Okiem eksperta: Czy nadal warto inwestować w fotowoltaikę? - PANELE FOTOWOLTAICZNE - FOTOWOLTAIKA - INSTALACJE SOLARNE - ENERGETYKA PROSUMENCKA - INSTALACJA FOTOWOLTAICZNA
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Energetyka Okiem eksperta: Czy nadal warto inwestować w fotowoltaikę?
drukuj stronę
poleć znajomemu

Okiem eksperta: Czy nadal warto inwestować w fotowoltaikę?

fot. Eaton

Trudno zaprzeczyć popularności instalacji fotowoltaicznych zarówno wśród właścicieli domów, jak i firm - według danych Agencji Rynku Energii zainstalowana moc fotowoltaiki w Polsce pod koniec grudnia 2021 r. wyniosła 7,6 GW. W porównaniu do grudnia 2020 r. wzrost wynosi 93,6%. Nie oznacza to jednak, że przejście na fotowoltaikę nadal będzie dobrą decyzją w każdym przypadku.

W rozważeniu „za i przeciw” mogą pomóc poniższe wywiady z doktorem Tomaszem Karwatem, jednym z czołowych polskich specjalistów w dziedzinie elektroenergetyki.

W pierwszym filmie poruszono m.in. temat wad i zalet fotowoltaiki, kosztów instalacji (również tych ukrytych) oraz formalności, takich jak np. projekt budowlany.

Wiedząc już, czy inwestycja w fotowoltaikę się nam opłaca, warto pochylić się nad samym procesem wdrażania. Do jakich instytucji trzeba zgłosić projekt? Czym kierować się, wybierając specjalistę od montażu instalacji? Jak powinna wyglądać umowa na montaż instalacji fotowoltaicznej? Odpowiedzi na te pytania poznacie w drugiej części rozmowy z doktorem Tomaszem Karwatem.

Ostatnią, ale niezwykle ważną kwestią jest bezpieczeństwo. W trzecim filmie Tomasz Karwat wskazuje, jakie błędy Instalatorzy popełniają najczęściej i jak ich uniknąć, jakie zabezpieczenia powinno się stosować oraz co robić w sytuacji pożaru.

Jednym z głównych błędów prowadzących do awarii i pożarów instalacji fotowoltaicznych jest wybór niskiej jakości podzespołów zabezpieczających. Oferta firmy Eaton obejmuje szeroki wybór komponentów do instalacji fotowoltaicznych, które spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa i aktualne międzynarodowe normy – rozdzielnice, ograniczniki przepięć, bezpieczniki i wyłączniki nadprądowe DC, a nawet obudowy.

>> Poznaj pełną ofertę rozwiązań fotowoltaicznych Eaton dla domów i obiektów komercyjnych.

REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Eaton Electric Sp. z o.o.
ul. Galaktyczna 30, Gdańsk
tel.  (0-58) 554 79 00, 10
fax.  (0-58) 554 79 09, 19
www.moeller.pl
$nbsp;
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl