bieżącą kontrolę parametrów pracy przekładni przemysłowych, takich jak wibracje, temperatura, poziom oleju czy ciśnienie. Dzięki stałemu monitorowaniu stanu przekładni przemysłowej, istotne z punktu widzenia eksploatacji zmienne parametry pracy naszych przekładni przemysłowych są cyklicznie rejestrowane, jednocześnie zapewniając ich podgląd w każdej chwili.

DataLogger IG - czujniki pomiarowe

Pomimo szerokiego spektrum możliwych do zastosowania czujników, najczęściej wybierany zestaw pomiarowy obejmuje następujące urządzenia peryferyjne:

 • Czujniki prędkości drgań (2 szt.)
 • Czujnik temperatury
 • Czujnik minimalnego poziomu oleju
 • Czujnik ilości oleju lub ciśnienia

DataLogger IG obsługuje także wiele rezystancyjnych czujników temperatury (Pt100, Ni100, Cu100, Pt1000) oraz szeroki wybór termopar (B, J, K, N, R, S). W zestawie diagnostycznym DataLogger IG zastosowaliśmy czujniki wartości skutecznej prędkości drgań zgodnie z normą DIN ISO 10816-3.

Pozwala to naszym Klientom na błyskawiczną ocenę kondycji technicznej przekładni, a w połączeniu z ciągłym monitoringiem temperatury oleju mamy możliwość zoptymalizowania momentu jego wymiany.

DataLogger IG - niezależny i przejrzysty

Zestaw diagnostyczno-serwisowy DataLogger IG jest urządzeniem w pełni niezależnym. Co to oznacza? Nie wykorzystuje on zewnętrznych zasobów obliczeniowych Klienta oraz nie generuje nadmiernych obciążeń transferu danych w sieci.

Co więcej, podłączony do sieci Ethernet IP Klienta umożliwia akwizycję danych z maksymalnie ośmiu kanałów pomiarowych. Zebrane dane zapisywane są bezpośrednio, bezpiecznie i w czytelny sposób na komputerze Klienta.

Zastosowanie pojemnościowego, dotykowego, 7-calowego wyświetlacza pozwala na czytelną prezentację aktualnego statusu przekładni w formie wykresów, danych pomiarowych, rysunków technicznych oraz specyfikacji części zamiennych. Opracowane rozwiązanie HMI cechuje się dodatkowo dużą wszechstronnością w sposobie prezentacji i wyboru wyświetlanych treści, w zależności od potrzeb i wymagań Klienta.

Zalety rozwiązania:

 • Kompaktowa budowa
 • Szczelność IP54
 • Możliwość pełnej personalizacji wyświetlacza HMI
 • Szeroki wybór czujników
 • Niezależność od infrastruktury zewnętrznej
 • Logowanie 8 kanałów parametrycznych
 • Możliwość połączenia za pomocą Ethernet IP

Korzyści dla Klienta:

 • Ciągły monitoring parametrów pracy przekładni
 • Prosty, personalizowany interfejs graficzny
 • Jednoznaczne komunikaty o stanie przekładni
 • Ciągła kontrola stanu oraz żywotności oleju
 • Bezpieczeństwo maszyn i procesów
 • Zmniejszona ilość nieplanowanych przestojów

Nasza oferta obejmuje dostawę urządzenia rejestrującego, oprogramowanie, komplet zdefiniowanych czujników, montaż oraz uruchomienie – wszystko od jednego dostawcy. Get by SEW!

REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
SEW-Eurodrive Polska
SEW-Eurodrive Polska
ul. Techniczna 5 , Łódź
tel.  + 48 42 270 90 00
$nbsp;
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl