5 narzędzi diagnostycznych niezbędnych w pracy elektryka - MIERNIKI CĘGOWE - MULTIMETR CYFROWY - KAMERA TERMOWIZYJNA - LOKALIZATOR KABLI - BEZDOTYKOWY PRÓBNIK NAPIĘCIA - FLIR SYSTEMS - DETEKTOR NAPIĘCIA
Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.   Mouser Electronics Poland  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Elektrotechnika 5 narzędzi diagnostycznych niezbędnych w pracy elektryka
drukuj stronę
poleć znajomemu

5 narzędzi diagnostycznych niezbędnych w pracy elektryka

fot. Pomiar miernikiem cęgowym FLIR CM83

Wykonawcy instalacji elektrycznych wiedzą, jak ważne jest posiadanie odpowiednich narzędzi. Właściwe wyposażenie może oznaczać różnicę między szukaniem problemu przez minuty a godziny lub w ogóle nie znajdowanie problemu. Niezależnie od tego, czy skanujesz rozdzielnice, czy diagnozujesz obwody elektryczne, ważne jest, aby zapewnić klientom, ich dom lub budynek jest bezpieczny i działa z najwyższą wydajnością elektryczną. Oto 5 narzędzi, które każdy wykonawca elektryki powinien mieć w swojej pracy.

 

Kamera termowizyjna

Kamera termowizyjna może znacznie przyspieszyć inspekcje elektryczne, szybko wychwytując gorące punkty w systemach elektrycznych, które wskazują na potencjalny problem. Poręcznym narzędziem dla elektryków jest kieszonkowa przenośna FLIR C5, która ułatwia identyfikację ukrytych problemów dzięki kamerze termowizyjnej 160 x 120 pikseli, MSX® (Multi-Spectral Dynamic Imaging), 5-megapikselowej kamerze wizualnej i latarce LED. Inną świetną opcją jest FLIR TG165-X, który jest dostępny w tradycyjnym kształcie pistoletoletowym, ale oferuje pełne możliwości termowizyjne z ulepszeniem obrazu MSX i kołowym  laserem, aby zapewnić, że zawsze celujesz we właściwy element do pomiaru.

Obrazy termiczne mogą również dostarczyć wizualnego dowodu, że wada istniała i została właściwie naprawiona. C5 bezpośrednio przesyła i przechowuje obrazy w chmurze FLIR Ignite ™, gdzie można organizować i tworzyć kopie zapasowe plików, podczas gdy TG165-X ma pamięć wewnętrzną na 50 000 obrazów.

Multimetr

Multimetr jest niezbędnym narzędziem do testowania, diagnozowania i rozwiązywania problemów z obwodami elektrycznymi, komponentami i urządzeniami. Extech EX530 to wytrzymały, 11-funkcyjny, przemysłowy multimetr True RMS, idealny do użytku na zewnątrz, na łodziach iw każdym trudnym środowisku przemysłowym. Mierzy napięcie i prąd AC / DC, rezystancję, pojemność, częstotliwość elektroniczną i elektryczną, temperaturę, 4 do 20 mA i cykl pracy.

Detektor napięcia

Specjaliści zajmujący się rozwiązywaniem problemów w terenie i weryfikacją instalacji elektrycznych potrzebują niezawodnego detektora napięcia. FLIR VP50-2 to trwały, bezkontaktowy detektor napięcia z klasyfikacją CAT IV, wyposażony w alarmy świetlne, wibracyjne i dźwiękowe, a także mocną latarkę LED. Użyj VP50-2, aby niezawodnie sprawdzić, czy obwód prądu przemiennego jest pod napięciem przed rozpoczęciem pracy, wykryć napięcie na odsłoniętych częściach przewodzących lub przez izolację, zidentyfikować przewody pod napięciem w panelach elektrycznych, przełącznikach i gniazdach lub śledzić przewody pod napięciem i mapować obwody.

Miernik cęgowy

Niezależnie od tego, czy o jakie instalacje elektryczne dbasz, mierniki cęgowe FLIR pomogą Ci zmaksymalizować bezpieczeństwo i wydajność. FLIR CM94 to doskonały wybór do pomiarów wysokoprądowych w wymagających zakładach użyteczności publicznej i przemysłowych. Posiada zakres 2000 A AC/DC, powiększone szczęki do przewymiarowanych przewodów, zabezpieczenie przed upadkiem i klasa bezpieczeństwa CAT IV-1000 V.

Aby zapewnić dodatkowe możliwości wykrywania, mierniki cęgowe FLIR wzbogacone są w kamery termowizyjne (IGM) zapewniając szybki i niezawodny sposób identyfikacji gorących punktów i przeciążonych obwodów z bezpiecznej odległości. Miernik cęgowy FLIR CM275 łączy obrazowanie termiczne z pomiarem elektrycznym w potężne narzędzie do inspekcji, rozwiązywania problemów i diagnostyki. Potwierdź swoje wyniki za pomocą szerokiej gamy funkcji i odczytów temperatury miernika cęgowego oraz bezprzewodowo przesyłaj obrazy lub dane do aplikacji FLIR Tools™.

Lokalizator kabli

Lokalizator kabli umożliwia szybkie lokalizowanie i śledzenie zasilanych lub niezasilanych przewodów i kabli w ścianach, sufitach, podłogach i pod ziemią. Extech CLT600 to niezawodne, łatwe w użyciu narzędzie do wykrywania kabli elektroenergetycznych, kabli telekomunikacyjnych i przewodów w zastosowaniach budowlanych. Dzięki technologii napięcia bezkontaktowego, reflektorom roboczym i ergonomicznej konstrukcji profesjonaliści mogą bezpiecznie i skutecznie lokalizować ukryte przewody i kable.

FLIR oferuje szeroką gamę rozwiązań, które pomogą Ci poprawić wydajność, dokładność i bezpieczeństwo Twojej pracy. Dzięki odpowiednim narzędziom kontrolnym możesz z łatwością zachować bezpieczeństwo w pracy, zwiększyć wartość swoich usług i zapewnić spokój swoim klientom. Dowiedz się więcej o rozwiązaniach FLIR dla wykonawców elektrycznych:

REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski
Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski
ul. Rakowiecka 39A/3, Warszawa
tel.  22 849 71 90
$nbsp;
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl